jak dodać napisy do pliku .vob

pawlak42

New member
witam
zaczne od poczatku miałem taki film:
Matorska(.mkv): 4.37GB, 1h47min,
1 strumienie wideo:AVC, 5178Kb/s, 1280*544(2.35), na 23.976r/s, AVC(High@L5.1)
1 strumienie audio:AC3 448Kb/s, 48 KHz, 6 kanałów
1 strumienie tekstu:UTF-8

przerobiłem go programem MKV2VOB do takiego:
.vob
BDAV: 4.61 GB
1 strumienie wideo:AVC, 1280*544 (2.35), na 23.976r/s, AVC (High@4.1)
1 strumienie audio: AC3

problem polega na braku napisów:-( szukałem na necie jest niby dużo na ten temat dodawania napisów ale nie moge sobie poradzić (większość programów nie wczytuje tego filmu)
aha i w .vob-ie dzwięk 6-ci kanałowy został co nie jest napisane
proszę o pomoc jak to zrobić.......
 

Inspektore

New member
Witam z tego co zrozumiałem chcesz przerobić film w mkv na dvd i dodać do tego napisy. Według mnie najprostszym sposobem jest zrobienie tej operacji w programie convertxtodvd. Przerobiłem tak już kilkanaście filmów w mkv i tych po 8 giga i po 4,5 giga. Jakość jest naprawdę bardzo dobra np przerobiony Transformers z 8-mio gigowego mkv na 8-mio gigowe dvd oczywiście z dts z transferem 1,5 Mbitowym (czego oczywiście nie ma na polskim wydaniu bo lektor ważnieszy fujjj) wygląda lepiej jak ww orginał. Napisy muszą być tylko z roszerzeniem srt ale to chyba nie problem.
Pozdrawiam.
 

pawlak42

New member
ale ten program zmieni mi rozdzielczość do DVD czyli 720*coś tam a ja nie chce tracić na jakości, wiec ten program się nie nadaje...
może jakieś inne propozycje?????????
 

Inspektore

New member
W takim razie to najprościej podłączyć pod telewizor pc-ta bo nie znam żadnego odtwarzacza dvd (podkreślam dvd) który by zapodał rozdzielczość większą niż PAL , no chyba że kupisz sobie np. Popcorna ale to zupełnie inna kategoria odtwarzaczy.
 

pawlak42

New member
chciałem to na ps3 odtworzyć bo niestety nie mam możliwości podłaczyć kompa pod tv a pozatym za słaby jest:)
wiec jest jakiś sposób żeby dodać napisy do takiego filmu????
 

Chuppa

New member
mam ten sam problem

filmw mkv przerobie to mkv2vob, będą voby i jak teraz dodać napisy?

chce to odtwarzaczna ps3.. ale musze jakos dodac napisy

chyba ze wiecie jak przerobic inaczej to mkv zeby ps3 czytalo + napisy..
Co innego jakas bajka z dubbingiem to napisow nie trzeba. To tez sprawdze ale to chyba nie problem mkv->mkv2vob i juz..
 

gnom

New member
W mkv2vob jes topcja dodawnia napisow, w zakladce Config. Obecnie wlasnie kleje napisy do Beowulfa i baaardzo dlugo to trwa. Dam znac jakie beda tego efekty
 

pawlak42

New member
tak zgadza się program mkv2vob jest to program który potrafi nałożyć napisy na film w wersji np. 2.0.5.0 jednak jest paskudna strata na jkości co szczególnie widzać w ciemnych scenach (jak ja tego nie lubie:-/)
jeżeli chodzi o przerabianie tego typu filmów bez strat jakości to mkv2vob w wersji 1.5.0.3 jednak nie ma możliwości dodania napisów wiec tak czy inaczej kiszka:-(
pozdrawiam
 

gnom

New member
Strata jakosci ? :| Ogladalem Beowulfa 1080p i jakosc jak maslo. Dlugo to trwa zanim mkv2vob przerobi film i wklei napisy, troche jest tez roboty z TVeristy, ale naprawde warto. Musialem polaczyc PS3 z kompem za pomoca kabla bo WiFi nie dawalo rady i cial sie film. Jestem zachwycony jakoscia i w ciemnych scenach jakosc tez piekna. Sprawdzalem rowniez Silent Hill 720p i jakos rowniez extra. Dla mnie, nie ma zadnego spadku jakosci.
 
Do góry