hx720 czy hx750, który wybrać?

leghorn

New member
Witam.
Proszę o poradę, który z tych modeli wart jest grzechu?
Mój dylemat wziął się stąd, że 720 mimo że to starszy model posiada X-Reality PRO natomiast nowszy 750 ma poprzednią wersję X-Reality. Czy lepiej skusić się na nowszy 750, czy jednak starszy 720 z lepszym procesorem ma lepszy obraz (planuję 40").
Mój priorytet to absolutnie jakość obrazu 2D i 3D. Sygnał pójdzie z dekodera HD, a więc SD i HD oraz 3D od cyfry, okazjonalnie różne blue-ray z PS3, mkv, mts w HD i mpg (bajki) z odtwarzacza multimed. Różnica w cenie jest niewielka. Niestety nie mam możliwości bezpośredniego porównania obu telewizorów.
Pozdrawiam.
 

eM!

New member
Witam.
Proszę o poradę, który z tych modeli wart jest grzechu?

Moim zdanie obydwa TV są warte grzechu - pytanie brzmi za którego będziesz musiał odpukać więcej zdrowasiek ;).
Słusznie zauważyłeś, że HX720 ma X-Reality PRO a HX750 ma X-Reality. Są to procesory grafiki o których możesz poczytać TUTAJ. Zwróć uwagę, że te TV różnią się trochę pod względem części, które są w środku (nie widać ich, nie są one ładnie nazwane i rozreklamowane jak procesory grafiki - mniej marketingu a więcej działania które przekłada się na obraz).

Moim skromnym zdaniem oba modele są udane, ale jednak skłaniałbym się ku HX750 - trochę więcej funkcji za niewiele większą kwotę.
KDL-40HX720 VS KDL-40HX750
Pisałeś, że zależy Ci na obrazie "żyleta" w 2D i 3D - moim zdaniem 750-ka lepsza :).
 

Sunchez

New member
Witam.
Proszę o poradę, który z tych modeli wart jest grzechu?
Mój dylemat wziął się stąd, że 720 mimo że to starszy model posiada X-Reality PRO natomiast nowszy 750 ma poprzednią wersję X-Reality....

I słusznie kolegą targają wątpliwości :).
W mojej opinii te dwa różniące się tylko dopiskiem "PRO" układy obróbki obrazu dzieli przepaść.

Sam wyczekiwałem długo zanim HX720 zejdzie do akceptowalnego poziomu cenowego.

Według mnie seria 750 to czysty marketing, a w efekcie końcowym EX720 z odświeżaniem 200 Hz. :-?
i to w cenie wyższej niż HX720. Szkoda tylko, że ten ostatni tak szybko znika z rynku ;-)
 
Ostatnia edycja:

qwerty44

New member
Witam !
Również mam poważne rozterki przed zakupem - hx720 czy hx750 (40") ?
Dzisiaj udało mi się znaleźć sklep gdzie oba w/w modele stały obok siebie.
Przyglądałem się obrazom generowanym przez oba telewizory (niestety tylko demówka Sony) ... i naprawdę nie znalazłem jakiejś powalającej różnicy między nimi ... telewizory miały takie same ustawienia. Moje subiektywne wrażenie było wręcz takie, że hx750 jakby generował "lepszy" obraz ... bardziej wysycona zieleń, większy kontrast.
Szczegółowość detali nie do odróżnienia między modelami, płynność ruchu taka sama, kąty widzenia takie same, przy czarnym tle - w obu modelach patrząc pod kątem czerń robi się niebieskawo - fioletowa. W warunkach sklepowych nie udało mi się ocenić nierównomierności podświetlenia matryc (zbyt jasne oświetlenie w sklepie)
Szkoda, że w sklepie nie można było podłączyć innego źródła sygnału np. TV cyfrowej.
Też jestem wyczulony na słowo PRO przy procesorze obrazu X-REALITY w hx720 ale mimo usilnych starań w tych warunkach i na tym samym materiale (demówka Sony) nie udało mi się dostrzec różnicy ... być może przy sygnale SD pojawią się różnice ale chyba raczej niezauważalne ...
Może ktoś ma jeszcze jakieś inne doświadczenia i spostrzeżenia z w/w modelami ?
 

eM!

New member
To co widać w sklepie na specjalnie przygotowanych materiałach to jedno, a codzienne oglądanie TV w domu to zupełnie inna historia. Gdybym osobiście miał wybierać między tymi dwoma modelami wybrałbym 750, choć 720 też nic nie brakowało. Do tego więcej "internetu" znajdziesz w 750-ce
 
Do góry