Internet radio tuner

aqk40988

New member
Czy ktoś może mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa internet radio tuner? Mieszkam pod Warszawą i mam dobry i szybki dostęp do internetu radiowego, ale słaby zasięg analogowych stacji radiowych nawet pomimo anteny zewnętrznej. Chcę w związku z tym dokupić do istniejącego zestawu stereo tuner radiowy, który poprzez domową sieć Wi-Fi odbierałby moje ulubione stacje.
Czy ktoś może mi coś polecić w cenie do 1500 zł? Czy to wystarczy podłączyć do wzmacniacza i będę mógł odbierać wszystkie stacje, których można słuchać przez internet z całego świata?
Czy taki sprzęt wymaga jakiegoś specjalnego logowania - czytałem o modelu Denona 720 AE, ale podobno wymaga to odbioru tylko przez ich dedykowaną stronę www i mogą być z tym problemy.

Z góry dziękuje za pomoc

aqk40988
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tani, dobry z wyjściem optycznym Maximum MR-2000. Łatwy w obsłudze. Cena około 550zł.
Są oczywiście lepsze droższe.
 

Bepeh

New member
jest tez kilka modeli hyundaia - playery z tunerem i wiele innych

moj pasuje jako element wiezy, ma 2 DVBT MPG4, miejsce na 2 dyski, i mnostwo stacji radiowych, dzwiek puszczony do HK 355 calkiem calkiem.
 

pawelll

Member
Problem w tym, że wszelkie tunery czy odtwarzacze TV wymagają do obsługi włączenia telewizora. Taki tuner internetowy musi mieć własny spory wyświetlacz na którym coś widać.
 
Do góry