Humax 2000 czy Topfield 7700???

Rywi

New member
Diseq w Topfieldzie

Witam!!
Z przykrością muszę stwierdzić, że w ostatniej wersji
firmware dla Polski funkcja Diseq nie działa. Sprawdziłem
osobiście i żeby uzyskać efekt wycofałem się do
softu z grudnia 2006r. W tym sofcie Diseq działa.
W uzupełnieniu podam, że używam konwertera
Monoblock Twin. Na drugich wejściach tuner Samsung
A200C od początku pracuje poprawnie. Zamiana wejść
na ostatnim sofcie nic nie daje tak że jest to z pewnością
wina softu. Co do zwisania Topfielda przy przejściu na HDTV
z całą pewnością wina leży po stronie modułu Cyfra+ HD.
nie próbowałem innego modułu. Trzeba walczyć z Cyfrą
o update firmware modułu eliminującego tą niedogodność.

Rover
 

sq9dxr

New member
Diseqc

U mnie na najnowszym sofcie w TF7700 diseqc działa znakomicie.
Niema problemu - przełącznik na 4 pozycje SAT ( Astra, HB, Astra2, Hispasat).Typ przełącznika to DiSEqC 4/1 AXING SPU 41-02.
Co do zwieszania to mam na testy Astona 2.17 więc zobaczę czy będą problemy ze zwieszaniem na kanałach HD na tym module czy nie.

Pozdrawiam
 

sq9dxr

New member
TF7700 + Aston 2.17

Mogę potwierdzić, że po zmianie modułu Cyfra Plus HD na Astona 2.17 Topfield TF7700 pracuje idealnie. Bez zwieszek na kanałach HD i nie tylko.
Na te próby co wykonałem to moduł Cyfry zaliczył by chyba z 50 zwieszek - jeśli nie więcej.
Moduł Cyfry to jakaś wersja beta produktu chyba - niema co porównywać.
Ciekaw jestem czy w Humax 2000 Aston 2.17 też pracuje dobrze a moduł Cyfry HD powoduje problemy.
Inną sprawą jest dość dziwna sytuacja gdy odbieram Canal+ HD a tuner jest w trybie AUTO ( odbiera i przekazuje obraz bez konwersji ).
W tym wypadku zgłasza mi się 720p/60. Nie rozumiem tych 60Hz ??? - czy też tak macie ???. Na dodatek przy tym trybie występuje skakanie obrazu ( brak płynności ) - po upscalingu na 1080i lub 720p/50 obraz jest ok - płynny.

Pozdrawiam
 

yetti

New member
znajomemu właśnie zniknęły polskie czcionki z EPG w Topfieldzie, podobno Cyfra coś zmieniła w nadawaniu
poprawdzajcie czy u was też dzieje się coś niedobrego zEPG w Topfieldach
 

sq9dxr

New member
Czcionki

Zgadza się. polskie czcionki zniknęły na TF7700. Na innych tunerach też jest problem - np. na Fergusonie zniknęło "ł".

Pozdrawiam
 

krisz

New member
Witam.
Mam mały problem I może ktoś się z nim spotkał?

Posiadam Topfielda 7700.
Mam kłopot z wgraniem nowego oprogramowania do niego przez usb.
Podłączam Pendriv'e ...tuner widzi pliki(2 dla obydwu wersji oprogramowania) jednak po wskazaniu pliku..i probie wgrania..mam komunikat nie mogę odczytac pliku...
Podłączenie do komputera nie daje rezultatu...poprostu program/y nie widzą podłączonego tunera...Vega lub TFDN_USB...
System win xp..z sp2.
Czy coś źle robie ..czy gniazdo usb jest "walnięte" ?
Pozdrawiam.
 

sq9dxr

New member
Firmware i programy

Witam!

Sprawdź czy PENDRIVE masz sformatowany na system plików FAT.
Jeśli masz FAT32 to może być problem z odczytem. Przeformatowanie PENDRIV-a i wgranie plików ponownie rozwiązałoby ten problem ( jeśli aktualnie jest FAT32).
Co do programów komunikujących się z PC do Topfielda to muszę stwierdzić, że obsługa portów RS-a na pewno nie jest zrobiona poprzez API , co za tym idzie są problemy z komunikacją jeśli tylko port RS-a jest niestandardowy ( przejściówka USB-RS-232 , karta PCI RS232 ).
Tu producent się nie popisał - nie dość że tylko do wyboru COM1 lub COM2 to trzeba troszkę szczęścia aby ruszyło.

