ile kosztuje technologia fullHD

korek88

New member
Witam
Chciałbym zapytać o ile droższy jest telewizor FullHD od HD Ready o tych samych pozostałych parametrach?

Chodzi mi o to, że waham się, przy ograniczonym budżecie, czy kupić Full czy Ready, np. mogę wydać na Ready 2500, ale jeśli wystarczy dołożyć do 300 zł do full - to czemu nie. Tylko interesuje mnie czy taki TV nie będzie w rzeczywistości oferował gorszego obrazu (czerń, ostrość itp.).
Dodam, że nie zależy mi tak bardzo na dużej liczbie pikseli, bo mój materiał źródłowy to 720p z komputera, ale po pierwsze w przyszłości może się to zmienić, a po drugie zauważyłem, że 1080p jakoś lepiej współpracuje z PC.

Z drugiej strony obserwuje się wysyp modeli FullHD co pociąga za sobą obniżki marży i może się zdarzyć że różnice cen są nieadekwatne. Podobne zjawisko doprowadziło do tego że nowsze pamięci DDR2 stały się tańsze od DDR.
 

bamil

New member
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale myślę, że wiedza która posiadam wystarczy do wypowiedzenia się. Moim zdaniem na chwilę obecną kupowanie tv hd ready jest nieopłacalne. Chyba, że chodzi o plazmy Panasonica oraz gdy mowa o mniejszych TV ( <32"). Wiadomo, że nie każdy wykożysta full HD (na dzień dzisiejszy) ale coraz ciężej jest kupić telewizor o mniejszej niż 1080p rozdzielczości ze względu na to, że mniej się ich produkuje. Z reguły lepiej jest kupić TV nowszy (zdażają się wyjątki ;) ), a tym samym bardziej rozwinięty technologicznie (w tym 1080p) niż telewizor wypuszczony rok, czy dwa lata temu. Wszystko jeszcze zależy od wymagań i zasobnosci portfela klienta ;)

Jeżeli chodzi o wyższe ceny telewizorów HD ready od full HD to moim zdaniem nie ma na to co liczyć. DDR podrożały, bo ich się nie produkuje, a popyt jest ze względu na ciągle użytkowane komputery obsługujące jedynie te pamięci.
W przypadku telewizora, który jest jakby nie patrzeć z matrycą jedną całością każdy wybierze full HD nawet jak będzie troszkę droższy, a co dopiero gdyby był tańszy. Tymbardziej, że jakośc sygnału nadawanego przez różnych operatorów się poprawia i powszechniejsze staje się użytkowanie odtwarzaczy bluray i konsol.
 

korek88

New member
Ze wspomnianego komputera zamierzam oglądać filmy w jakości 720p; czasem pewnie jakiś staroć i trochę kablówki. TV ma mieć 40-42" i kosztować do 2800.

Skupiłem się na Samsungach, bo mają dobrą opinię dotyczącą współpracy z PC (widziałem bezproblemowo wyświetlany obraz w rozdzielczości natywnej 1080p, czy matryce 720p radzą sobie równie dobrze - nie wiem)

Mój wybór padłby w przypadku HD Ready na na przykład (ceny z ceneo):
Samsung LE40A451 - 2180 (stosunek cena/jakość; dobre opinie dot. wyświetlania kiepskiego sygnału)
Samsung LE40R82 - 2300 (ma wejście HDMI pomyślane w stronę PC - rozdzielczości, odświeżania)
Sony Bravia KDL-40U2530 - 2300 (żeby była kontrpropozycja, drogi był niedawno...)

W przypadku FullHD
Samsung LE40B530 - 2480 (chyba jako jedyny w tej klasie ma MPEG4)
Samsung LE40A615 - 2550 (przedstawiciel najwyższej serii w tej cenie, brak MPEG4)
Samsung LE40B550 - 2840 (znowu MPEG4, ale nie wiem czy się opłaca)
Samsung LE40B541 - 2900 (MPEG4, kontrast 50000, kolejne 60 zł :/ )

Tutaj nie wiem jak się nadaje do PC, sugeruje się marką:
Sony Bravia KDL-40V4240 - 2820 (cena, marka, 5 lat gw.)
Jeszcze jest seria 4000 z literkami V U S L, które nie wiem co znaczą, wszystkie kosztują w granicach 2700 i nie wiem co sobą prezentują.

Coś mi się wydaje, że jednak nikt nie będzie mi radził LE40A451 jeśli mam fundusze na LE40A615 ; ) . Chociaż moje pytanie z początku maila nadal aktualne - czy dołożenie zaledwie 300 zł skompensuje wyższe koszty produkcji i nie dostanę większego szmelcu?
 

korek88

New member
JVC do PC do średni pomysł, a to główne zastosowanie. Co do kablówki - nie oczekuję zbyt wiele, poza tym mogę siadać dalej.
Mieszkam na wynajmowanym więc na manipulacje przy kablówce nie ma szans.

Czujesz się na siłach powiedzieć coś o tych Samsungach?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
modele Samsunga mam na półce - ale testował będę dopiero za kilka dni.
Jutro wpis serii Samsunga B 6000
Teraz na tapecie Panasonic S 10.
 

bluray

Banned
Myśl o przyszłości.
Nie kupuj HD Ready bo jest za późno.
Kupuj Full HD z systemami niwelującymi motion judder 24 fps z 200Hz.
Weź raty i kupuj TV na kilka lat a nie chłam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
są ludzie którzy kupują telewizor tylko do odbiory sygnałów SD - kanałów telewizyjnych :D.
 
Do góry