Internet@TV jak to dziala? Czy zwykly adapter wifi wystarczy?

infinity01

New member
witam,
czytajac ten topic zakupiłem na allegro adapter wi-fi D-link DWA-1400
allegro.pl/d-link-dwa-140-karta-wifi-bezprzewodowa-okazja-i1344468168.html
albo coś robie zle, albo nie współpracuje z moim samsungiem LE40C650.
Adapter próbowałem instalować i w slocie USB1 jak i USB2, zero reakcji.
W ustawianiach mam tylko do wyboru sieć kablowa, nie moge przełaczać pomiedzy kablową a bezprzewodowa [jak to jest w instrukcji]
Telewizor nie widzi karty zarówno na stary jak i najnowszym sofcie [dzis zaktualizowalem soft]
Co do podłaczeniu po kablu nie ma najmniejszych problemów.

Piszecie na forum ze telewizor współpracuje z tym adapaterem d-linka.
Ten sam telewizor, ten sam soft, jedym działa innym nie?? A może czegoś nie zorbiłem nie ustawiłem?

Każda pomoc/sugestia mile widziana.
 

verzich

New member
witam,
czytajac ten topic zakupiłem na allegro adapter wi-fi D-link DWA-1400
allegro.pl/d-link-dwa-140-karta-wifi-bezprzewodowa-okazja-i1344468168.html
albo coś robie zle, albo nie współpracuje z moim samsungiem LE40C650.
Adapter próbowałem instalować i w slocie USB1 jak i USB2, zero reakcji.
W ustawianiach mam tylko do wyboru sieć kablowa, nie moge przełaczać pomiedzy kablową a bezprzewodowa [jak to jest w instrukcji]
Telewizor nie widzi karty zarówno na stary jak i najnowszym sofcie [dzis zaktualizowalem soft]
Co do podłaczeniu po kablu nie ma najmniejszych problemów.

Piszecie na forum ze telewizor współpracuje z tym adapaterem d-linka.
Ten sam telewizor, ten sam soft, jedym działa innym nie?? A może czegoś nie zorbiłem nie ustawiłem?

Każda pomoc/sugestia mile widziana.
Witam.
Ja chciałem zgłębić temat alternatywnych adapterów Wi-Fi USB. Niestety po dwóch miesiącach stwierdzam że to jest wielka loteria. Wniosek jest taki że najlepiej jest zainwestować w oryginalny adapter SAMSUNG lub Access Pointa i podłączyć TV po kablu.
 

infinity01

New member
Przeczytajcie posty uzytkownika "gold_mp"


Zakupilem okazyjnie (35zl) ten wlasnie model i potwierdzam dzialanie z C650. Na b650 i b 651 niestety nie dziala. z C650 dziala bardzo dobrze :)

karta praktycznie nie do dostanie na tym chipsecie:( chyba trzeba bedzie rzygnać 200zł na adapter samsunga, btw byłem w euro, za adapter samsunga chca 349zł [zgroza]
 

ppiotrek966

New member
Witajcie, chciałbym dowiedzieć się czy jest jakiś sposób na udostępnienie internetu, dostęp do sieci mam jedynie z Neostrady - bezprzewodowo.

Chciałbym na lapku odpalić udostępnianie i po kablu cieszyć się internet@tv na telewizorku.

Czy taka opcja wchodzi w grę?

Pozdrawiam serdecznie.

Z góry przepraszam jeśli takie pytanie już padło.
 

siwy218

New member
Witam,
Tanio Pentagrama można kupić na merlin.pl - Lecz tam mają chipset nowy (na C650 nie działa) - przetestowałem :(
Tutaj upierają się że mają RT2770
Pentagram [ciach]
Osobiście już tego nie sprawdzałem.

Na Allegro też go sprzedają, napisałem do Nich żeby potwierdzili czy na opakowaniu jest umieszczona informacja o 5 letniej gwarancji czy o 2 letniej
Czekam na e-mail zwrotny ...
 

ppiotrek966

New member
Panowie, nie wierzę że nikt nie próbował udostępniania internetu do tv z kompa!

Powiem tak - zmostkowałem połączenie lokalne z połączeniem wifi - przechodzę test sieci bez problemu.

Ale nie mogę zalogować się do usługi internet TV- stoję na ekranie powitalnym. Przypominam - neostrada.


Jakieś sugestie ??
 

gold_mp

New member
Na Allegro też go sprzedają, napisałem do Nich żeby potwierdzili czy na opakowaniu jest umieszczona informacja o 5 letniej gwarancji czy o 2 letniej
Czekam na e-mail zwrotny ...

Na stronie mają taniej :)

Mi w dość opryskliwy sposób odpowiedzieli że 5 lat i chipset jak w opisie. Za dużo osób pytało oto samo. Jak to Pan stwierdził -wiedzą co sprzedają i wszystko jest w opisie.

Niestety z doświadczenia wiem, że często nie wiedzą sprzedawcy co piszą w opisach sprzętu. Przekonałem się i dlatego na merlin.pl nie ma podanego chipsetu w specyfikacji i zmieniono gwarancje z 5 lat na 24 miesiące.
 

kuchar007

New member
Potwierdzam, że na Samsungu C6500 działa karta sieciowa d-link DWA-140 (n). Internet@Tv działa, pc sharing również. Wszystkie ustawienia sieciowe na auto.
 

rockbit

New member
Potwierdzam, że na Samsungu C6500 działa karta sieciowa d-link DWA-140 (n). Internet@Tv działa, pc sharing również. Wszystkie ustawienia sieciowe na auto.

Kuchar - możesz podać na jakiej wersji sterownika masz DWA-140, bo mój z wersją B2 sterownik 1.4.6.0 nie działa niestety. Aktualizacja do wersji 1.7.2.0 też nic nie dała...
 
Do góry