Idealna kamera rodzinna - czy taka istnieje?

viValdi

New member
Bez reklam
Zgrywanie z miniDV trwa dokładnie tyle ile nagranie czyli jak w twoim pytaniu 10min=10min.

Normalnie nagrywasz wszystko w HD. Przechwytujesz w formacie HD lub, robiąc konwersję w locie, w SD.

Jeśli byś zgrzeszył to nie chcemy się z tobą kolegować :mrgreen: bo mama kazała się kolegować tylko z tymi co nie grzeszą :-D
 
L

lpawlo

Guest
To zapytam jeszcze o jedno. Otoz jak to jest (zarowno w przypadku kamer AVCHD jak i miniDV) z robieniem plyt DVD. Nagrywamy sobie filmy na nosniku (flash albo kaseta) no i chcemy nagrania zarchiwizowac lub sie nimi podzielic. I chcemy to zrobic na plytkach DVD. CZy do takiego zgrywania zawsze potrzebny jest komputer czy moze mozna to zrobic bezposrednio podlaczajac kamere do nagrywarki DVD (ja mam panasonica)?

Jesli komputer jest potrzebny, to ktore firmy daja najlepszy software do robienia dvd?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli masz stacjonarną nagrywarkę, to wogóle nie ma problemu z niczym. Nagrywasz na kamerze w HD, nagrania archiwizujesz, a dodatkowo dla rodziny nagrywasz na płytach DVD w stacjonarnej nagrywarce (każda kamera ma zwykłe wyjście wideo SD).
W tym wypadku tak naprawdę nie ma dla Ciebie znaczenia format zapisu kamery.
Tak, że postaw na przyszłość, kup sobie kamerkę HD na karty, nagrania archiwizuj na płytach DVD, a jak przyjdą lepsze czasy na kartach SD. Dla rodzinki i na bieżące potrzeby nagrywaj na płyty DVD w nagrywarce. PZDR
 

Ps3user

New member
Ja bym Ci polecał Sony CX11E. Może jest trochę większa ale obraz z TG3 nie dorównuje CX11E (wiem bo sam się długo bawiłem obiema kamerami). Poza tym CX11E ma lepszy obiektyw i liczbę pikseli ponad dwa razy większą niż TG3. TG3 nie ma NightShot.
 
L

lpawlo

Guest
Podziekowania

Ogromne dzieki dla wszystkich, ktorzy mi pomogli w wyborze (szczegolne podziekowania dla mobora).

w koncu zdecydowalem sie na Canona HF100, za kilka dni powinien do mnie przyjechac ze Stanow. Mam nadzieje, ze bede zadowolony.

Pozdrawiam wszystkich,
Lpawlo
 

patarek

Member
Witam.

Czyli kupując sobie kamerę HD mimo tego iż nie posiadam w tej chwili czytnika bluray będę mógł nagrywać - konwertować do - mpeg2 i robić z tego filmy które będę mógł odtworzyć na zwykłym DVD. TAK?

Czytając na temat tego systemu avcdh troszkę się go wystraszyłem - nie posiadam ani czytnika bluray ani "mocnego" komputera do przerobienia tego wszystkiego na DVD. Czy alternatywą dla takiego człowieka jak ja jest kupienie kamery na miniDV oczywiście HD? Czy ten system zapisu na kasetach jest "bardziej przyjazny" dla mnie jako szarego użytkownika?

Z tego co wyczytałem i nie wiem czy dobrze zrozumiałem mogę nagrać materiał full HD na zwykłą płytę DVD (20 minut) i odtworzyć na "zwykłym" DVD?

Może moje pytania dla was są "śmieszne" ale nie znam się na tym a staję teraz przed problemem zakupienia nowej kamery. Moja stara sony na miniDV niestety odmówiła posłuszeństwa, tak więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Paweł
 

Ps3user

New member
patarek napisał:
Czytając na temat tego systemu avcdh troszkę się go wystraszyłem - nie posiadam ani czytnika bluray ani "mocnego" komputera do przerobienia tego wszystkiego na DVD. Czy alternatywą dla takiego człowieka jak ja jest kupienie kamery na miniDV oczywiście HD? Czy ten system zapisu na kasetach jest "bardziej przyjazny" dla mnie jako szarego użytkownika?

Nie powiedziałbym tak. Ja tam preferuje HDD lub karty pamięci. Kasety to już przeszłość a pamięć Flash przyszłość. A AVCHD nie ma się czego bać ;)
Czytałem, że trzeba mieć naprawdę niezły komputer by to wszystko chodziło cacy ale mój znajomy wcale nie ma wypasu. Kupił Sony SR11E, zgrywa filmy na komputer, trochę je przerabia, wypala na płytę DVD+R DL i wrzuca w Blu-Ray.

patarek napisał:
Z tego co wyczytałem i nie wiem czy dobrze zrozumiałem mogę nagrać materiał full HD na zwykłą płytę DVD (20 minut) i odtworzyć na "zwykłym" DVD?

Nie tylko 20min. To zależy od płyty - są jednowarstwowe(4,7GB) i dwuwarstwowe(8,5GB) oraz od jakości filmu - jak nagrywasz w słabszej, zmieścisz więcej min. a jak w lepszej mniej min. na płycie. A z tego co czytałem, żeby odtworzyć film w Full HD potrzebny jest Blu-Ray.
 

lookassch

New member
xacti - płyta dvd

witam Wszystkich!

Kupiłam komputer (core 1,5GHz) z nagrywarką DVD i czytnikiem kart pamięci, oprócz tego mam stacjonarny odtwarzacz DVD LG DVX9900H, teraz chcę kupić poręczną kamerkę - xacti HD 1000 lub HD2. Wykombinowałam to sobie tak: nagram filmik na kamerce, wrzucę kartę do laptopa, wypalę płytę DVD i obejrzę w odtwarzaczu (z zakupem tv full HD na razie się wstrzymuję) :) :) :) niestety z tego co czytam na tym forum nie będzie to takie proste:(. ile nagrania jakości HD zmieści się na płycie DVD? może nagrywać w innym formacie? Czy da radę robić to tak jak opisałam? czy ma to sens? czy jest w miarę bezproblemowe i dam sobie z tym radę? jeśli nie, jakich zakupów muszę dokonać, żeby łatwo archiwizować i cieszyć sie nagraniami ze znajomywi (YouTube, avi itd)? Pzdr
 

darok

New member
Małe pytanie z mojej strony, ile minut materiału nagranego w trybie 24mbps a ile 17mbps zmieści się na płycie dvd bez żadnych obróbek kompresji itd pozdrawiam:eek:
 
Do góry