HK3390 + Dali Concept 6?Czy cos innego ?

maniekn274

New member
Bez reklam
wnioski z czytania a nie słuchania to nie dobra wnioski-ale twoja sprawa.Po raz pierwszy słyszę taki nr żeby ampli stereo wspomóc wzmakiem stereo-a po następne suba podłączysz nie koniecznie posiadając w/w ampli
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

poncho

New member
W takim razie HK980 jest na tyle uniwersalny że podepnę pod niego np dekoder nc+, do tego wspomoże mi ogladanie filmów na TV?W takim razie gdzie wtedy będzie słyszalny lektor?Będzie rozbity na fronty?

To że wzmacniacz zagra lepiej to wiem ale niestety nie pozwolę sobie na dwa oddzielne zestawy do stereo i KD :/
 

maniekn274

New member
Bez reklam
po analogu od dekodera nc+ i po sprawie.No chyba że masz nowy dekoder od nich który nie ma wyjścia analogowego.Tak będzie rozbity na fronty,a jak ma to niby inaczej być w stereo.
A po za tym jakie dwa zestawy do kina i do stereo.Jak masz kupić klocek w stereo.
A następna sprawa-byłem posiadaczem hk 3490 więc na jego temat sporo wiem.Nie wiem jak to ma się do innych ampli stereo ale granie jego a wzmaka to tak jak byś koc na kolumny założył.Więc bardzo proszę posłuchaj w salonie i nie kupuj w ciemno.To po prostu jest dobre rozwiązanie jak musisz mieć dwa w jednym czyli radyjko i nic więcej.A systemu do 5.1 nie masz zamiaru rozbudować to szukaj wzmacniacza.Po co popełniać swoje błędy jak lepiej uczyć się na innych.Ja jestem tego przykładem.O ile brzmienie hk ci będzie pasowało to napewno nie pożałujesz.W tych pieniądzach jest znakomity-1200-1500.I w tych klimatach Nada też widzę-326bee-LUB 356BEE-to zależy ile kaski przeznaczyć chcesz na system.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

poncho

New member
po analogu od dekodera nc+ i po sprawie.No chyba że masz nowy dekoder od nich który nie ma wyjścia analogowego.Tak będzie rozbity na fronty,a jak ma to niby inaczej być w stereo.
A po za tym jakie dwa zestawy do kina i do stereo.Jak masz kupić klocek w stereo.

Dekodera jeszcze nie mam bo cały kompletny sprzęt będę zamawiał gdyż jestem na etapie wyposażania mieszkania.Włącznie z TV.

Najlepszym wyjściem byłyby fronty + central ale centrala do ampli stereo nie podłączę...ampli KD zupełnie odpada gdyż w stereo zagra kiepsko a na 5.1 mi nie zależy...wzmacniacz stereo do muzyki super ale z TV mi nie wspomoże w zadowalający sposób.Zatem czas to jeszcze przemyśleć.

Co by nie było dzięki za pomoc.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Albo zle czytasz,albo nie rozumiesz.Ampli stereo tak samo wspomoże jak wzmak stereo-to to samo stereo do filmów.Z tą różnicą że wzmak zrobi to lepiej i w słuchaniu muzy i w filmie.VERTE.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

poncho

New member
Tak na szybko porównałem HK 3490 i HK 980 pomijajc wady i zalety rzuciło mi się w oczy :


- procesory wirtualnego surround Dolby Headphone i Dolby Virtual Speaker

Czy aby procesory podane wyżej ubogie bo ubogie będą działać na korzyść HK3490 przy oglądaniu filmów względem wzmacniacza HK980 który tego nie posiada?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poncho, ze tak powiem: "albo rybki, albo akwarium" ;)
Jeżeli chcesz zasymulować dźwięk przestrzenny procesorem DSP, to nie ludz sie ze uzyskasz na samych frontach zadawalające efekty, gorzej, bo moze okazac sie to zwyczajna profanacja dzwieku. Zwyczajne "suche" stereo będzie najlepszym rozwiązaniem, dobry wzmak zrobi co trzeba bez upiększania jakimiś trybami Dolby.
Gdybym decydowal sie na same fronty, to już bym nic nie kombinowal i skupil sie na jak najlepszym wzmacniaczu stereo (w swoim przedziale cenowym) i jedynie pobawil sie niskimi/wysokimi tonami, oczywiście jak przyjdzie chec na ubarwianie dzwieku. Co innego, w przypadku typowego ampli do KD, tam masz 5.1 i zabawa z dzwiekiem ma inny wymiar/sens (jest z czym pokombinować), tyle ze ampli do KD 5.1 nie zagra w stereo tak jak typowy wzmacniacz stereo.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Tak na szybko porównałem HK 3490 i HK 980 pomijajc wady i zalety rzuciło mi się w oczy :


- procesory wirtualnego surround Dolby Headphone i Dolby Virtual Speaker

Czy aby procesory podane wyżej ubogie bo ubogie będą działać na korzyść HK3490 przy oglądaniu filmów względem wzmacniacza HK980 który tego nie posiada?
jeden jak z nazwy wynika jest do słuchawek,a drugi do kolumn.Ten do słuchawek to tak jak w tel masz tryby dzwięku i zrobisz sobie jazz,rock czy inne badziewie co nie ma nic wspólnego z rokiem czy jazzem ha ha-ale jazda.A drugi tryb DSP do filmów.Np na zwykłym stereo jest normalnie,na DSP MODE chyba tak to się nazywało jest troszkę wrażenie że lektor jest głośniejszy względem całego tła i następny czyli drugi bardziej przestrzenny-tak bym to nazwał.Czy za 2 śmieszne tryby które prawie nic nie oddają w dzwięku jest warto pozbawiać się dobrze grającego wzmacniacza w stereo w tej samej cenie----chyba nie.A jak możesz budżet podnieść to już w ogóle nie ma co porównywać.Bo właściwie to sam nie wiem o jakich pieniądzach mowa,ale wnioskuję zę wzmak do 1500pln o ile nowy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ciężko powiedzieć, bo to taki przejściowy metraż. Są tacy co lubia mocny bas i do 15mkw wstawią BX6, a znam takich co wstawili do 20mkw BX5 i są zadowoleni. Zależy dużo od Naszych preferencji i akustyki w pomieszczeniu. Myslę że nawet z BX 6 nie będzie problemu, bo kolumny MA mają mozliwość zatykania otworów BR, więc można się bobawić odpowiednim ustawieniem i dopracowaniem basu. Osobiscie do moich 15mkw wstawiłbym BX 5. Poprzeglądaj sobie sygnatury kolegów z forum i popisz do tych co mają BX5 i BX6, niejednokrotnie porównywali ze sobą te kolumny.
 
Do góry