HV30 - komp. nie wykrywa kamery - HELP!!!

Spuq

New member
Witam Wszystkich
Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś udzieli mi dokładnej odpowiedzi na następujące pytania:
- dlaczego przy odtwarzaniu nagranego materiału na TV przez HDMI kabel, przy dzwieku występuje echo, podobnie jak przy samym odtwarzaniu na kamerze.
- kamera do komputera jest podłaczona kablem AWM 2725 VW-1 (USB) , dołaczanym do niej przy zakupie i zdjecia mozna zgrywac bez problemu, natomiast przy przełączeniu na "odczyt z kasety" komputer nie wykrywa polączenia z kamera. Połączone kablem IEE 1394 (FIREWIRE).
Mimo iż kamera połączona dwoma kablami jednocześnie, oryginalne dołaczone do kamery oprogramowanie służące do zgrywania materiału VIDEO "nie widzi jej", jesli czasem uruchomi sie ULEAD to przy probie zgrywania jest tylko dzwiek ale plik i tak niepowstaje gdyż program sie "wywraca". Mam nadzieje ze to kwestia kabla i tym ktory mam obecnie i uzywalem go do zgrywania obrazu z starej kamery miniDV nie uszkodzilem gniazda w kamerze.
Dziekuje
 

artur mazur

New member
Spuq napisał:
Witam Wszystkich
Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś udzieli mi dokładnej odpowiedzi na następujące pytania:
- dlaczego przy odtwarzaniu nagranego materiału na TV przez HDMI kabel, przy dzwieku występuje echo, podobnie jak przy samym odtwarzaniu na kamerze.
- kamera do komputera jest podłaczona kablem AWM 2725 VW-1 (USB) , dołaczanym do niej przy zakupie i zdjecia mozna zgrywac bez problemu, natomiast przy przełączeniu na "odczyt z kasety" komputer nie wykrywa polączenia z kamera. Połączone kablem IEE 1394 (FIREWIRE).
Mimo iż kamera połączona dwoma kablami jednocześnie, oryginalne dołaczone do kamery oprogramowanie służące do zgrywania materiału VIDEO "nie widzi jej", jesli czasem uruchomi sie ULEAD to przy probie zgrywania jest tylko dzwiek ale plik i tak niepowstaje gdyż program sie "wywraca". Mam nadzieje ze to kwestia kabla i tym ktory mam obecnie i uzywalem go do zgrywania obrazu z starej kamery miniDV nie uszkodzilem gniazda w kamerze.
Dziekuje
podłącz tylko przez firewire i włacz kamerkę nie uruchmiajac uleada
powinna zostać wykryta jako nowe urzadzenie a po zainstalwaniu sterowników powinna być widoczna w uleadzie.
 

verooko

New member
Dobry wieczór
Przepraszam że w tym temacie kolegi zadam również swoje pytanie.
Posiadam od niedawna kamere Canon HG21 filmy zacząłem nagrywać na karte SDHC .Po podłączeniu do komputera poprzez USB komputer niestety nie widzi połączenia . Jesli karte włożę do czytnika jest ok. Wchodziłem w menedżera ustawień odinstalowywałem sterownik i restartowałem komputer i ponownie podłączałem kamere , ale bez oczekiwanego efektu:evil:
Może ktoś z kolegów poradzi co sknociłem że brak kontaktu przez łącze USB z kamerą? Dodam że kreator konfiguracji sterownika też nie instaluje aktualnego sterownika po podłączeniu kamery.

Pozdrawiam serdecznie kolegów z kamerami i tych z chęcią na kamere.;)
 
Do góry