Htpc

lordshaitis

New member
Witam wszystkich serdecznie, wlaśnie zamierzam poskładać htpc i chciałbym was prosić o porady, uwagi, pomoc :). Na ten cel planuje przeznaczyć do 2000 zl w samym sprzęcie (obudowa to osobna sprawa ale o tym później), sprzęt będzie służył tylko do multimediów (odtwarzanie nagrywanie przede wszystkim tv) ew. czasami do pogrania na emulatorach (snes psx) i nic poza tym. A poniżej dokładniej:

pc ma być energo-oszczędny ze względu na długi planowany czas pracy
“wystarczająco” cichy wiadomo czemu ;)
podzespoły nie muszą być najszybsze, pod warunkiem ze będą rdzić sobie z Full HD i Blu Ray (nie wnikam w techniczne szczegóły, są od tego madąrzejsi ludzie których to bardziej interesuje :p) absolutnie bez żadnych zacięć!!!

Obudowa w jaką chciał bym wszystko zmieścić to Moneual Moncaso 932 . (nie podlega “negocjacji” :p, w końcu spodobała sie żonie)

podzespoły jakich na razie nie planuje zakupić ze wzgledu na brak potrzeby- tuner satelitarny oraz cenę- naped blu ray ( chyba ze cosik zostanie gotówki), a pozostałe rzeczy o których myslałem:

-procesor, wydaje się że phenom był by dosyć dobrym wyborem ze względu na mały pobór energii
-płyta, tu zdaję sie na was
-pamięci, mam goodram dual 2x512 - 800mhz ddr2,( może dokupić jeszcze -dwie kostki a może całkiem inne?)
-dysk , min 750gb
-grafika, ?
-karta tv, ?
-napęd- nagrywarka DVD, obojętne
-karta dzwiękowa, może być chyba że na płycie będzie dosyć dobra
-zasilacz, posiadam tagan 380w, wystarczy?
-na koniec system operacyjny, Linux, wersja pewnie mythbuntu :)

Sprzęt z którym będzie htpc współpracował:
Posiadam na razie tv analogowy i w tym roku nie zapowiada się żeby jakiś “płaski” u mnie zagościł ale na pewno będzie ;) do tego mam amplituner pioneer vsx 916 ( niestety nie mogłem dać linka ) więc powinno być ok.

Zapraszam do tematu, na wszystkie wasze propozycje jestem otwarty :)

PS: proszę o o konkretne propozycje poszczególnych modeli sprzętu, opisy wejśćwyjść itd. co mi bedzie potrzebne;) jestem laikiem :p

dzieki Sierzancie.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja mam taki:
e7200@ 3,6ghz (do filmów styknie e2140 podkręcony)
ddr2 2gb geil ultra (tanie i dobre)
evga 650i ultra (tania i dobre oc)
gf 8400gs (dxva hula aż miło w 99% filmów mkv)
zasiłka bequiet dark power 530 (albo 550-trudno wyczuć) -niezyby tani ale rewelka
hdd - seagate (nie polecam bo dwa mi już padły) i samsung (ok)
 

Maxavelli

New member
Do dekodowania via CPU wystarczy Ci E5200 - robisz dobry undervolting i jedziesz. Jak zaprzegniesz do tego grafike z obsluga CUDA i CoreAVC (np. nowa plyta Zotac'a na MiniTIX ma taka grafe zintegrowana) to sie spokojnie wymiescisz w malej budzie. Moim docelem jest HTPC ciagnace maksimum 50W przy pelnym obciazeniu (tyle mam do zagospodarowania - zasilacz w mojej budzie ma 80W mocy!).
 

lordshaitis

New member
BoDeX napisał:
Za wcześnie - żadna płyta nie wywala BITSTREAMU HD ....
?? czy mógł byś rozwinąć nawet nie wiem o co biega


Maxavelli - wlaśnie czegoś takiego szukam oszczednego.

Jeszcze jedno, posiadam procka E4500 i do tego jeszcze GA-945P-DS3 (rev. 2.0) czy da to w ogóle radę ?? i jaką kartę tv dołaczyć do zestawu ??
 

Maxavelli

New member
E4500 moze dac rade, ale nie musi - na pewno bedzie wymagal przetaktowania, co wiaze sie z wiekszym wydzielaniem ciepla, czyli w malej obudowie bedziesz mial piec. Undervolting niewiele tu zdziala z tego co czytalem - E4500 nie sa tak podatne na UV jak E5200. A plyta ktora posiadasz jak widze po nazwie jest na chipsecie Intela 945 - pakuja go teraz do plyt na Atomie i jest to ich najslabsza strona - 945 sie grzeje (ogromne radiatory umiejscowione na plycie) i ma BARDZO DUZE zapotrzebowanie na prad (coz, to stara konstrukcja). Slowem - dasz rade, ale zapomnij o malej obudowie i malym zasilaczu...
 

BoDeX

New member
lordshaitis napisał:
?? czy mógł byś rozwinąć nawet nie wiem o co biega

Brak wsparcia producentów płyt głównych/oprogrmowania dla najwyższej jakości dźwięku z płyt blu-ray ( DTS-HD MA / TrueHD ) poprzez HDMI .
Jedyna możliwość to SPDiF z ograniczeniem do 1.5 Mbs
 
Do góry