jak nagrać!!!

MariuszOgon

New member
Witam wszystkich. prosze o podpowiedz jak nagrać plik mpeg o pojemnosci 2.5 gb na płytę dvd tak bym mógł ją potem odtworzyć w stacjonarnym odtwarzaczu dvd philips 630/02. plik nagrany jest w wysokiej rordzielczości 1920x1080. chciałem zaznaczyć że wypalilem już płytkę dvd przez nero ale w jakimś formacie udf. inaczej się nie dało przez duży rozmiar pliku. niestety mój odtwarzacz nie widzi jej. HELP. może jakiś program ktoś zna do obróbki takich plików. tak myślałem żeby pociąć plik na mniejsze na 0,99gb wtedy powinno zadziałać tylko nie wiem jakim programem.
 

maszek

New member
Bez reklam
MariuszOgon napisał:
Witam wszystkich. prosze o podpowiedz jak nagrać plik mpeg o pojemnosci 2.5 gb na płytę dvd tak bym mógł ją potem odtworzyć w stacjonarnym odtwarzaczu dvd philips 630/02. plik nagrany jest w wysokiej rordzielczości 1920x1080. chciałem zaznaczyć że wypalilem już płytkę dvd przez nero ale w jakimś formacie udf. inaczej się nie dało przez duży rozmiar pliku. niestety mój odtwarzacz nie widzi jej. HELP. może jakiś program ktoś zna do obróbki takich plików. tak myślałem żeby pociąć plik na mniejsze na 0,99gb wtedy powinno zadziałać tylko nie wiem jakim programem.

Zakładam, że Twój plik zawiera połączony materiał video i audio. Katalog video_ts z plikami możesz sobie przygotować w Nero Vision (Twórz własne DVD-Video). Wczytujesz plik (dodaj pliki wideo), klikasz na "Więcej", zaznaczasz checkbox "Utwórz rozdziały automatycznie". Również w tym oknie w "Opcje wideo" możesz ustawić parametry materiału wyjściowego do nagrania i sprawdzić na jaki dysk się zmieści. Od razu zaznaczam - nigdy nie konwertowałem materiału HD na dvd więc nie wiem, czy to co posiadasz w wersji "do obróbki" zmieści się nawet na DVD DL bez utratu jakości obrazu. Możesz zaoszczędzić trochę miejsca na opcji audio (np. stereo zamiast ac). Dalej możesz sobie stworzyć menu startowe i na końcu wskaż jako docelowe miejsce zapisu HDD a nie wypalarkę DVD.
I na koniec wypalasz DVD-Video w Nero Burning ROM wg instrukcji którą znajdziesz pod tym linkiem:
http://wojtasin.ltb.com.pl/peter/arts/wypalanie_roznych_plyt.php#1
 
Ostatnia edycja:
Do góry