HK3490 + stx- fs250

igorrrr

New member
Witam

Zdecydowałem się na ten zestaw , czy ktoś oceni czy ok czy lepiej wybrać inne glośniki,

Zaznacze, że odsluchałem stx i graja zacnie tylko ze z nad-em

Ogólnie

Pokój 30 m, w kwadracie wysokosc 3 m

Muzyka rock, pop - druga połowa, hard-core, itp

Chce jeszcze podlaczyc do tv , xbox ale głownie 70% muzyka tv-xbox 30%

Na razie będzie podłaczony do kompa - dozbieram kase będzie cd

Kwota do wydania do 4000 tys

Dzieki z góry
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie miałem styczności z STX-ami więc się nie wypowiem. Ten Harman to dobry i mocny klocek. Z kolumn zerknij jeszcze na JBL-a Studio 280, Paradigm 9 v.7, Melodika BL40, Taga Harmony Platinum F-100/120.
 

igorrrr

New member
No wlaśnie slyszalem duzo dobrych opini na Melodika BL40

Cenowo podobnie jak stx ale niestety nie slyszalem

Moze ktos złozyl by mi zestaw i zaproponowal cene wraz z okablowaniem :D
 

g_egorz

New member
"blackninja" a mi coś pomożesz w tym temacie:

"Witam.
Posiadam zestaw KD składający się z Pioneer VSX-916 + DV-696AV + Quadral Quintas 500 + Jamo Sub 210. Zestaw ten kupiony i używany sporadycznie w większości do słuchania radia w stereo. Obecnie słucham radia internetowego z komputera i to jest 90 %.
Zdecydowałem iż wymienię niewykorzystywany w/w zestaw na w miarę dobry zestaw Stereo (amplituner stereo/sieciowy - jako, że głównie słuchamy radia internetowego) + 2 kolumny (myślę, że Jamo Sub zostanie lecz nie musi).

Na nowy zestaw chciałbym przeznaczyć ok.3500 ale wiadomo jak jest :)
Amplituner (musi być z radiem internetowym) i myślę, że będzie to Harman Kardon HK 3700 ( przy nim może pozostańmy). Chciałbym do niego dobrać jakieś "pasujące" kolumny w cenie ok. 1500 (mogą być DIY lub używane - ale wygląd ma znaczenie). Z tego co czytałem (jestem audio-laikiem) to do HK3490 polecane są (oczywiście w przedziale cenowym do 2000):

1.Indiana Line Nota 550/ Tesi 540
2.Magnat Quantum 655
3.Wharfedale Diamond 10.6
4.Tonsil Siesta/Fiesta
i wzbudzające na forach dużo emocji "trochę" droższe STX-FX300 (a w szczególności DIY na wzór SF Amati)

Oczywiście kolumny (cały zestaw) kupię po "odsłuchu" i sprzedaży tego co mam w domu. Możecie polecić też dobre miejce do "odsłuchu" na śląsku kolumn z w/w amplitunerem.

Pokój - prostokąt ok. 6x5 ~ 30 m2
Muzyka - wszystko, głównie radio i chill, house czasem trance i psy
Preferencje - raczej ciepło i przestrzennie (do "zrycia" łba mam Superluxy)

Proszę o pomoc w doborze i wyrozumiałość gdyż tak jak już wcześniej pisałem w sprawach audio jestem laikiem."
 
Do góry