jak najlepiej podłączyć kino

rafcisz

New member
witam wszystkich.
Mam mały problem z którym nie mogę sobie poradzić już od tygodnia no i prosił bym o pomoc fachowca.

Tydzień temu kupiłem zestaw kina domowego ( Panasonic BTT505EGS),i podłączyłem pod telewizor firmy Samsung i dekoder telewizji cyfrowej N.
A więc.......
Mam to teraz podłączone tak :
-Telewizor do kina przez kabel HDMI
-Dekoder do kina przez kabel HDMI

I problem polega na tym ze z dźwiękiem nie ma problemu ale za to zrobił się problem z jakością obrazu w telewizji,jest brak jakości HD co normalnie nigdy nie było z tym problemu. Myślałem że to wina kabla HD i kupiłem grubszy i lepszy ale nic to nie pomogło.

Czy pomógł by mi ktoś jak to powinno być dobrze podłączone?
Morze jak bym podłączył dekoder do tv przez kabel HD a kino przez wejście av do tv czy by to coś zmieniło?
Bardzo proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A w dekoderze N-ki masz ustawioną rozdzielczość na 1080i? Zobacz w opcjach amplitunera, czy nie masz też gdzieś ustawione wyjście niżej niż 1080? Możesz też podłączyc pod sam TV a dźwięk przesłać optykiem do KD.
 

rafcisz

New member
............możesz też podłączyc pod sam TV a dźwięk przesłać optykiem do KD.

A mógł byś mi kolego to bardziej wyjaśnić. ?bo w tych tematach jestem trochę zielony.



:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
 

rafcisz

New member
No i teraz jeszcze odkryłem ze jak nagram jakiś program na dekoder i kiedy włącze to co się nagrało to jest wszystko ok i jest obraz w HD tylko kiedy oglądam na żywo jest coś nie tak i nie ma HD a napisy od dekodera pod czas przełączania są też nie wyraźne.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
 

rafcisz

New member
Tak to wygląda.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1411547372623.jpg
    uploadfromtaptalk1411547372623.jpg
    220,1 KB · Wyś: 81
  • uploadfromtaptalk1411547386844.jpg
    uploadfromtaptalk1411547386844.jpg
    198,1 KB · Wyś: 70
  • uploadfromtaptalk1411547402025.jpg
    uploadfromtaptalk1411547402025.jpg
    165,1 KB · Wyś: 75
  • uploadfromtaptalk1411547417905.jpg
    uploadfromtaptalk1411547417905.jpg
    196,6 KB · Wyś: 70
  • uploadfromtaptalk1411547435574.jpg
    uploadfromtaptalk1411547435574.jpg
    183,7 KB · Wyś: 63

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Trochę to dziwne że nagrany materiał jest odtwarzany w dobrej jakości a już ten co leci live nie? Podłącz dekoder pod sam TV i sprawdź czy nadal są te problemy? Sluchaj, a jak masz podłączony dekoder pod antenę, jednym kablem czy masz poprowadzone dwa? W N-ce przy podłączeniu 2 kabli mamy możliwość oglądania innego kanału i nagrywania w tym samym czasie innego, więc może to wina jednego z kabli antenowych? Możliwe że coś się poluzowało na końcówkach? Jeżeli po podłączeniu pod sam TV będzie to samo, to albo dekoder albo kabel antenowy. Radzę posprawdzać na łączeniach końcówek.
 

rafcisz

New member
Dziękuję wszystkim za pomoc.
problem już z głowy.
Przywróciłem ustawienia dekodera i to nic nie pomogło. Wiec zadzwoniłem do biura obsługi i tam mi miła pani pomogła.
Okazało się że kombinacjami na pilocie od dekodera było trzeba zmienić format. Teraz mam 1920x1080/50 p i wszystko wróciło do normy.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
 
Do góry