Humax HDCI 2000

smith

New member
jak może być gorszy obraz z hdmi (najlepsze połączenie z możliwych)? ten tuner to jakaś popelina.... zabawa z przełączaniem rgb / hdmi... hdmi / rgb.... a już miałem zamieniać mojego samsunga a200 na to badziewie.... trzeba jeszcze poczekać na coś nie wymagającego tzw. skalera....
 

Humax HDTV

New member
daniel1602 napisał:
A skaler to wydatek ??? Ile kosztuję ??? gdzie go można kupić ??:krol:
skalery denona zaczynają się od 6000 zł niestety, ale jest to na dzień dzisiejszy dość poważne urządzenie "wymyślające" dodatkowe linie między istniejącymi w obrazie, dopuki się nie upowszechni i nie zrobią układu jednoprocesorowego będzie drogie
 

Humax HDTV

New member
optimal napisał:
Witam zainteresowanych tym tunerem. Oto moje spostrzeżenia po
kulkudniowych testach a mianowicie;
1. Odbiór kanałów HD bardzo dobry przy wspólpracy z tvPanasonicTX32L50 poprzez HDMI, natomiast kanały standardowe mają lepszy obraz
przez Scart/RGB.
2. W pakiecie Cyfra + z modułem CI aston Crypt 1,07 nie mam polskiego
lektora i napisów na programach BBC Prime, Hallmark, i Club
3. Tuner za mocno moim zdaniem się grzeje zarówno podczas "pracy" jak i w stanie czuwania. mam wiele sprzetu elektronicznego i tylko ten tuner jest dosłownie gorący, co jest problemem przy pozostawieniu np na kilka dni w stanie czuwania dla potrzeb nagrań na magnetowid.
Na koniec pytanie; kto wie czy przy zakupie np karty Premiere Sport na okres finałów MS 2006 bede mogl obejrzeć mecze w HD ?
1. lepiej niż SCARTem pójdzie przez COMPONENTA, RGB to sygnał wyłącznie dla telewizorów z kineskopem. Kanały SD rozcągane na duże ekrany rzeczywiście na niektórych telewizorach LCD/PLAZMA lepiej będą wyglądały przez COMPONENT niż HDMI, oczywiście najlepiej przez HDMI ze skalerem.
2. Cyfra ma kilka błedów w swoim nadawaniu. Źle nadaje polską czcionkę w EPG (dla DVB powinno się nadawać zgodnie z ISO, oni wymyślili sobie normę sami). Podobnie jest z napisami DVB. Na szczęście napisy ekranowe nadają 2 razy. Drugi raz jako stronę telegazety. Wybieramy stronę telegazety np dla C+ 777 i napisy lecą OK.
3.Do MPEG4 potrzebna jest moc obliczeniowa, więc HUMAX HDCI ma wysoko taktowany procesor. To się musi grzać i każdy tuner z MPEG4 będzie się grzał. Za to nie ma wentylatora i jest cicho.
4. Karta z opcją SPORT HD będzie miała mistrzowstwa. W Polsce to 250 zł
w Niemczech jakieś 50 EUR ale trzeba mieć adres w Niemczech.
 

Humax HDTV

New member
smith napisał:
jak może być gorszy obraz z hdmi (najlepsze połączenie z możliwych)? ten tuner to jakaś popelina.... zabawa z przełączaniem rgb / hdmi... hdmi / rgb.... a już miałem zamieniać mojego samsunga a200 na to badziewie.... trzeba jeszcze poczekać na coś nie wymagającego tzw. skalera....
obraz z HDMI jest lepszy jeśli nadawany jest porządnie z satelity,
jak ci nadają badziewie to przez HDMI zobaczysz wszystkie haki jak przez umyte okno, po prostu tuner z wyjściem cyfrowym dostaje coś i to pokazuje bit po bicie idealnie, ale idealnie to co dostał. Jak dostanie byle co to na dużym ekranie bez skalera mamy po prostu pokazane olbrzymie byle co, idealnie pokazywane są kanały HD bo do tego jest HDMI
 

tomko

New member
Fakty na moim podwórku: SAMSUNG LE40M61B+Denon AVR-4306 (Skaler HDMI)+Humax HDCI 2000+Aston 2.09+Cyfra+. Połączenie TUNER->Skaler->TV poprzez HDMI.

