I do grania i do oglądania czyli uniwersalny 65 calowy SmartTV do 4500zl

xxdeathstarx

New member
Cześć. Poszukuję nowego telewizorka, bo mój poczciwy Philips powoli wyziewa ducha. Trochę naczytałem się testów, recenzji i mogę tylko powiedzieć, że„wiem, że nic nie wiem” 🤓. Dotychczas miałem 2 modele Philipsa (obydwa z AmbiLight) i ogólnie byłem zadowolony. Szczególnie z pierwszego gdzie można było przez Skype rozmawiać po podłączeniu z kamerką (model 42PUS7809/12). W moim aktualnym SmartTV od ponad roku zawiesza się system i wchodzi w loop mode. Nowy system go postawia ale nie zawsze albo na krótko. W ostatnim czasie zaczęło zdążać się to zbyt często i nie mam zamiaru bawić się w naprawianie tym bardziej ze czas wolny jest limitowany. Ogólnie też przeszkadzała mi jego wielkość. Dla mnie był za mały i przy graniu często kładłem fotel gamingowy metr od TV, żeby widzieć szczegóły i mieć frajdę z gry. To tyle w ramach wstępu i do rzeczy:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
Salon wielkości 4.5m x 3.5m czyli około 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Dystans od telewizora do sofy to równe 3.3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Przeważnie 1-2 osoby. Chyba że jest niedziela i leci Familiada to wtedy całą rodzina siadamy (4) 😉
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Stać na eleganckich nóżeczkach
6. Jak słońce świeci w pokoju?
Przez duże okno na prawej ścianie od TV. Za dnia ratuje się zasłonami zasłaniając pół okna. 🫣
7. Jaki masz obecnie telewizor?
Philips 43PUS6401/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Wszystko co potrzeba aby ładnie obsłużył konsole i zapewnił mi duży komfort przy graniu czyli duże odświeżanie, wysoka rozdzielczość, dynamika i głębia. Port 2.1. A i żeby żona coś z tego miała przy oglądaniu komedii romantycznej na Netflixie. Z dodatków to fajnie jakby ogarniał Screen Mirroring, jako że w chałupie sami ajfoniarze, ale to nie jest priorytet. Dźwięk? Nie używam żadnych dodatkowych głośników i nie narzekam, więc aby tylko nie był gorszy od tego co mam.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
HDMI
10. Jakie urządzenia ?
PS5, Dekoder
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Ok 5-6 godzin. TV jest włączany jak coś się chce obejrzeć konkretnego albo pograć. Gdy sesja zakończona, zawsze jest wyłączony i nie działa w tle.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ?
Tak. Jak wyżej, przeważnie włączam w jakimś celu np. aby oglądać Film na Netflix, pograć na konsoli, lub obejrzeć ulubiony show/wiadomości. Rzadko „skacze” po programach aby znaleźć coś interesującego.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy/seriale, dokumenty, wiadomości, footballów
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Tak 😎 Jeśli to pomoże to tygodniowe użycie TV wygląda następująco: Netflix 45%, Konsola 35%, YouTube 10% i Normalna TV (przeważnie w HD) 10%
16. Preferencje co do marki?
Raczej nie. Chciałem podkreślić że rok produkcji nie ma znaczenia. Mogą być starsze roczniki, aby wszystko się zgadzało z moimi oczekiwaniami.
17. Preferencje co do wielkości? Według kalkulatora powinienem mieć 90 cali w przypadku FHD. Ale wydaje mi się że 65 byłby w sam raz.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Jeśli wszystko działa to nic 🫣
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Przeważnie w godzinach 16-24. Preferuje oglądanie przy zgaszonym świetle.
20 Ile masz max kasy ?
Chciałbym zmieścić się w 4500zl. Biorę też pod uwagę starsze roczniki z dobrymi specyfikacjami. Chce płacić za jakość i komfort a nie za nowość.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
Do zajechania…lub średnio co 10 lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ?
Tak. Głównie Netflix i Youtube, rzadziej KODI i AmazonPrime Video

Dzięki.

Pozdawiam

Krzysiek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zależy Ci dalej na ambilight to masz Philipsa 65PML9008 za 3999 zł i mieścisz się w klasie cenowej.
 

