Humaxa pr-hd 1000

kuba2222

New member
ZAWSZE powinno sie wylaczac tuner (stand-by) przy wyciaganiu lub wladaniu modulow CI . Nie tylko Humaxa ale kazdy tuner. Wiem ze ludzie sa leniwi i ze zwykle nic sie nie dzieje ale... 100 razy sie uda a za 101 padnie modul, karta, albo gniazdo CI w tunerze. To naprawde sie zdarza .
Co do hd1000 to... troche trace cierpliwosc - nadal ma kilka wad w sofcie .14 , ale jak narazie (wraz z hdci2000) to najlepszy tuner hdtv dvb-s2 dostepny na rynku. Pace i Philips jest jeszcze gorszy. Innych w sprzedazy brak.
 

Ligol

New member
Mam pytanie do Kuby2222: w jaki sposób stał się posiadaczem nowego softu . 14.Czy przez satelitę, czy z PC ?.Dodatkowe pytanie /ponieważ od paru lat mam Humaxa 5400 i z nam go na wylot/ to nie wiem czy do HD 1000 można wgrywać settingi jakimś "humax'owym" programem.Trochę boję sie zaryzykowac.Pozdrawiam
 

kuba2222

New member
Soft byl dostepny z satelity. Niestety juz nie jest bo byly spore problemy z updatem i wielu uzytkownikow w niemczech zostalo pozbawionych mozliwosci odbioru Premiere.
Jak dotad nie ma tez zadnego softu do edycji settingow i list kanalow.
 

gregto

New member
Czy PR HD 1000 i HDCI 2000 może z 2 CAM

Myślę, że problem dotyczy obu tunerów. U mnie po włożeniu 2 camów (różnych) widzi w menu tylko 1. Czy ktoś wie dlaczego?
 

Tco99

New member
Witam!


Mały problem do rozwiązania..mianowicie .....jaki kupić drugi moduł do współpracy HUMAX'a 1000 i T-REX'a(predator 3.43) z dwiema kartami....Cyfry + i karty Daytona.Obydwie karty pracują na T-Rex'ie bez problemów.Kto miał okazję sprawdzić i znaleść skuteczne rozwiązanie?





pozdro
 

DBoy

New member
ceivis napisał:
Napiszcie z jakich regionow Polski odbieracie Prosieben HD i Sat HD i czy na wschodniej Polsce da sie odbierac ( np: Rzeszow, Lublin). i jaka duza antena


Prosieben HD i Sat HD odbieram bae problemu (antena 90cm Słupsk)
 

slawekz

New member
Kuba2222 przez OTA nie udalo mi sie zlapac ale wgralem po RS. Nie zauwazylem zmian. Czy wiesz moze jak wylaczyc blokade wiekowa ? Na PW nie moge ogladac nic co jest przeznaczone powyzej 16 lat. :(
 

kuba2222

New member
Niestey, jak narazie nie ma lekarstwa na ten problem.Po 23 mozna ogladac a w ciagu dnia niestety nie. Informacja o OTA byla nieprawdziwa dlatego ja usunalem.
 

kuba2222

New member
Tylko ze moj humi nie pyta o pin i w tym problem. Na kanalach easy tv wszystko dziala ok - pyta o pin, wklepuje 0000 i chodzi. Na premiere nie :(
 

daniel1602

New member
No właśnie , anie ma nic w instrukcji o tym PIN-ie ?? Ja mam po niemiecku i nic po za brazkami nie rozumiem z niej :fool:
 

kuba2222

New member
Tu chodzi o to ze pin normalnie zapisany jest na karcie a nie w tunerze. Jak jest program powyzej 16 to trzeba wklepac pin, tyle ze w czytniku karty nie ma a wiec i pinu nie ma. Tuner glupieje bo z zalozenie Premiere powinno byc dekodowane przez orginalna karte i wbudowany dekoder a nie przez modul CI i to na dodatek bez karty. Poprostu humax wysyla zapytanie i pin nie tam gdzie trzeba. Moze udalo by sie to obejsc poprzez wlozenie jakiejs karty do czytnika ? Sam nie wiem.
 

DBoy

New member
soft do humaxa hdci2000

Jest juz ten soft na satelicie bo tuner nic nie znajduje???
moze ktos zna dokładne parametry z Astry ???
 

daniel1602

New member
kuba2222 napisał:
co to za karta jesli mozna wiedziec? Daj znac jak sie uda.
To stara karta premiere , ale i tak to nic nie dalo :( . Kuba jaką masz antenę że oglądasz BBC one ?? I jak udało Ci się wgrać soft do humaxa?? Czy jest jakaś poprawa w sofcie??
 

Ligol

New member
Wtam !
Mam pytanie do Kuby2222.Czy ogląda na swoim HD 1000 BBC One ?.Jesli tak to na jakim sofcie ?.Czy na tym ,który ściągnął wcześniej z satelity-tzn. z koncówką 014, też ten z końcówką 013 , który był do wczoraj na wcześniej podanym przez Ciebie linku ?
Będę wdzięczny za odpowiedź ! To dla mnie ważne , bo mam zamiar w weekend montować dużą antenę i nie wiem czy warto ?
Pozdrawiam !
Ligol
 

gts2

New member
witam,

jestem tutaj nowy i nosze sie rowniez z zamiarem zakupu hd 1000.
w zwiazku z tym znalazlem na ebay.de oferte firmy austriackiej, ktora oferuje tego humaxa za € 299,00 z gratisowa przesylka do wszystkich krajow unii.
moze kogos z was ta oferta zainteresuje...

tutaj link:

http://cgi.ebay.de/Humax-HD-1000-HDTV-SAT-Receiver-NEU-OVP-Ohne-Abo_W0QQitemZ9736170489QQcategoryZ26040QQrdZ1QQcmdZViewItem

mysle, ze na dzien dzisiejszy taniej nigdzie nie bedzie, dlatego ja osobiscie zamowie u nich.

jescze jedno pytanko:

czy CI-modul t-rex z HD 1000 otwiera rowniez programy HD z pakietu premiery? (chodzi mi o aktualnie mozliwy "ogolnodostepny" tryb BEZ karty ;) )
 
Ostatnia edycja:
Do góry