Pozdrawiam
 

KKuba

New member
Bez reklam
Z tym polskimi literami to Cyfra równo namieszała - problemy są wszędzie od Samsunga po Topfielda... :( A z wieszaniem się modułu HD Cyfry to i tak lepiej nowy soft działa z tym "cudem". Owszem są zwisy przy przełączaniu kanałów, ale niezbyt często - poza oczywiscie problem "Astra HD" tu się nic nie zmieniło. :( BTW Topfield czyta bez problemu FAT32- ja Firmware wgrywam z dysku przenośnego 20Gb - zero problemu.
 

Humax

New member
Soft HDCI-2000

witam
nowy soft do HDCI-2000 z 15 marca jest tutaj
powodzenia i miłego używania
dla chętnych do pobrania soft do HDCI-2000 z 15 marca
http://www.humax.com.pl/hdf/HDCI-2000-S-20070315.hdf
jest mocno przebudowany jeśli chodzi o współprace z modułami CI
więc przełącza się szybko i jest stabilny, nam nie udało się go zawiesić
ani razu
powodzenia w testowaniu
 

mark50

New member
Witam
Po wgraniu nowego oprogramowania znikneły mi nazwy kanałów . W zamian pokazuje się 9Nieznany). Wgranie ponowne listy nie pomaga. Czy jest na to lekarstwo poza ręcznym wpisywaniem nazw?

pozdrawiam
 

HANS KLOS

New member
Sam sie tez zastanawiam co wybrać,zalezy mi na stabilnosci i w miare szybkim przełanczaniu kanałow.Mam tez pytanie jak działa dragon 4.1 z kartą c+ w Topfildzie ,głownie czy nie ma zwiech i jak szybko sie kanały przełanczają,i druga sprawa działanie tego tunera z obrotnicą diseq, a moze ktos wie czy działa taki zestaw dragon +karta c+ i w drugim slocie moduł Polsatu,bede wdzieczny za wszelkie spostrzezenia tych co mają,no i jesli ktos ma HUmaxa to tez prosze napisac jak teraz taki zestaw z tymi modułami działa i obrotnicą.Najwazniejsze dla mnie stabilnosc i szybkosc działania / ile sec /z kanału na kanał,dzieki.
 

yetti

New member
Jak się zastanawiasz co kupić to pójdź do sklepu gdzie jest Topfield Philips Cyfry i Humax. Każ podłaczyć pod telewizor
najlepiej jak by ekrany były koło siebie i równocześnie.
Porównaj sobie jakość obrazu. Ja tak zrobiłem. Jakość obrazu Humaxa jest ewidentnie najlepsza. Topfield ma obraz podobny do Philipsa. Więc jak ma być byle jaki obraz to lepiej wziąć Philipsa za 300 zł niż płacić prawie 1300 + moduł za Topfielda.
Prawda jest taka:
Humax jest lepszy w sprawach zasadniczych - obraz i dźwięk szczególnie obraz na złaczach HDMI i Component
Topfield jest lepszy w sprawach wtórnych i drobiazgach - polskie czcionki, szybsze przełaczanie kanałów.
Ja na dobry obraz mogę poczekać 0,5 sekundy dłużej.
Ponadto poważną wadą topfielda jest konieczność RECZNEGO przełaczania sygnałów na złaczach. W humaxie sygnały są zawsze jednocześnie na wszystkich złączach. Więc jak mamy ochotę zmienić sobie w telewizorze EURO/COMPONENT/HDMI to nie musimy łazić do tunera żeby przełączyć.
 

yanky

New member
yetti napisał:
Prawda jest taka:
yetti napisał:
Humax jest lepszy w sprawach zasadniczych - obraz i dźwięk szczególnie obraz na złaczach HDMI i Component
Topfield jest lepszy w sprawach wtórnych i drobiazgach - polskie czcionki, szybsze przełaczanie kanałów.
Ja na dobry obraz mogę poczekać 0,5 sekundy dłużej.
Ponadto poważną wadą topfielda jest konieczność RECZNEGO przełaczania sygnałów na złaczach. quote]

Zero prawdy, zwłaszcza pod koniec postu.

Obraz z Topfielda na dobrym TV jest bardzo wysokiej jakości.
Na wszystkich wyjściach w Topfieldzie jest obraz TV równocześnie a "ręczny" przełącznik z tyłu wyłącza skaler HD, czyli jeśli ktoś ma "zwykły" TV to może go sobie przełączyć na stałe.
 