xxdeathstarx

New member
Nie będę ukrywał AmbiLight fajna rzecz i cieszy oko. Kto miał to wie o czym mówię. 😉 Ciężko z tego bajeru zrezygnować, tym bardziej że konkurencja tego nie ma. Jednak Philips ma u mnie dużego minusa za stabilność systemu i ogólnie często są wadliwe. Loteria czy dzisiaj będzie działał czy nie. I jak przejrzałem forum takie rzeczy nie tylko u mnie się wydziwiały więc to tylko potwierdza hlujstwo Philipsa. BTW, W pierwszym poszła płyta główna (całe szczęście że na gwarancji), a w drugim wcześnie opisywany problem czy zawiech i restart (czyli też pewnie płyta). Ten model co mi zaoferowałeś 65PML9008 jak zresztą pewnie wiesz dużo ludzi raportuje że ma problem z podświetleniem przy krawędziach. A najgorsze w tym wszystkim jest, że Philips mówi że to normalne i nie akceptuje gwarancji. Lubie oglądać i grać po ciemku, więc nierówna czerń i ta poswiata będzie mega denerwująca. TV będzie raczej kupione przez sklep internetowy, więc nie będzie opcji sprawdzenia. Wydaje mi się ze za duże ryzyko, tym bardziej z moim szczęściem to już pewniak że będzie ferelny. A coś innego możesz polecieć?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację ale stabilność systemu już jest opanowana, działa bez żadnych zacięć.
Dla członków forum sprawdzenie jakości świecenia masz sprawdzone dodatkowo przy kalibracji.
Dlatego sprawdzamy przed wysyłką , żeby ne trzeba było się denerwować.
W klasie cenowej co do jakości obrazu Philips gra bardzo, bardzo dobrze.
Jak już wiesz ambilight spełnia swoja rolę.

Z innych
  • mini led 65 c805 za 4299 zł z pakietem
  • mini led 65C845 za 4999 zł z pakietem
 

Marlo

Active member
TCL 65MQLED85 w ME jest za 4600 zł, oficjalnie seria MQLED85
ma zostać wprowadzona do sprzedaży po targach IFA 2024,
ale w ME już mają w sprzedaży.
 

xxdeathstarx

New member
Masz rację ale stabilność systemu już jest opanowana, działa bez żadnych zacięć.
Dla członków forum sprawdzenie jakości świecenia masz sprawdzone dodatkowo przy kalibracji.
Dlatego sprawdzamy przed wysyłką , żeby ne trzeba było się denerwować.
W klasie cenowej co do jakości obrazu Philips gra bardzo, bardzo dobrze.
Jak już wiesz ambilight spełnia swoja rolę.

Z innych
  • mini led 65 c805 za 4299 zł z pakietem
  • mini led 65C845 za 4999 zł z pakietem

Z tą stabilnością to pogadamy za 3 lata, bo w Philipsach na początku zawsze wszystko śmiga ładnie - przynajmniej tak było u mnie. Jeśli byś sprawdził Philipsa i mi go przysłał to brał bym już teraz, bo jak pisałem wcześniej, przed kupnem tego TV hamuje mnie fakt, że Philips uważa że podświetlenie przy krawędziach i brak jednolitej czerni w ich TV jest normalne. Bo co innego byłoby, gdybym trafił na ten z tą usterką i bezproblemowo wysłałbym go z powrotem a w sklepie zamieniają mi bez żadnego “ale” i aż tak do skutku. No ale realia są inne. A druga sprawa to że mieszkam w UK 🇬🇧 Więc raczej kupno z Polski nie wchodzi w grę (chociaż mój pierwszy Philips pezyszedl do mnie prosto z Holandii).
A co do TCL, to po analizie recenzji (tych niesponsorowanych 😉) a przede wszystkim opinii użytkowników tych TV, zauważyłem że wszyscy wytykają 2 wady:
  • dobry spec jak na TV w tej półce cenowej, ale bez kalibracji czyni go zwykłym pudłem
  • problemy z migająca matrycą
  • podsłuch z Chin 😜
Także nie wiem.
Myślałem, ze wyskoczysz z jakimś Samsungiem, LG, Sonym lub Hisense tak dla odmiany. Dużo dobrego słyszałem o Sony KD-65X85LAEP (którego wyciągasz z pudła i obraz jakby po kalibracji), Samsungu QE65Q80CAT, LG OLED65C34LA i Hisense 65U7NQ. Jeśli to możliwe, podaj mi przyczyny dlaczego ten Philips 9008 czy TCLki sa gorsze od wyżej wymienionych modeli. Napewno utwierdzi mnie to w wyborze. Dzieki
 

xxdeathstarx

New member
TCL 65MQLED85 w ME jest za 4600 zł, oficjalnie seria MQLED85
ma zostać wprowadzona do sprzedaży po targach IFA 2024,
ale w ME już mają w sprzedaży.
Patrz na mój post wyżej na temat TCL. A co do nowości, to wolę poczekać rok czy dwa i usłyszeć zdanie zwykłych zjadaczy chleba na temat TV i wtedy ewentualnie pomyśleć o zakupie. Za duża kwota żeby brać kota w worku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obraz jakby po kalibracji.... Dobra ocena - JAKBY !