1. Obraz nieostry i wyblakły. Mimo braku widocznych szumów odczuwalnie dużo gorzej niż poprzednio używane przeze mnie tunery (Ferguson i Philips podłączone SCARTEM). Nieostrość i wyblakłe kolory powoduje, że mam uczucie straconych pieniędzy. Opinia dotyczy tylko programów SD. O dziwo najlepiej jest w trybie 576p (ale i tak do bani). Gorzej w 720p (choć to mój tryb natywny, skaler wszystko przekształca do 720p, bo w tym trybie działa mój samsung) i najgorzej w 1080i. Kompletnie tego nie rozumiem.

2. Brak polskich czcionek w info i EPG.

3. Bardzo często na cyfrze brak szczegółowych informacji o programie (zmienia się w zależności od widzimisie nadawania cyfry).

4. Grzeje się - i to jest fakt, nie warto tego tłumaczyć.

5. Jak na sprzęt za 2000 zł, powinien być wykonany z bardziej szlachetnego plastiku. Aż się prosi o panel z aluminium. Żadna łaska za te pieniądze.

6. Jakaś ściema jest z DolbyDigital. Mimo, że mam znak nadawania programu w DD, to mój Denon wykrywa sygnał tylko na 2 kanałach (Denonowi wierze). Nie mam tu pewności, ale podejrzewam, że soft sobie z tym nie radzi.

Podsumowanie: Jeśli wkrótce nie pojawi się update softu i radykalnie nie poprawi się obraz, znikną problemy z czcionkami, to nie będę się kopał z koniem i wyrzucę go do śmieci i wróce do mojego małego philipsa. Na razie odradzam.

Pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
tomko napisał:
Fakty na moim podwórku: SAMSUNG LE40M61B+Denon AVR-4306 (Skaler HDMI)+Humax HDCI 2000+Aston 2.09+Cyfra+. Połączenie TUNER->Skaler->TV poprzez HDMI.

1. Obraz nieostry i wyblakły. Mimo braku widocznych szumów odczuwalnie dużo gorzej niż poprzednio używane przeze mnie tunery (Ferguson i Philips podłączone SCARTEM). Nieostrość i wyblakłe kolory powoduje, że mam uczucie straconych pieniędzy. Opinia dotyczy tylko programów SD. O dziwo najlepiej jest w trybie 576p (ale i tak do bani). Gorzej w 720p (choć to mój tryb natywny, skaler wszystko przekształca do 720p, bo w tym trybie działa mój samsung) i najgorzej w 1080i. Kompletnie tego nie rozumiem.

2. Brak polskich czcionek w info i EPG.

3. Bardzo często na cyfrze brak szczegółowych informacji o programie (zmienia się w zależności od widzimisie nadawania cyfry).

4. Grzeje się - i to jest fakt, nie warto tego tłumaczyć.

5. Jak na sprzęt za 2000 zł, powinien być wykonany z bardziej szlachetnego plastiku. Aż się prosi o panel z aluminium. Żadna łaska za te pieniądze.

6. Jakaś ściema jest z DolbyDigital. Mimo, że mam znak nadawania programu w DD, to mój Denon wykrywa sygnał tylko na 2 kanałach (Denonowi wierze). Nie mam tu pewności, ale podejrzewam, że soft sobie z tym nie radzi.

Podsumowanie: Jeśli wkrótce nie pojawi się update softu i radykalnie nie poprawi się obraz, znikną problemy z czcionkami, to nie będę się kopał z koniem i wyrzucę go do śmieci i wróce do mojego małego philipsa. Na razie odradzam.

Pozdrawiam
Grzać się będzie, nic nie poradzisz. Na pocieszenie powiem ci, że wraz z nadejściem BluRay'a i HDDVD pojawią się pierwszy raz w historii odtwarzacze z wiatrakiem. Wiatraki na bank nie będą od Zalmana, więc nie masz co biadolić. Ważne że się grzeje, działa a nie szumi.
Żadna ściema z tym Dolby Digital. Po prostu większość stacji telewizyjnych nadających dźwięk AC3 w tym TVN nadaje w trybie Dolby Digital 2.0 a wybrane audycje są w 5.1. Jednym z niewielu kanałów w Europie, który przez całą dobę nadaje w Dolby Digital 5.1 i do tego 16/9 jest Francuska stacja NRJ12HQ.
Zgadzam się jednak z tym, że jak na sprzęt za ponad 1,7 tys. pln za bardzo "pachnie chińszczyzną". Pace i Philips się bardziej postarały.
 

tuptus55

New member
optimal napisał:
Na koniec pytanie; kto wie czy przy zakupie np karty Premiere Sport na okres finałów MS 2006 bede mogl obejrzeć mecze w HD ?
Pakiet Premiere WM2006 jest tylko w SD
Aby oglądać Premiere Sport HD trzeba kupić kartę abonamentową z pakietem HD (wymagany adres zamieszkania w Niemczech) lub Premiere prepaid na 12 miesięcy (do dostania w digitalo i w Hollexie)
 

yanky

New member
Kupować, czy nie kupować?

