iHDMI nie likwiduje błędu HDCP gdy sygnał przechodzi przez amplitiuner

Arek

Member
Witam,
nie uzyskałem odpowiedzi na nurtujący mnie problem z połączeniem w wątku o problemach HDMI ampli Onkyo 616, w sumie ten temat powinien się pojawić w tym dziale.

Mam turborekorder N (około 3 lat) z niego mam połączony TV przez component plus dzwięk po rca , oraz iHDMI do amplitunera Onkyo 616 (hdmi in) a z niego (HDMI out) zwykłym kablem do TV. Po oglądaniu przez iHDMI + HDMI gdy włączę po COMPONENT wyskauje błąd HDCP , znika po 2 sek., ale już po 5-6 sek znów się załącza i tak w kółko (wcześniej błąd HDCP cały czas się wyświetlał)

Domyślam się, że problem jest w amplitunerze, tzn sygnał przechodząc przez niego znów się "dekoduje", czyli to nie wina kabla, ale całego połączenia. Testowałem też takie rozwiązanie - zwykły kabel HDMI z turborekordera N do ampli, a z ampli iHDMI do TV - niestety plansza z błędem HDCP wyświetla się cały czas.

Dodam, że kable zwykłe HDMI są dobrej jakości (LINDY), jak również połączenie z pominięciem ampli działa bez problemu.

Uprzedzając po co mi takie połączenie: component idzie do TV tak aby zwykłe wiadomości , bajki etc oglądać na TV z całkowitym pominięciem ampli, natomiast gdy jest potrzebna ścieżka 5.1 odpalam ampli po hdmi.

Czy ktoś z Was "oswoił" urządzanie w takiej konfiguracji jak powyżej? Będę wdzięczny za pomoc.

pzdr
 

rosomak2

Member
info

Podłączasz tv z N po HDMi a dźwięk po optyce z N do Onkyo ja tak mam żadnych błędów .A HDCP to jest protokół -zobacz w ustawieniach TV przełącz na HDMI ,chyba,że automat przełączy u mnie tak jest:)Pozdrawiam!
 

Arek

Member
Dzięki, ale właśnie chodzi o to, aby korzystać z połączenia po componencie. To dość nietypowe jak widać zastosowanie, choć przeze mnie często stosowane:

- oglądasz zwykłe wiadomości, dzieci bajki, żona serial przy prasowaniu etc to włączasz sam TV z Nką po componencie a dzwięk po RCA
- gdy wieczorem chcesz obejrzeć film w 5.1 włączasz razem z ampli po hdmi

Problemu nie rozwiązałem. Nawet nie pomógł zakup kabla iHDMI , chodzi o to, że nawet wyłączony ampli (hdmi through na off) przesyłał sygnał do Nboxa gdy kabel zasilający jest w gniazdku. Problemu również nie rozwiązała ekipa , która wymyśliła kabel iHDMI.

Jeśli komuś ma się przydać to kopiuję tutaj jedną z wielu korespondencji z firmą sprzedającą kable iHDMI

"Napiszę jak mam teraz podpięte kable:
- z Nboxa component +rca do TV
- z Nboxa HDMI zwykłe do manualnego switcha HDMI , a z niego zwykły HDMI do ampli , nastepnie z ampli wyjściem OUT na TV (mam tak dlatego aby po oglądaniu Nki przez HDMI przełączyć switcha , wtedy problem HDCP nie wystąpi na kablu componet, bo kabel HDMI jest nieaktywny)

Zrobiłem taki test: momentalnie od wpięcia kabla hdmi (czyli przestawienia switcha) przy Nboxie na standbayu pojawia się napis na froncie Nboxa HDMI OFF . Amplituner i TV również są na standbye, w ampli wszystkie pass through wyłączone. Idąc dalej - komunikat HDMI OFF pojawia się również gdy: Nbox włączony, ampli i TV na standbye, również gdy Nbox włączony oraz TV włączony a ampli na standbye - w tym przypadku komunikat HDMI pojawia się, znika i tak w kółko. Włączenie ampli , ale bez załączonego poprawnego wejścia hdmi - to samo. Dopiero sytuacja się stabilizuje gdy : Nbox włączony, TV włączony i ampli włączony na odpowiednim wejściu HDMI - wówczas wszystko działa jak należy. I przyznam , że w chwili obecnej tak tego używam, upierdliwość tylko taka aby po oglądaniu pamiętać aby przestawić manulanego switcha na off."

jeszcze to

"Gdy mam wszystko wyłączone z zasilania to podpinam kable, następnie podłączam zasilanie, ale sprzęty są ciągle wyłączone. Włączam TV i przestawiam w menu na wejście COMPONENT , następnie włączam N boxa i na dzień dobry po kilku sekunkach błąd HDCP - plansza na ekranie TV + info na wyświetlaczu N boxa "HDMI OFF". Po kilku sek. się wyłącza plansza, potem znowu to samo. Czyli jak tylko N box się odpali to komunikuje się przez wyjście HDMI i państwa kabel iHDMI wysyła sygnał do ampli , które ma fizycznie zasilanie (pomimo tryby wyłączonego) ale ma wyłączone wszystkie porty i sygnały przez co klucz HDCP nie jest uzgodniony i wraca z błędem do Nboxa. Tak to widzę".

Gdyby ampli pomimo wyłączenia nie przysyłał by jakiegokolwiek zasilania na kabel nie byłoby problemu, bo "martwy" kabel hdmi nie przeszkadza i nie blokuje wyjścia COMPONENT (widać to używając switchy czy manualnego splittera) "

Dodam, że powyższe korespondencje dotyczą sytuacji po zakupie kabla iHDMI, który miał rozwiązać problem
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Zgaduje że raczej cześciej oglądasz telewizje przez głośniki telewizora.

Podłącz to "klasycznie" (jak już ktoś radził), HDMI do TV a Optykiem do amplitunera.

Jeżeli potrzebujesz mieć też jednak obraz przez ampa to podłącz odwrotnie czyli dekoder ->component+optical-> amp
A przez HDMI bezposrednio do TV.

Tak powinno działać i na jedno wyjdzie ;)
 
Do góry