  • Nic nie miga ,że po dużym Piwie.
  • po to jest kalibracja żeby pomagać i nieść więcej radości
  • podsłuch... proszę Cię

=====================

xxdeathstarx -​

Masz rację, masz teraz dobre modele , sprawdzone modele , w bardzo dobrych cenach i z dobrym zakresem mozliwości.
 

xxdeathstarx

New member
Aha. Dzięki w utwierdzeniu mnie w moim wyborze lol. 😒
Co do Sony @kiki lapiesz mnie za słowa. Pisząc „jakby” miałem na myśli, że różnica w obrazie po kalibracji Soniacza jest mniej zauważalna (dla „normalnych” ludzi) niżeli w takim stopniu jak TCL. Innymi słowy mniej widoczny przeskok przed i po. Przynajmniej tak wywnioskowałem z komentarzy na polskich i zagranicznych stronach/forach. Zrobiłeś setki kalibracji TV, i czy z ręku na sercu możesz potwierdzić moją tezę że np. detale w bieli/czerni, kolor skóry są bliższe ideałowi w Sonym niż w TCL. Kalibracja na wyspach trochę kosztuje więc w moim przypadku po prostu nie wchodzi w grę. To jeszcze raz, Z tych wszystkich modeli zarówno wymienionych przeze mnie jak i Ciebie, których 3 byś rozważał zakup biorąc pod uwagę specyfikację i jakość wyświetlanego obrazu (bez kalibracji)? Dzięki.
P.S. A z tym posłuchem, to sarkastycznie napisałem. 😜
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
A druga sprawa to że mieszkam w UK

Teraz za 1200-1300 funtów dostaniesz dobrego Oleda w 65" , nie wiem czego Ty szukasz innego ,szczególnie po jakiś TCL-ach .
Równiez mieszkam w UK i akurat również jestem o krok od zmiany TV, warunki mam podobne do twoich (trochę mniejsza odległosc ogladania).
Tyle ,że ja własnie przesiadam sie z Oleda 65 na 77 (lub 83).
Mam Oledy od 10 lat , więc z praktyki moge Ci powiedzieć ,że historiami o wypaleniach możesz sobie nie zawracać głowy , co do jasnosci - UK to nie Hiszpania.....
nie trzeba mieć w salonie "lampy spawalniczej" by komfortowo ogladać.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
z praktyki moge Ci powiedzieć ,że historiami o wypaleniach możesz sobie nie zawracać głowy
@mat74...
a tak szczerze ,to jakie treści oglądasz na swoich oledach?
Tak tylko pytam ,bo w kwestii późniejszego zawracania głowy proponuję po kilka godzin dziennie oglądać np.programy z paskami informacyjnymi lub kanały telewizyjne z kolorowym logo.
LG B8 kolegi ,niecałe dwa lata,żona bardzo lubi TVN24
image000000003.jpg

image000001001.jpg

Więc proszę Cię ,nie opowiadaj bzur.Wszystko zależy co ,ile i jak się ogląda na oledzie.Tylko o tym to już nie każdy fan oleda chce ,lub "zapomina" napisać.
 
Ostatnia edycja:

xxdeathstarx

New member
Teraz za 1200-1300 funtów dostaniesz dobrego Oleda w 65" , nie wiem czego Ty szukasz innego ,szczególnie po jakiś TCL-ach .
Równiez mieszkam w UK i akurat również jestem o krok od zmiany TV, warunki mam podobne do twoich (trochę mniejsza odległosc ogladania).
Tyle ,że ja własnie przesiadam sie z Oleda 65 na 77 (lub 83).
Mam Oledy od 10 lat , więc z praktyki moge Ci powiedzieć ,że historiami o wypaleniach możesz sobie nie zawracać głowy , co do jasnosci - UK to nie Hiszpania.....
nie trzeba mieć w salonie "lampy spawalniczej" by komfortowo ogladać.
Jest jeszcze jedna mała rożnica… mój budżet to max £1000, który i tak został naciagniety na maxa
🤪

Wątpię żeby był jakiś OLED dostępny z moimi wymaganiami stąd też rozglądanie za Small Ledsami. Jeśli masz jakiś godny do polecenia TV spełniający moje kryteria, to proszę podaj model/modele. To zaraz weźmiemy je na młyn 😎 Jeśli chodzi o wypalenia, wiadomo każdy pisze co innego, głównie z swojego doświadczenia. Zdjęcia wypalen i ich lokalizacja jednak pokazujesz że jest w tym dużo prawdy. U mnie bardzo często są włączone napisy (czy to normalna TV czy też filmy), więc trochę boję się oto. A nie bardzo widzi mi się wydać tyle kasy z wiedzą ze każde oglądanie TV bez zmiany kanału itd przybliża mnie do zepsucia TV.
 