Ostatnia edycja:

HANS KLOS

New member
A co z tą stabilnoscią,czy Humax ma nadal problemy i sie wiesza,jaki jest czas w sec przełanczania programu np.z cyfry na jednym i na drugim,i jak działa z obrotnicą,a jeszcze czytałem gdzies ze humax ma problemy z wyszukiwaniem kanałow,zmieniło sie cos ?
 

Lech

New member
Bez reklam
HANS KLOS napisał:
A co z tą stabilnoscią,czy Humax ma nadal problemy i sie wiesza,jaki jest czas w sec przełanczania programu np.z cyfry na jednym i na drugim,i jak działa z obrotnicą,a jeszcze czytałem gdzies ze humax ma problemy z wyszukiwaniem kanałow,zmieniło sie cos ?

Mam ten odbiornik od czterech miesięcy i ani razu się nie zawiesił. Kanały przełączaja się dość szybko. Jest pewne opóźnienie przy zmianie z SD na HD i odwrotnie i wynika to jak myślę ze zmiany systemu kodowania. Obrotnicy nie mam. Mam monoblocka i działa ok. Programy też szuka bez problemów. Występowały pewne niedogodności przy małej 60 centymetrowej antenie. Zmiana na większą rozwiązała te problemy.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Podobają mi się głosy użytkowników zadowolonych z własnych zakupów. Coś trzeba zrobiić, żeby uzasadnić wydatek... ;) Np. napisać, że Topfield jest zły. Ale jako użytkownik Topfielda nie o wadach Humax 2000 chce pisać. Podłączenie Humaxa i Topfielda razem - na jednym telewizorze ujawnia po prostu, że przy połączeniu HDMI praktycznie nie ma między nimi różnic. Ze trzy strony wcześniej w tym wątku jest dokładne porównanie dekoderów, kogoś kto ma w domu oba (a nie widział je w sklepie), z uwypukleniem różnic. Tam też odsyłam. Generalnie za Topfieldem przemawia, że jest to po prostu produkt nowszy i ma w sobie nowsze rozwiazania (od menu po podzespoły). Ale, żeby była jasność potwierdzam, że, różnice sa tak subtelne, że ja przy wyborze kierowałem się... kolorem obudowy (wolę czarną), bo inne są pomijalne. Natomiast stawianie w jednym rzędzie Humaxa czy Topfielda z "wynalazkiem" Philipsa mnie troszkę robzwiło. OK. Jak ktoś nie widzi różnic, nie weźmie Philipsa - to jest jego wybór.
 

HANS KLOS

New member
czytam z zaciekawieniem kazdy post,i widze ze kazdy chwali to co ma / trudno zeby było inaczej /ale wolał bym raczej obiektywnie patrzec,jeszcze nikt mi nie odpowiedział na pytanie jaki jest czas przełanczania z kanału na kanał,bo jest to dla mnie istotne,bo niemem zamiaru czekac kilkanascie sec na obraz,pozatym czytam ze wieszanie sie humaxa ,i problem z wyszukiwaniem kanałow juz nieistnieje,moze jeszcze ktos potwierdzic to,dzieki za kazde wypowiedzi.
 

yetti

New member
KKuba napisał:
Podłączenie Humaxa i Topfielda razem - na jednym telewizorze ujawnia po prostu, że przy połączeniu HDMI praktycznie nie ma między nimi różnic.
Nie wiem jak jest obraz z Topfielda na twoim telewizorze. Do oceny jakości obrazu wystarczy kilka minut przed ekranem na różnych kanałach co można wykonać u większości sprzedawców sprzętu. Więc po prostu zróbcie to i wybierzcie swoim zdaniem lepszy odbiornik.
Panowie z Topfielda muszą poprawić efekt rozmycia - zamglenia obrazu na złaczach HDMI i componencie jak to zrobią to wtedy ich sprzęt będzie porównywalny a narazie nie jest i takie jest moie zdanie.
 

yanky

New member
yetti napisał:
Panowie z Topfielda muszą poprawić efekt rozmycia - zamglenia obrazu na złaczach HDMI i componencie jak to zrobią to wtedy ich sprzęt będzie porównywalny a narazie nie jest i takie jest moie zdanie.

Mój Topfield jest widocznie zepsuty bo zupełnie nie rozumiem co jest z tym rozmyciem-zamgleniem.
 
Do góry