Jak najlepiej łapać sygnał w moim przypadku?

stanek.94

New member
Witam! Jak najlepiej łapać sygnał w moim przypadku? Mam 4 anteny. Odbiera tylko MUX3, a Polsat mam zakodowany (nie wiem czemu tak). Sygnał z anten idzie do trójnika i do 1 telewizora przez wzmacniacz antenowy a do drugiego bez. Czy lepiej by było ze wzmacniaczem? I jak ustawić anteny?
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
tak wyglądają anteny. Pierwsze 2 od góry sa chyba na UHF, 3 to logarytmiczna, a 4 na pasmo VHF w polaryzacji pionowej. Jestem z Białegostoku i może jakieś propozycje co z tym zrobić? :D
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o Bialystok to nadają tam 3 muxy więc powinieneś mieć komplet programów NTC ,mux 1,2 Białystok -Krynice ,mux 3 Cieszyńska
Jeżeli chodzi o ten zakodowany Polsat to prawdopodobnie łapiesz telewizję mobilną Polsatu -tam wszystko jest zakodowane
Jeżeli chodzi o te anteny - jeżeli już to najlepiej użyć zwrotnicy antenowej (np.Mezon Z12 U ok.40 zł ) umożliwia zsumowanie sygnału z dwóch anten (ustawionych na dwa różne nadajniki) oraz anteny radiowej i satelitarnej wszystko idzie jednym kalem do telewizora ...tylko że ja nie bardzo widzę sens instalowania kilku anten ,w moc nadajników mux 1,2 wynosi przynajmniej 50 kw ,moc mux 3 ok.4 kw dziwne że łapiesz ten najsłabszy (powinno być odwrotnie) spróbuj "nacelować" antenę na kierunek tych nadajników
 
Do góry