HK3490 kontra PM6005

gregory65xe

New member
Witam wszystkich,
Stoję przed trudnym wyborem ampli kontra wzmacniacz. Puściłem w świat swoją Yamahe rx-v473, i mam okazję kupić w dobrych pieniądzach HK3490 lub Marantz PM6005.
Będzie to grało z kolumnami Taga Harmony Platinum F-80 na 18m2.
Czy warto inwestować w używany sprzęt, czy może iść w stronę nowych modeli Onkyo 8150/ Yamaha 602.
Podstawa to DAC, funkcje sieciowe schodzą na drugi plan. Tagi grają dość jasno, więc HK byłby chyba najlepszy. Źródłem będzie cd oraz mp3, flac i tv.
Proszę o opinię.
 
Ostatnia edycja:

Pan_Borowik

New member
Porównaj jeżeli masz gdzie (wymienione przez Ciebie sprzęty powinny być dostępne nawet w marketach typu Saturn/MM, może obsługa podłączy).
Wydaje mi się, że Marantz zagra "ładniej" (więcej szczegółów, lepsza separacja, szersza scena), ale raczej bym go polecił do podstawek, jego 45W mocy na większe głośniki będzie kulało, zwłaszcza przy niższych poziomach głośności i niskich częstotliwościach.
No i nie ma funkcji sieciowych, chociaż te można załatwić np. podłaczając cyfrowo Google Chromecast Audio.
 

lukiii7

New member
Witam
Nie dawno miałem podobny dylemat,ale wybór czy brać w dobrych pięniądzach pm7004 czy pozostać z hk3490.Sprzęt oczywiście używany ,więc odsłuch odpadał.Kupiłem Marantza ,i powiem Ci że jestem bardzo zadowolony.Niestety nie miałem okazji posłuchać pm6005,brzmienie może się różnić.Sporo zależy od tego jakiej muzyki słuchasz ,bo hk to trochę bardziej efekciarskie granie,Marantz za to "kultura" ,ładna góra ,średnica ,harman wydawał się bardziej walący nieokrzesanym basem :D Jednak Harmana schowałem do szafy ,jakoś szkoda mi się go pozbywać bo też fajny klocek.Ogólnie moje wnioski : Jeśli muzyka elektroniczna - harman,a jeżeli zechcesz się ukulturalniać to Marantz.
Takie jest moje zdanie :)
PS .w elektromarkietach już tych sprzętów nie uświadczysz ,szukałem.
 

gregory65xe

New member
W tej chwili po burzy mózgów i wielu godzin czytania różnych porad, doszedłem do wniosku, że celuję w amplituner stereo. Będzie to prawdopodobnie Onkyo TX-8150. Po przesiadce z amplitunera kd i tak powinno być dużo lepiej.
Jeśli to nie zagra tak dobrze jak bym oczekiwał to pójdę w stronę odtwarzacza sieciowego + wzmacniacz stereo, np. jakiś Pioneer N30 + Nad 326bee, można teraz używki w dobrych cenach upolować.
 
Do góry