Istnieje smartwatch mierzący poziom cukru we krwi. Zrobiła to francuska firma.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Istnieje smartwatch mierzący poziom cukru we krwi. Zrobiła to francuska firma.
EVT4_timescreen_W_right_md.png


b9eec4_cover_Immagine_2022-04-27_135133_copia.jpg
Pierwsze wyniki kliniczne zostaną zaprezentowane za kilka dni na hiszpańskiej konferencji poświęconej leczeniu cukrzycy. Zegarek wykorzystuje łatkę do ciągłego monitorowania poziomu glukozy we krwi, pracować może przez siedem dni, zanim zostanie wymieniona.

Smartwatch mierzący poziom cukru we krwi zostanie zaprezentowany przez francuską firmę PKvitality podczas XV konferencji ATTD w Barcelonie, wydarzenia skupiającego się w szczególności na najnowocześniejszych metodach leczenia cukrzycy.
Zegarek nosi nazwę K'Watch Glucose i jest pierwszym na świecie, który może stale monitorować poziom glukozy we krwi.

Twój smartwatch informuje Cię o poziomie cukru we krwi

To nie pierwszy raz, kiedy słyszeliśmy o tym smartwatchu, który potrafi mierzyć poziom cukru we krwi, biorąc pod uwagę, że PKvitality pracuje nad swoim K'Watch Glucose od co najmniej 2018 roku. Główną nowością jest to, że 29 kwietnia na konferencji w Barcelonie francuska firma w końcu będzie mogła pokazać pierwsze wyniki naukowe dotyczące osobistego monitorowania glukozy K'Watch Glucose.

Badanie kliniczne prowadzone jest w laboratoriach AMCR, amerykańskiego instytutu zajmującego się badaniami metabolicznymi. Rozpoczęło się w połowie listopada 2021 r. i obejmuje 35 uczestników w celu określenia dokładności odczytu glukozy K'Watch. Pierwsze wyniki oczekiwano do 30 kwietnia 2022 r., natomiast badanie zostanie zakończone pod koniec czerwca.
84d72c_like-a-watch-1-967x1024.jpg
Wydaje się, że wstępne wyniki przekonały PKvitality do wyjścia, prezentując smartwatch, który „ będzie monitorował poziom glukozy w sposób ciągły i dyskretny. System będzie mierzył poziom glukozy, analizując płyn śródmiąższowy za pomocą mikrokropek ”- powiedziała firma, już to ujawniając” badania kliniczne na ludziach zostały zakończone z pozytywnymi wynikami ”.
e10d2c_Immagine_2022-04-27_135440.jpg
Smartwatch składa się w rzeczywistości z dwóch elementów: K'Watch, czyli właściwego zegarka, oraz K'apsul, samoprzylepnej łatki z tyłu, która jest przymocowana do dolnej części obudowy, aby mogła stykać się ze skórą. nadgarstka.
bb6a08_VISUEL-2-1-scaled.jpg
Plaster w połączeniu ze smartwatchem pozwoli na ciągłe monitorowanie poziomu glukozy w dowolnym momencie z wykorzystaniem opatentowanej technologii SkinTaste, czyli matrycy biosensorów , która wykorzystuje mikrokropki mniejsze niż 1 mm do analizy składu chemicznego płynu tkankowego, czyli roztworu wodnego między komórkami tkanki. Będzie wtedy w stanie odczytywać poziom cukru we krwi i będzie odpowiedni dla osób z cukrzycą typu 1 i 2.


[youtube]jrDmC_bqtvw[/youtube]

W nowym komunikacie prasowym dotyczącym prezentacji K'Watch Glucose na konferencji w Barcelonie czas trwania plastra K'apsul nie jest wprost wymieniony, ale na stronie PKvitality jest wskazany za 7 dni, przed konieczną wymianą . Wartość, która, jeśli zostanie potwierdzona, zapewniłaby diabetykom wystarczająco długi i nieprzerwany czas monitorowania za pomocą prostego i przenośnego narzędzia, takiego jak smartwatch.
dday
 
Ostatnia edycja:
Do góry