HK AVR 255 + Jamo S 606 HCS3

jeziu1

New member
Witam ! Jak w temacie chcialem zakupić HK AVR 255 + Jamo S 606 HCS3 jako kino domowe (głownie do ogladania filmów). Nie jestem adudiofilem i chodzi mi bardziej o design. Problem w tym że Jamo ma impedancje: 6 Ohm wiec nie wiem czy można zmienić w aplitunerze z 8 na 6 Ohm. Myślalem też o HKTS 11 ale nie wiem czy nie za słabe do pokoju 27 m2 :confused: ? Prosze o poradę.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Z tego co się orientuje,a ekspertem nie jestem,to AVR255 pociągnie i kolumny 4Ohm.A co do tych kolumn Jamo to to jest moim zdaniem mocno przereklamowany sprzęt raczej dla fanów dudniącego basu.Wprawdzie nie słuchałem ich z Harmanem a z Yamahą 663 i wrażenia nie robią żadnego.Takie moje zdanie.Ja osobiście bym szedł w stronę firmy Mission.Słuchałem i Jamo nie mogą nawet podskoczyć.Coś takiego:MISSION M35i + M3c2i + M30i.Sam bym w nie poszedł ale miejsca brak.Zagra lepiej jak dla mnie.
Pozdrawiam.
 

jeziu1

New member
Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście te kolumienki Mission M35i są super tylko ta cena :eek: Zapominiałem dodać, że mam ograniczony budżet ;) . Na kolumny chciałem wydać maksymalnie 2k PLN. Może QUADRAL QUINTAS 500 ?
 

jeziu1

New member
Za taką cenę to rzeczywiście tanio. Ja znalazłem za 1800. Przemierzyłem jeszcze raz pokój i wyszło ..... :p 20 m2. Wydawało mi się, że ma więcej. Czy w tej sytuacji MISSION 5.0 MV6 byłyby dobre ? Gdzie je mogę dostać te kolumny w takiej cenie, a może jakieś inne ? Dzięki z góry za sugestie i pozdrawiam.
 

jeziu1

New member
HK AVR 355 + Jamo S 606 HCS3

Zdecydowałem sie jednak na HK AVR 355. W UK mają za 2k w przeliczeniu na PLN więc zamówie, a kolega odbierze i wyśle kurierem. Ma tylko sprawdzić datę produckji, żeby nie pykały :lol: Nie wiem dalej jakie kolumny znalazłem jeszcze JBL BALBOA PACK ale jestem zielony w temacie ...
 

jeziu1

New member
Dzięki - myślałem o tym ale nie wiem na które się zdecydować. Mimo wszystko wolałbym na razie zestaw bez suba. Jak będzie mi brakowało basu to dokupie później. Ten link co podałeś to ACOUSTIC ENERGY AEGIS NEO 5.1 S, czy to tosamo co Mission :confused: ? Pozdrawiam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mat74

Well-known member
Bez reklam
decyzje musisz podjac po odsluchu ! te AE to oczywiscie co innego niz mission (brzmieniowo blizej do Monitor Audio) , ale uwazam ze zdecydowanie warte zainteresowania ! mission sa rowniez dostepne w tym sklepie
 

Jasob

Member
A co do tych kolumn Jamo to to jest moim zdaniem mocno przereklamowany sprzęt raczej dla fanów dudniącego basu.Wprawdzie nie słuchałem ich z Harmanem a z Yamahą 663 i wrażenia nie robią żadnego.Takie moje zdanie.Ja osobiście bym szedł w stronę firmy Mission.Słuchałem i Jamo nie mogą nawet podskoczyć.Coś takiego:MISSION M35i + M3c2i + M30i.Sam bym w nie poszedł ale miejsca brak.Zagra lepiej jak dla mnie.
Jak czytam takie teksty to od razu szlag mnie trafia.Nie słuchał a gada trzy po trzy.Posłuchaj a dopiero się wypowiadaj.Dla teoretyków podaję dwa linki do testów Jamo S606 HCS3 i Mission M35i + M3c2i + M30i.
I kto blado wypada w tych testach?

http://areadvd.de/hardware/2008/jamo_s606_hcs3.shtml
http://www.areadvd.de/lm/AV_Hardware/test_missionm.shtml
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Napisałem tylko i wyłącznie moje zdanie na temat kolumn Jamo i na pewno nie jestem w nim odosobniony.Dla mnie graja cienko i tyle.Masz prawo się nie zgadzać.
P.S.Teraz przeczytajmy testy i każdy z forumowiczów biegnie kupować Jamo.Niemcy mówią,że są lepsze.;)
 
Do góry