Wszystko wokół HDTV tanieje, a Humax HDCI-2000 ani drgnie. Mam naiwne pytanie (ale może ktoś ma przecieki), kiedy ten odbiornik zacznie tanieć. Mam uzbieraną kasę na niego, ale mogę też jeszcze trochę poczekać. Pytanie czy warto, za chwilę będą lepsze modele? Teraz czas odmierza się do Mundialu i po nim. Po Mundialu to chyba sprzedawcy nie będą zainteresowani promocjami, czy tym bardziej będą??? POMOCY!!!
 

arsenal

Moderator
VIP
Ja już odkładam kaskę na to cudo:Kaon KSF-S700H2
164522-52909.jpg
165349-88781.jpg

Za sam wygląd ma u mnie maximum punktów a do tego nagrywa programy SD i HD.
 

Zonk

New member
ten Kaon to przynajmniej jakoś wygląda :) ciekawe tylko ile będzie kosztował .. 2500 ? więcej ? ;)
bo jak tak się patrzę na te inne tunery to .. aż się odechciewa :)
większość z nich należało by w jakiejś szafce zamknąć żeby nie musieć ich oglądać ...
 

yanky

New member
Przeszukałem na wyszukiwarkach informację o tym tunerze. I nic. Sprzęt jest, ale nie ma ceny? Czyżby to jakiś model z kartonu w fazie projektów? Na razie na zdjeciach rzeczywiście wygląda świetnie.
 

arsenal

Moderator
VIP
yanky napisał:
Przeszukałem na wyszukiwarkach informację o tym tunerze. I nic. Sprzęt jest, ale nie ma ceny? Czyżby to jakiś model z kartonu w fazie projektów? Na razie na zdjeciach rzeczywiście wygląda świetnie.
Wynikło opóźnienie z wprowadzeniem do sprzedaży. Niemcy i Anglicy też czekają. Myślę, że już niedługo będzie dostępny bo mundial coraz bliżej. Niedługo będę wiedział coś więcej.
Na dzień dzisiejszy można doczytać się, że m.in. będzie polskie menu, podwójna głowica dla PVR i dysk twardy od 80GB.
 

kuba2222

New member
Standard Definition - wiekszosc kanalow w tej chwili nadaje w standardowej rozdzielczosci, np wszystkie polskie.
 

DBoy

New member
CZy ktos wie jak duza potrzebana jest antena aby odebrać BBC HD ?? I kiedy bedzie nowy soft do HUMAXA 2000 na satelicie ??
 

kuba2222

New member
Ja potrzebuje antene 40cm, ale w Slupsku to raczej kolo 150-180 i dobry konwerter.

Soft ma sie pojawic OTA w Poniedzialek 29/05 (wg Humax UK).
 

DBoy

New member
humax hdci2000 soft

kuba2222 napisał:
Ja potrzebuje antene 40cm, ale w Slupsku to raczej kolo 150-180 i dobry konwerter.

Soft ma sie pojawic OTA w Poniedzialek 29/05 (wg Humax UK).


Jest juz ten soft na sieci bo tuner nic nie znajduje.
moze znasz parametry !!!
 

YarekP

New member
Witam Dyskutantow. Zamierzam nabyc pilnie jakis tunerek HD, ale chcialbym aby posiadal:
- mozliwosc rozgalezienia sygnalu HDMI (w koncu po to jest to zlacze aby z niego korzystac) posiadam DVD Samsunga HD-950 polaczone za pomoca takiego kabla w zwiazku z czym nie mam wolnego gniazda w LCD
- dobrze rozwiazany PIP, czyli mozliwosc wyswietlenia (nawet z odswiezaniem co kilka sekund) 9-16 kanalow
Co Szanowni Dyskutanci na to?
 
Do góry