Jak amplituner z wejsciem subwoofera, na kable zaciskowe

tefinho

New member
Witam ! Od razu chciałbym zaznaczyć, że jestem nowicjuszem jeśli chodzi połączenia sprzętu audio i nie mam pomysłu jak to wszystko dobrać, żeby grało i śpiewało :roll:
Więc po kolei. Byłem w posiadaniu starszego modelu kina domowego LG 5.1. Wszystko działało fajnie - do czasu. Padł odtwarzacz DVD. I nie byłoby problemu z wymiana wszystkiego na nowy sprzęt, gdyby nie fakt, że kable od głośników są puszczone pod ścianą. Tak więc muszę wykorzystać to co mam. Głośniczki zawieszone na ścianie dają rade. Na miejsce zepsutego odtwarzacza DVD, muszę znaleźć jakiś amplituner. Problemem są kable do głośników - wszystkie były podłączone zaciskowo z DVD (włącznie z subwooferem)

Tak więc po kolei - przeglądając dostępne amplitunery wspierające 5.1, zauważyłem, że wejście na subwoofer jest na wtyk. Do mojego starego DVD, subwoofer był podłączany na zacisk.

h ttp://oi62.tinypic.com/3496tfr.jpg (usunąć spację)

tak wygląda podłączenie głośników w DVD.

Więc jaki amplituner w budżecie do 400-500 pln (używany) pociągnie te głośniki i subwoofer? Chyba że istnieje sposób wykorzystania jakiejś przejsciówki z kabli zaciskowych na wtykowe

Pytanie nr 2 - czy warto szukać amplitunera z wyjsciem HDMI, czy może wyjscie przez światłowód do TV jest wystarczające.

Pokój ok 20m2 - nie jestem audiofilem, nie mam wygórowanych wymagań co do jakości dzwięku - jednak fajnie byłoby mieć coś na przyzwoitym poziomie w przystępnej cenie.

Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

tefinho

New member
tak, dokladnie takie.

ten ampli z tego co widze ma wtyk na subwoofer. po prostu musze przerobic kable zaciskowe na wtyk?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak kolega radzi. Do takiego amplitunera na ogół nie podłacza się plastikowych głośniczków od zestawów. Musisz dokupić jakieś monitory lub zestawy oparte na podłogówkach. Jesli brak kasy na taki zakup, to dozbieraj trochę i kup nowy zestaw plastikowy.
 
Do góry