Istalacja "N"

mateo2121

New member
Bez reklam
Mam takie pytanie. Podłączyłem antene i dekoder "n" i odbieram sile sygnału 75% natomiast jakość ma 0%. Z czym to jest związane??
Jeszcze nie aktywowałem karty bo cos sie dodzwonic nie moge...czy to dlatego??
 

roman55

New member
mateo2121 napisał:
Mam takie pytanie. Podłączyłem antene i dekoder "n" i odbieram sile sygnału 75% natomiast jakość ma 0%. Z czym to jest związane??
siła nie oznacza że talerz skierowałeś na właściwego satelitę, a jeśli jesteś na właściwym satelicie spróbuj przekręcić konwektor w stronę przeciwną do ruchu wskazówek stojąc twarzą do talerz (małymi ruchami) oraz wsuwając i wysuwając konwektor w uchwycie.;)
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Yhym to jutro to zrobie bo dzisiaj jzu troche ciemno:)
W sumie to wyskoczyło mi antena Hot Bird i tak jak wczesniej napisałem z siłą..tylko ta jakość cały czas 0
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Mam dalej problem z ustawieniam anteny:/ Skąd mam wiedziec ze ustawiłem antene a dobrego satelite??? siłe sygnalu mam ponad 70% natomiast jakoś nadal 0% i nie wiem co robic...?????????
 

artur_sk

New member
Ustawienie anteny

Trzeba kręcić anteną aż sie pojawi jakość, siła zazwyczaj jest duża, potem można dodatkowo dostroić poprzez regulację konwerterem.
 

matikubi

New member
Jakość 0 jest spowodowana tym że to zły satelita, jeżeli ustawisz na dobrego pojawi się jakość. Polecam ustawić antenę na Hotbirda przy pomocy zwykłego analogowego tunera. Później wystarczy podpiąć tuner "n" i przektęcić konwerter o chuba 7 stopni przeciwnie do wskazówek. Powinno działać.
 

yarson

New member
mateo2121 napisał:
Mam dalej problem z ustawieniam anteny:/ Skąd mam wiedziec ze ustawiłem antene a dobrego satelite??? siłe sygnalu mam ponad 70% natomiast jakoś nadal 0% i nie wiem co robic...?????????

jest od groma wiadomości na ten temat w necie jak i na tym forum np. tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8360

Ja ustawiałem niedawno tak jak w linku powyżej.
Zeszło mi sie ok 1 h.
Musisz po prosztu szukać sygnały przesuwając antenę po kilka milimetrów, za każdym razem czekając ok 5 sekund, aż Ci wyskoczą jakieś % w jakości.

Ja leciałem od punktu "0" czyli południa w bok, później klika milimetrów antenę do góry i znów w bok i tak do momentu złapania jakości...
 
Do góry