HK3390 + Dali Concept 6?Czy cos innego ?

poncho

New member
Witam wszystkich jako nowy forumowicz zrobić powinien ;-)

Jako że jestem na etapie kupna sprzętu grającego chciałbym się poradzić Was - lepiej wiedzących;-)

Potrzebuję coś co w miarę dobrze zagra stereo oraz wspomoże TV przy oglądaniu filmów.Nie zależy mi na dźwięku przestrzennym zatem satelity odpadają.

Chcę pójść w ampli + fronty podłogowe + ewentualny sub gdyby brakło basu (ale to w późniejszym czasie)

Pokój niewielki bo jakieś 17m2 z otwartymi drzwiami na przedpokój.

Trochę już kopałem po necie i o to co do tej pory znalazłem co by mnie interesowało :

Kolumny:
-Tonsil Fiesta
-Roth Oli 30/40
-oraz ostatnio wyszukane Dali Concept 6 które bardzo mi się podobają;-);-)

Ampli z tego co już wiem to aby spełniło moje wymaganie musi mieć wyjście Preout i o to moje typy :
-Kenwood RA-5000
-HK 3390/HK3490
-Yamaha R-S500

Od razu napomnę że audiofilem nie jestem i cokolwiek bym nie kupił z powyższych i tak będzie krokiem milowym w stosunku do tego co teraz mam.

Teraz liczę na Wasze rady... co z czym połączyć aby dobrze grało.Ewentualnie jakieś Wasze typy.

Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czy centrala też planujesz?
Jeśli nie to nie inwestuj w amplituner kina, a we wzmacniacz stereo. Nawet tanszy zagra lepiej niż droższy do kina.

Edit:
dopiero na końcu zauwazulem, ze jednak dobrze planujesz amplituner stereo.
Dali zarówno tez Oli sa warte zaintereowania, na Oli basu będzie ciut więcej.
Ze sprzetow basu doda HK, Yamaha zagra ciut jasniej, a w moim przekonaniu Dli grają dość delikatnie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Uwazam, ze jest warty, ale z kolei Zensorów nie łączyłbym z HK, tylko z Yamaha. Zensory wg mnie grają już dość cieplo co w polaczeniu z HK może da efekt klusek ;)
 

poncho

New member
Z tymi kluskami to sam już nie wiem :)

Muzyka jaką słucham to raczej wszelkie sfery rocka i muzyki pop typu Pink floyd, Deep purple, Michael Jackson, Ozzy, Rainbow, czasem Iron maiden po nowsze kapele typu Metallica (te spokojniejsze) trochę sceny RAC.Czasem i Jean Michel Jarre, Kraftwerk czy Mike Oldfield zagoszczą również.

Blues, jazz i muzyka klasyczna kompletnie odpadają.

Zatem łatwo nie ma :)
 

Z4R4Z

New member
Oli 40 juz nie kupisz więc ewentualnie Oli 30.
Weź pod uwagę również Indiana Line Tesi 560. Ja w sobotę byłem na ich odsłuchu i jestem zachwycony.
 

poncho

New member
Z odsłuchem to tez różnie bywa.Czytałem że czasem odsłuch polega na odsłuchu Pana tam sprzedającego który zrobi jeszcze większy młyn w głowie aby tylko coś sprzedać :/

Co do Klipsch to czytałem o nich dobre opinie, jedynie co mi się w nich nie podoba to te kosmiczne nóżki i to że basreflex jest z tyłu gdyż nie przewiduję za dużej przestrzeni za kolumnami.

Dodam jeszcze że będę mieszkał w bloku i co za tym idzie aby żyć w zgodzie z sąsiadami raczej nie będę słuchał sprzętu na 100% jego mocy.

