J6200 a J6240

maniek530

Banned
A inne to mnie nie interesowały. Ale sprzedawca powiedział że to w stylu co pod ręką to pakują do środka.
Wybierałem między 6240 a 6300 i wybrałem Panasonic DS630E :p

Widzę że sprzedawca (co by nie podważać jego stanowiska i kompetencji) to człowiek który zetknął się z fabryką i stał na linii produkcyjnej !
Panas też ok TV (ma go moja siostra więc miałem z nim styczność) - ma parę minusów jak dla mnie i dlatego wolałem wybrać Samsunga.
Ciesz się odbiorem !
 

Malix7

Member
Maniek530 a możesz mi napisać jak obraz z tv kablowej na tym tv? nie ma wrażenia że obraz jest zamglony ? taki blady czy za folią ? ja na swoim j5200 mam takie wrażenie i się zastanawiam nad zmianą na tego j6240
A i czy ty w swoim masz dwa suwaki? Jak jeden to czy to jakoś wpływa twoim zdaniem na jego płynność?
 

maniek530

Banned
Maniek530 a możesz mi napisać jak obraz z tv kablowej na tym tv? nie ma wrażenia że obraz jest zamglony ? taki blady czy za folią ? ja na swoim j5200 mam takie wrażenie i się zastanawiam nad zmianą na tego j6240
A i czy ty w swoim masz dwa suwaki? Jak jeden to czy to jakoś wpływa twoim zdaniem na jego płynność?

Nie powiem Ci jak wygląda obraz z "kabla" bo mam tylko NC+ - nie ma mowy o zamglonym obrazie, kanały SD - staram się nie oglądać bo wiadomo jaki jest odbiór, HD - bardzo dobrze choć niektóre stacje mają symbol HD ale niektóre materiały puszczane odbiegają wizualnie od normy (pewnie te które zostały nagrane w niskiej rozdzielczości), YT i materiały w 4K - świetnie.
Ja ma jeden suwak ale i tam mam wyłączony AMP bo nie lubię "teatru" i artefaktów - nie korzystam z tego - jak chyba większość ?
 

piterrrxd

New member
Skoro wszystkie 40" UE6420 mają 60Hz, warto dołożyć ~100zł do modelu KU6000? Czy jakościowo obraz będzie gorszy?
U6240 też ma podświetlenie direct led jak 6200?
 

maniek530

Banned
Maniek 530.
A TV masz po kalibracji czy korzystasz z ustawień fabrycznych?
Jak odbicia i jak w nasłonecznionym salonie?
Dzięki
Tv mam bez kalibracji - ustawienia.z.tego.forum + pare modyfikacji.i jest dobrze
Co do odbic to nie ma tragedii ale trzeba poczekac do wiosny lata bo teraz pogoda jaka jest kazdy widzi.
Katy oczywiscie gorsze od obrazu na wprost ale nie jest zle
 

wishkil

New member
Maniek530 a możesz mi napisać jak obraz z tv kablowej na tym tv? nie ma wrażenia że obraz jest zamglony ? taki blady czy za folią ? ja na swoim j5200 mam takie wrażenie i się zastanawiam nad zmianą na tego j6240
A i czy ty w swoim masz dwa suwaki? Jak jeden to czy to jakoś wpływa twoim zdaniem na jego płynność?

Taki efekt może dawać jedno z ustawień zakresu kolorów/czerni HDMI, albo w TV, albo w dekoderze TV kablowej - nie pamiętam dokładnie, ale opcja "normalny" dawała mleko na ekranie, a "pełny" ładną czerń. Poszperaj w ustawieniach obrazu.

W 60J6240 nie ma żadnego efektu "folii" czy bladości. Subiektywnie rzecz ujmując dla mnie kolory i kontrast w trybie film, po delikatnych modyfikacjach są takie, że nie potrzebuje już więcej szukać lepszej jakości.
 

piterrrxd

New member
Porównywałem dzisiaj w Media 6240 w wersji 40" i 50". Obydwa modele miały jeden suwak i obydwa tak samo dobrze odtwarzały filmy z tym "upłynniaczem".
 

piterrrxd

New member
Sam obraz jakościowo jak dla mnie był lepszy niż w K5500 i KU6000. Czerń w nich była bardziej granatowa i szybko wpadała w ten odcień pod kątem. Same kąty też o wiele lepsze w 6240. Menu w 6240 o wiele płynniej działało.
Chyba skuszę się na wersję 50", na moje oko jak przysłoniłem kawałek ekranu miała lepszą czerń niż wersja 40", ale ciężko to dokładnie stwierdzić w jasno oświetlonym markecie. No i nie wiem, czy nie będzie za duży przy odległości 2m (w sklepie wydwał mi się w sam raz).
Macie informację jaki jest input lag w tym modelu? Taki sam jak w 6200?

BTW domyślnie wszystkie tv były ustawione na tryb "dynamiczny", obraz trzeba było na szybko ustawić ręcznie, bo wyglądał paskudnie :fool:
 
Bo niektóre mają dwa suwaki, nie wiadomo dlaczego, w jakim mieście jaki saturn?

Szczecin,
sprzedawca mnie namawiał na KS7000 i fakt że obraz jaśniejszy bardziej ostry w KS po drobnych ustawieniach ale mnie nie przekonuje KS w tym roku, żeby sprawdzać w sklepie czy ramki nie odchodzą , to juz w tcl za 55 cali ponizej 3 tys tys nie trzeba tego sprawdzać.
 

maniek530

Banned
Szczecin,
sprzedawca mnie namawiał na KS7000 i fakt że obraz jaśniejszy bardziej ostry w KS po drobnych ustawieniach ale mnie nie przekonuje KS w tym roku, żeby sprawdzać w sklepie czy ramki nie odchodzą , to juz w tcl za 55 cali ponizej 3 tys tys nie trzeba tego sprawdzać.

Zalezy jaki material Ci ktos pokazywal - jesli 4k to nie ma bata KS lepiej wypada
 

piterrrxd

New member
Sprawdzałem w menu serwisowym, że 40" to panel 60Hz Samsunga (oznaczenie A), a 50" to panel 100Hz AUO bądź Innolux (oznaczenie D). Czytałem, że panele samsunga mają ciut gorsze parametry (kontrast, motion blur). Różnicy w płynności nie zauważyłem. Jak to jest w praktyce? 40 jedze kurierem za pobraniem, 50 zarezerwowana w sklepie nie dla idiotów i nie wiem co wybrać...
 
Ostatnia edycja:
Do góry