xxdeathstarx

New member
@mat74...
a tak szczerze ,to jakie treści oglądasz na swoich oledach?
Tak tylko pytam ,bo w kwestii późniejszego zawracania głowy proponuję po kilka godzin dziennie oglądać np.programy z paskami informacyjnymi lub kanały telewizyjne z kolorowym logo.
LG B8 kolegi ,niecałe dwa lata,żona bardzo lubi TVN24
View attachment 26348
View attachment 26349
Więc proszę Cię ,nie opowiadaj bzur.Wszystko zależy co ,ile i jak się ogląda na oledzie.Tylko o tym to już nie każdy "oledziaż " chce ,lub "zapomina" napisać.
@mat74 Moj wcześniejszy post zacząłem pisać zanim gitarra dodał swój. Już nawet szukalem zdjęć dla potwierdzenia moich obaw, ale widzę że kolega mnie wyręczył 😉.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Oled jako technologia jest bardzo fajny.
Niestety ,jak każda technologia ma też swoje wady.
Jedną z nich jest ryzyko wypaleń.I chyba nie bez powodu wszyscy producenci takich telewizorów, umieszczają w instrukcji obsługi informację o wyświetlaniu statycznych obrazów.Ciekawe dlaczego?Skoro nie ma sobie co zawracać głowy wypaleniami.
Ta technologia niestety tak ma.
Jeśli oglądasz streaming ,BD ,DVD -nie musisz się raczej niczego obawiać.
Z kanałami telewizyjnymi ,posiadającymi transparentne logo oled też sobie poradzi raczej bez problemów.
Ale paski programów informacyjnych oglądanych od świtu do zmierzchu ,to nie jest to co "tygrysy lubią najbardziej". ;) Niestety.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Jedni mają powidoki , inni nie.
Ale jakość najlepsza , a w klasie cenowej - bezkonkurencyjna.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Tu nie chodzi o żadne jaskółki czy inne ptaki.I to wcale nie jest jednostkowy przypadek ,tylko efekt takiego a nie innego użytkowania oleda.
Ale skoro tak uważasz ,to powiedz proszę ,dlaczego producenci oledów zamieszczają w instrukcjach obsługi ostrzeżenie o wyświetlaniu statycznych obrazów?
Jedni mają powidoki , inni nie.
To nie są żadne powidoki , tylko zwykłe wypalenia.A to nie jest to samo.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a tak szczerze ,to jakie treści oglądasz na swoich oledach?

Takie na jakie mam ochotę- nie trzęsę się nad TV i nie stsosuję jakis specjalnych procedur :wink:
W dzień znaczną część dnia leca kanały informacyjne , żony HGTV etc.
Wieczorami seriale , filmy.

LG B8 kolegi ,niecałe dwa lata

Z tego co sie orientuję , to model z 2018 - cztery lata trzymał go nierozpakowanego w piwnicy ?!

bardzo lubi TVN24
Widocznie ten kanał szkodzi również telewizorom....:-D
btw.ciekawe ,ze wypalenie jest tylko na środku , mimo ,ze przecież dolny pasek jest na całej szerokości ekranu i nie ma śladów wypaleń logo w naroznikach

Więc proszę Cię ,nie opowiadaj bzur.Wszystko zależy co ,ile i jak się ogląda na oledzie.
Masz Oleda ? Masz wypalenia ?

Wątpię żeby był jakiś OLED dostępny z moimi wymaganiami
Proszę bardzo- renomowany sprzedawca , cena 1000 funtów

Mam obecnie poprzedni model- gz950 i gdyby nie to ,że Panasy w 77" są tylko modelami MLA w dodatku z sounbarem pod ekranem ,to bym sie nawet nie rozgladał za LG.
Ale paski programów informacyjnych oglądanych od świtu do zmierzchu ,to nie jest to co "tygrysy lubią najbardziej".
Jeśli ktoś kupuje TV by ogladać programy informacyjne od świtu do zmierzchu , to niech sobie nie zawraca głowy jakimiś testami, opiniami ,recenzjami etc. tylko kupi najtańszego LCD-ka , bo nie ma sensu w takim przypadku wydawać wiekszych pieniędzy.

Użytkuję kolejnego Oleda w sposób , w jaki korzysta z TV chyba większość osób, przy czym zaznaczam ,ża ja akurat nie jestem graczem , więc właściwie żadna konsola nie była do nich podłączana.Przedtem miałem plazmę Panasa i ta owszem miała po 8 latach wypalenia.Z oledami nie mam takiego problemu a jakoś bardzo mocno się moje preferencje co do ogladanego materiału nie zmieniły (sorry- przestałem ogladać TVN 24 :grin:).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Oleda i nie mam wypaleń ( powidoków) i polecam każdemu , komu wystarcza kasy a Oleda.
Tym bardziej że teraz ceny na niektóre Oled są niższe niż na LCD
 
Do góry