Humax 2000 czy Topfield 7700???

sq9dxr

New member
Lista

Redgood napisał:
mam pytanie czy ktoś posiada aktualną liste C+ do Topfielda 7700HSCI z góry dziękuję

Mam listę na TF7700 dla Cyfra+ i nie tylko na 4 pozycje sat ( Astra, HB, Astra2+Eurobird, Hispasat).

Pozdrawiam
 

Zoltyy

New member
Lech napisał:
Zamiast dwóch tunerów, zainwestój chociażby 2 tysiące na 26" tv lcd i około 200 zł na dobry kabel HDMI i większość problemów zniknie.:)

W LCD/PDP jeszcze nie zaiwestowałem - remont wciąż w toku, budżet napięty i nowe modele na horyzoncie (JVC seria P). Z tegoż powodu nie zainwestowałem w HDMI. Natomiast w ramach odmiany, wiedziony pewnym niepokojącym zjawiskiem podlączyłem znowu Humaxa 2000 i niespodzianka: dużo bardziej ostry obraz SD, bardziej szczegółowy, mniej nasycony niż z TF 7700 na którym po zmianie kabli (Euro) z tzw. "kitowych" na jakiegoś Profigolda typu "taśma" obraz zrobił się "przesycony".
Nadal kłopoty z gradacją szarości na Kino PL - wczoraj na "Drodze na Zachod" (stary cz.-b. polski film) tworzyły się piękne makrobloki, szczególnie podzczas dynamicznych scen z dużą ilością szczegółów (czyżby Humaxowy procesor się nie wyrabiał?).

Podsumowując - zwracam honor Humaxowi, przeprosiłem się z nim i znowu gra u mnie mimo jego wad.
Jakich wad?
A takich, że mam około 50 kanałów "9nieznany)" (Z H-birda i Astry), że nie wynajduje niektórych kanałów (mam porównanie z Topfieldem który widział o ładnych parę kanałów więcej), że nie mogę uaktualnić softu przez USB (z pendrive'a), że wiesza się przy przechodzeniu ze stand-by na on (przestałem go wyłączać :p ) i wspomniane problemy z szarościami.

W porównaniu z Humaxem 2000, obraz z TF był bardziej analogowy - coś jak film kręcony na taśmie (TF) porównany do filmu kręconego techniką video, albo PDP vs. LCD.
Nie omieszkam porównać obu tunerów po HDMI i Componencie, kiedy wreszcie kupię coś płaskiego.
 

borman

New member
Mam HUMAXA ci 8100 PVR i dokupiłem niedawno HUMAXA 2000. na 8100 przez 3 lata się nie zawiodłem, ani razu mi się nie zawiesił, obraz super.
Również czytałem dużo zanim postanowiłem kupic HUMAX 2000. Podstawowym argumentem była duża różnica w cenie- w moim przypadku aż 450, 00 zł . Obraz na moim PHILIPSIe jest OKI- a dzxisiaj porównywałem ten odbiornik na 46 calowym SONY BRAWIA - porażka i na 46 calowym PHILIPSIE - miał on kanały z anteny naziemnej super a z HUMAXA jeszcze lepiej po HDMI. SONY się chował. Na nowym sofcie 013 , wgrywałem sam soft a kanały dołączałem przeszukując ręcznie tuner przestał mi się wieszać jak na poczu miałem wgrany soft z listą. Polecam sprawdzić. Bardzo ładnie chodzi za spliterem smartwi, na na przewodowym miałem zwiechy na kanałach hd.
 

androzek

New member
Humax,Topfeld,Ferguson

Tak sobie czytam o tunerach satelitarnych i tracę nadzieję w sens zmiany mojego poczciwego philipsa 6010 na któryś z kultowych tunerów HD.Z forum "wyziera "ich usterkowść,niedoróbki itp.Dlaczego z moim starym "rzęchem" nie mam żadnych problemów od 5 lat ( kupiony na allegro )
Jedni mówią,ze tylko Humax,Topfeld wczoraj gość w punkcie cyfry mówi "tylko Ferguson" - no to poczytałem - kicha jak z Humaxem i Topfeldem.No to sobie mówię przejdę na nkę ale ostatnio po wymianie softu totalna kicha dla posiadaczy wejścia HDMI w LCD.Włos się jeży.Czy naprawdę technologia jest do luftu czy coś innego.Dlatego prosże o radę -pomijam wstępnie jakość obrazu,dźwięku,wygląd - jaki tuner HD jest najbardziej przystosowany do cyfry+ - w domyśle najmniej awaryjny.
 

xanten

New member
angostura napisał:
Mój topfield też się nie zawiesza więc nie ma co poprawiać, podobnie z EPG nie trzeba nic poprawiać (jest soft z polskimi czcionkami i z bez) Uważam że Humax to też bardzo dobry tuner. Ze względów o których pisałem wybrałem topfielda. Przed chwilą potestowałem po różnych złaczach
component w stosunku do HDMI różnica prawie żadna - jakość bardzo dobra, kanały SD upscaling do 1080i jakość bardzo dobra.
Po eurozłaczu zdecydowanie gorzej, kanały SD jak z innych tunerów cyfrowych, HD już zdecydowanie lepiej choć gorzej jak po HDMI i componencie.
Odbieram z Astry i Hotbirda przez zeza i przełacznik diseq.
Z HD odbieram Sat1HD, Pro7HD, AnixeHD, PremiereHD,DiscoveryHD,AstraHD promo, Canal+HD. Topfield bardzo mało się grzeje, prawie wcale.
View attachment 293 View attachment 294

Cześć
Właśnie kupiłem topielda 7710 HD PVR i mam problem z EPG w cyfrze. Piszesz, że u Ciebie wszystko działa dobrze. Czy możesz mi pomóc ? Byc może coś źle ustawiłem.
Objawy mam takie: EPG mam teraz tylko na kilku kanałach ( mam pełen pakiet cyfry). Próbowałem ustawiać MediaHigway, ale wtedy mam informacje na innej grupie kanałów. Mam najnowszy soft. Co mogę źle robić ?
pzdr.
 
Do góry