Ogólnie zależy mi bardziej na delektowaniu się muzyką niż robienie hałasu na pół ulicy :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Klipsch F-20 mają bassreflex z przodu. Tylko to trochę niższa półka niż seria RF. Zobacz też Monitor Audio MR6. Są łatwe do ustawienia w pomieszczeniu. Mają bassreflex z przodu i z tyłu.
 

poncho

New member
Z tego co na szybko wyczytałem te monitory też mają dobre noty...a jak one maja się na tle konkurencji wymienionej wcześniej ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wg mnie do muzyki, której słuchasz się lepiej sprawdzą się MR6 lub mniejsze MR4 niż Dali Concept. Dali raczej do spokojnej muzy. Wymienionych wcześniej Tesi nie słyszałem, ale zbierają dobre noty. Ja posiadam Roth Oli40 (słuchał podobnej muzyki co Ty) i mnie najlepiej przypadły do gustu, ale problem z dostępnością. Jeśli szukasz kolumn bardzo dynamicznych z kopem to zwróć też uwagę na Paradigm Monitor 9 v7.
 

poncho

New member
Początkowo byłem zdecydowany na Oli 40 ze względu na uniwersalność ale nie jestem aż tak zdeterminowany aby kupować za wszelka cenę np z Ebaya bo krucho z gwarancją.

Wiadomo już kiedy wypuszczą nową serie 40tek?Są jakieś przecieki?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
sprawa 1.Muza dynamiczna,szybka-więc na te 17m2 spoko klipschrf52-najlepsza opcja z podanych,potem paradigm-ale 9v7 bym się zastanawiał-chyba 7v7 lepiej by było-trzeba posłuchać.sprawa 2.Jak nie chcesz popełnić błędu takiego jak ja i wielu innych to olej te wszystkie amplitunery stereo-a tym bardziej kina domowego jak nie chcesz 5.1.W dobrej cenie ,mocy dynamice,i lekkim ociepleniu jest wzmak hk 980 w połączeniu z klipsch rf w twoich klimatach nie ma rywala na tym metrażu.Sub będzie zbędny.Proszę odsłuchaj i daj sobie spokój z amplitunerami.Nawet jak to radio by ci było potrzebne to wolę z drugiej ręki na alledrogo kupić.
 

poncho

New member
RA-4

Na pierwszy rzut oka nie grzeszą urodą - oczywiście zależy od gustu.Swoją drogą kupno ich zaraz po wejściu na rynek to mała loteria...Nie zawsze co nowsze to lepsze.Czas pokaże.
 

poncho

New member
sprawa 1.Muza dynamiczna,szybka-więc na te 17m2 spoko klipschrf52-najlepsza opcja z podanych,potem paradigm-ale 9v7 bym się zastanawiał-chyba 7v7 lepiej by było-trzeba posłuchać.sprawa 2.Jak nie chcesz popełnić błędu takiego jak ja i wielu innych to olej te wszystkie amplitunery stereo-a tym bardziej kina domowego jak nie chcesz 5.1.W dobrej cenie ,mocy dynamice,i lekkim ociepleniu jest wzmak hk 980 w połączeniu z klipsch rf w twoich klimatach nie ma rywala na tym metrażu.Sub będzie zbędny.Proszę odsłuchaj i daj sobie spokój z amplitunerami.Nawet jak to radio by ci było potrzebne to wolę z drugiej ręki na alledrogo kupić.

Wybór na amplitunery podane wyżej spowodowany jest tylko i wyłącznie wyjściem pre out.Na radiu kompletnie mi nie zależy.Chcę zestaw w miarę uniwersalny aby godnie posłuchać muzyki (nie audiofilsko)oraz wesprzeć TV przy ogladaniu filmów(bez surround)
 

poncho

New member
Miałem awarie z przekierowaniami - dzieki armanig za pomoc :)

Trochę już siedzę na tych forach, czytam i do tej pory wywnioskowałem że moje wymagania najlepiej spełni HK 3390/3490.Tak jak pisałem wcześniej , zagra lepiej w stereo od ampli KD oraz wspomoże mi frontami oglądanie filmów na TV.Jednocześnie gdy odczuję niedosyt basu-dokupię sub.

Plany względem pre out?Jeśli odczuje braki dokupię w późniejszym czasie wzmacniacz do tego zestawu.
 
Do góry