Hk avr255 + hk bdt20 jak odczytać jaki jest soft?

Bobby75

New member
Witam,

od niedawna jestem posiadaczem tytułowego zestawu. Powoli opanowuję przesiadkę na nowy sprzęt, zapoznaję się ze wszystkimi funkcjami. Z ciekawości chciałem sprawdzić jaką wersję softu mam w tych urządzeniach. Jak to sprawdzić ? W którym miejscu mam dostęp do odczytania tych danych? Na stronie HK w zakładce Support jeśli chodzi o amplituner AVR255 znalazłem jaki soft jest najnowszy i chciałem go porównać z moim. Jeśli chodzi zaś o blu raya BDT20 nawet na stronie nie ma informacji o oprogramowaniu . Jeśli mogę prosić o poradę doświadczonych użytkowników HK będę wdzięczny. Pozdrawiam
 

Bobby75

New member
Wielkie dzięki za podpowiedź. Sprawdziłem amplituner mam z grudnia 2010 ale soft jest z 27 lipca 2009 o nr AFW v0.97.2.2 DSP 1.2.9 Na stronie HK najnowszy soft jest z 5.26.2010 o nr AFW v0.98.3.1
Czy warto robić upgrade ? Blu ray DBT20 ma soft o nr BDT20 V.2.2.FF i na stronie producenta nie ma wzmianki o innym. Rozumiem że jest to jedyne dostępne oprogramowanie.
 

Bobby75

New member
Mam możliwość i lapka i kompa stacjonarnego. Rozumiem lepiej jest użyć stacjonarnego ze względu na RS232 po obu stronach. Podczas samej aktualizacji amplituner podpinamy do kompa jak każde inne urządzenie peryferyjne i nie wymaga on taszczenia za nim TV całość operacji robię z poziomu monitora komputera?
 

sanctrum

New member
Tak. Ale pamiętaj, że kilka razy trzeba resetować port RS232 wcisjakąc specjalny przycisk z tyłu ampli.... Soft do aktualizacji powie Ci kiey należy to robić. Czytaj BARDZO uważnie co program podczas aktualizacji każe wykonywać.
 

Bobby75

New member
Śnieg za oknem więc dziś znalazłem troszkę czasu i zabrałem się do zainstalowania nowego softu. Na szczęście płyta główna w kompie miała wolny port COM1 więc szybko doposażyłem komputer o port RS 232 , zakupiłem kabelek i do dzieła. Troszkę się bałem że mogę uszkodzić amplituner gdyż naczytałem się tu i tam że wielu z użytkowników miało jakieś kłopoty z instalacją. Okazuje się że cały proces jest bardzo dobrze opisany przez firmę HK i wszystko poszło gładko i szybko. Wszystkim którzy się wahają mówię na przód nic trudnego...pod warunkiem że angielski nie jest barierą :) Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
 
Do góry