HK AVR 255 "klatkowanie" przycinanie obrazu

Antek.L

New member
Witam.
Mam problem, a mianowicie podłączyłem PS3 przez amplituner aby uzyskać lepszą jakość obrazu bo ampli skaluje obraz do rozdzielczości 1080p, a większość gier jest w rozdzielczości 720.
Uzyskałem lepszą rozdzielczość, ale niestety w trakcie gry (jak obraz szybko się przemieszcza) gra się regularnie przycina, obraz nie jest płynny.
Nie jest to wina, ani konsoli, ani gry bo przy bezpośrednim podłączeniu PS3->TV takich cyrków nie ma.
Podejrzewam że nie jest to normalne, tak że w czym może tkwić problem??
Z góry dzięki.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Sproboj wylaczyc poprawiacze obrazu w HK. Kto juz opisywal takie problemy z grami przy przesylaniu obrazu przez HK.
 

Antek.L

New member
TV Samsung LE40B650
Dodam że podłączam w ten sam sposób N-recorera i obraz jest płynny.
Tak naprawdę nie wiem co jest lepsze czy ten skalowany obraz czy oryginalny.
Po skalowaniu obraz wygląda trochę nie naturalnie.
U Ciebie blackninja też tak jest ??
Zmniejszałem też rozdzielczości w ampli przy podłączeniu z PS3 i na każdej rozdzielczości obraz zachowywał się tak samo.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mam ps3, avr255, plazme pioneera hdready, tuner vectry, obraz leci zawsze przez amplituner i się nie tnie, używam 720p ze względu na tv.

Wybierz lepszy obraz i tego się trzymaj , sam piszesz, że jest nienaturalny.
 

Bepeh

New member
...

podlaczenie sony przez HK nic nie daje tylko zaklocenia (chociaz być ich nie powinno), jesli nie masz tyle WE wTV by podlaczyc oddziele\nie pozostaje splitter (rozdzielacz)...
i po problemach
przynajmniej u mnie pomogło
 

Antek.L

New member
Może zmiana softu by pomogła?
Tylko jak się sprawdza aktualną wersję?
Prawdopodobnie po wciśnięciu takiej sekwencji 1-2-3 i OK ma się pojawić, ale niestety u mnie to nie działa.
Czy ta wersja jest obecnie najnowsza?
Software release June 10 Version 07-01-2010 / AFW V0.98.3.1

A i jeszcze jedno zauważyłem że dźwięk z N-ki trochę opóźnia oczywiście przy podłączeniu przez HK.

Byłem dziś u szwagra również ma HK AVR 255 i nie ma żadnych problemów z obrazem z PS3 sprawdzaliśmy na tej samej grze wszystko płynnie "chodzi", ani z dźwiękiem.
 
Ostatnia edycja:

Bzik

New member
Sprawdzenie wersji softu jest przez wciśnięcie kombinacji 1-2-3-0-OK, jeżeli nie działa to wejdź do menu przez przycisk AVR i wyjdź z niego też naciskając AVR i wtedy wpisz kombinację. Aktualną wersję softu sprawdzisz na stronie Harmana.
 

ROMI64

New member
podlaczenie sony przez HK nic nie daje tylko zaklocenia (chociaz być ich nie powinno), jesli nie masz tyle WE wTV by podlaczyc oddziele\nie pozostaje splitter (rozdzielacz)...
i po problemach
przynajmniej u mnie pomogło

A nie masz przypadkiem aparatu fotograficznego SMENA 8M?:sad:
 

Antek.L

New member
A wiec pigułką na wszystko okazała się aktualizacja systemu.

Zarówno w "drżeniu", "klatkowaniu" obrazu podczas grania w NHL na PS3 jak i również w opóźnianiu dźwięku z N-recorder.

Wcześniejszy soft był tak pomotany że nawet nie mogłem sprawdzić wersji, przy aktualnym nie ma z tym problemu.

Dodam jeszcze że aktualizowałem go dwukrotnie, po pierwszym razie wysypał się po trzech dniach i zachowywał się tak jak przed upgradem.
Druga próba przyniosła oczekiwany efekt, odpukać miną tydzień i wszystko hula.

Dzięki Wszystkim za pomoc.
 
Do góry