IBM E500 projektor bez hdcp...

malin

New member
Ostatnio wyposazylem sie w projektor by wreszcie moc ogladac filmy w przyzwoitym rozmiarze. Postanowilem dokupic do niego dvd z wyjsciem cyfrowym. Jako ze nie bylem wtedy w temacie, zakupilem calkiem niezle zaopiniowanego samsunga hd-950, z wyjsciem HDMI, bedacym wstecznie kompatybilnym z DVI. Jakiez bylo moje zdziwienie, gdy okazalo sie ze HDMI nie jest do konca kompatybilne z DVI, jako ze ma zaimmplementowana ochrone tresci-HDCP, ktora wymaga by zarowno DVD jak i urzadzenie odbierajace sygnal mialy hdcp.Niestety moj projektor go nie ma (IBM E500- kupilem w promocji, wiec sie nie wdrazalem z temat), w zwiazku z czym nie moge ogladac filmow oryginalnych ze zlacza DVI(nagrywane z kamery chodza jak zloto). Szukalem w necie mozliwosci wylaczenia HDCP w samsungu. Niestety kombinacja najczesciej pojawiajaca sie czyli z pilota ANGLE,4,3,2,7,ANGLE,OPEN/CLOSE, nie dziala (kod dla multiregion zadzialal). Czy zna ktos jakas metode alternatywna, inny kod, lub urzadzenie symulujace HDCP?? Bede wdzieczny za kazda podpowiedz!!
 

malin

New member
Sam sobie odpowiadam..;-))

Nie wiem czy kogos interesuje ten problem, ale znalazlem konwerter firmy SPATZ, ktory zdejmuje HDCP, maly problem polega na tym ze kosztuje 350euro...wiec generalnie nie bardzo sie oplaca..moze ktos w zwiazku z tym chcialby kupic prawie nieuzywany projektor IBM E-500??;-))
 

tuptus55

New member
Firma Spatz zaprzestała sprzedaży konwerterów "DVIMAGIC" i "DVIHDCP" po protestach i groźbach procesów sądowych ze studiami filmowymi.
 

malin

New member
Lepkie lapki hollywood

Dziekuje za informacje.
Jakos mnie ta informacja nie zdziwila, to jest idiotyczne jak firmy
produkcyjne chca bronic swych interesow w miejscach gdzie de facto nie sa zagrozone...a jak zwykle najwiekszy problem jest dla zwyklych zjadaczy chleba, przekopalem juz dzisiatki forow i na kazdym wszyscy narzekaja na hdcp jako ze nie moga podlaczyc nieco starszych modeli telewizorow czy projektorow, a wiadomow ze piraci i tak sobie poradza. Zamiast uzyc najskuteczniejszej broni, czyli obnizyc ceny, hollywood nadal walczy z wiatrakami....

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz!!!
 
Do góry