Ile cali wybrać ?

mag262

Member
Na początek chciałbym ustalić ile cali powinien mieć zakupiony telewizor do komfortowego oglądania telewizji.

Odległość około 3,7 metra (w tzw. dużym pokoju).
 

mag262

Member
Ja myślałem o 42", bo widzę, że nie kosztują nie wiadomo ile i ta przekątna jest dosyć duża. Co o tym sądzicie?
 

tdx

New member
Bez reklam
42" będzie dużo za mały, ale to Twoje pieniądze i zrobisz jak zechcesz.
Pytałeś dostałeś odpowiedz. :)
 

mag262

Member
Rozumiem, a minimalny "rozmiar", żeby oglądało się dobrze to w jaki celować? Niestety chodzi o finanse i nawet gdybym chciał, to "olbrzyma" kupić nie mogę.
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak chcesz tam postawić 42" to też będzie ok. A jaki zakładasz przedział cenowy?
 

ROMAN38

Active member
Bez reklam
Conajmniej 65 cali , jak kupisz 55 to już po paru dniach będziesz żałował że nie kupiłeś większego .
 

gerus6

Active member
Bez reklam
55" to w Twoim przypadku jest minimum, jeżeli nie potrzebujesz 3D to na pewno za tę kwotę coś znajdziesz (mam 46" i uwierz mi to jest bardzo mały tv, a oglądam gdzieś z 2,5m)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Thomson 55" coś za 3,5K to jest bardzo dobra opcja, lepiej trochę dołożyć niż później żałować.
 

Mrgumabalono

New member
Jesli pytasz ile cali to posłuchaj kolegów z forum, kup największy na jaki cie stać. Mam 3 m od siedziska do tv, kupilem 55 cali i po tygodniu wydawał mi się "taki normalny", wiec bierz duuuzy.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Chcesz później żałować to bierz mniejszy, myślę, że lepiej wytargać jeszcze jakieś grosze i dołożyć do 55", ale to jest twój wybór. Jak wybierzesz jakiś mniejszy to nie zapomnij tu napisać na forum po tygodniu "Mieliście rację mogłem wybrać 55" :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rozumiem, a minimalny "rozmiar", żeby oglądało się dobrze to w jaki celować? Niestety chodzi o finanse i nawet gdybym chciał, to "olbrzyma" kupić nie mogę.

To ja Ci powiem że mam 42" w pokoju 15mkw, gdzie odleglość od ekranu mam ok 2,5m. Jest ok., ale gdybym miał na dzień dzisiejszy kupować to chyba bym brał 46". To wcale nie jest tak dużo większy jak się wydaje. Zmierz sobie miarką przekątne 42" i 50", zobaczysz że ta różnica to nie jest Bóg wie ile. Ja też nie jestem z tych co wstawiają 60" do 15 mkw, ale po prostu mówię po moim przykładzie. Jak masz spory salon i prawie 4m od TV to też bym celował przynajmniej 50-55". Co do cen, to jeśli chodzi o plazmy to spokojnie można coś wybrać za 3k. Ja osobiście preferuję plazmę. Zobacz na zwykłym Allegro ile masz pozycji Telewizory Plazmowe - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Pewnie że jak będziesz chciał jakiegoś LED z bajerami to już może Ci kasy nie starczyć. Dla mnie plazma ma bardziej naturalny obraz.
 

mag262

Member
chciałbym mieć przynajmniej wifi w tym telewizorze i takie sprawy, a z tego co widze po tych plazmach to tego nie mają. Nie lepiej kupić jakiś 46" z paroma "bajerami" ?
 
Do góry