hk AVR-156 vs Denon AVR-1713

libros

New member
Mam do kupienia w tej samej cenie

Bedzie to moj pierwszy zestaw KD. Od kilku dni zbieram informacje na temat tego typu sprzetu i troche duzo tego.

Nie mam jeszcze wybranych zadnych glosnikow.

Na ampli nie chce wydac wiecej niz 1400zł

W denonie podoba mi sie wejscie hdmi na froncie (niby pierdoła ale zawsze mnie wkur... jak trzeba wlazic za szafke zeby cos ekstra na szybko podlaczyc)

Z drugiej strony wiekszosc poleca hk z racji jakosci dzwieku o denonie nic nie znalazlem.

Do ampli chce podlaczyc wszystko co sie da (odw BR,dekoder,xbox,pliki audio) zeby ze wszystkiego co sie da wyciagnac 5.1 :)

Z drugiej jednak strony nie jestem audofilem.

Prosilbym o pomoc w wyborze z tych ampli chyba ze jeszcze cos innego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli nie masz jeszcze kolumn, nie potrafisz ocenić co bardziej Ci się podoba w brzmieniu, to doradzenie w tym wypadku jest loterią. Wybierz się na odsłuch i porównasz sobie na róznych kolumnach. Chłopaki mają HK i sobie chwalą, jest inna grupa która ma Denona i też sobie chwali, a jeszcze inni posiadają Onkyo, Marantze, Yamahy i też są zadowoleni:) Więc rozumiesz, że nie ma gorszy/lepszy tylko trzeba odpowiednio dobrać pod swoje ucho i na podstawie funkcji na których Nam zależy. Czasami jedno dodatkowe przyłącze czy funkcja decyduje o wyborze.
 

libros

New member
1,1k ampli i 1k kolumny
metraz 16m

krzysiek1980 rozumiem. Czyli oba wymienione sa warte swojej ceny i raczej bardziej chodzi o gusta niz opłacalnosc. Po prostu chodzilo mi o to czy w tej cenie warto sie za czyms calkiem innym rozgladac.

Tak coraz bardziej przekonuje mnie denon. Wiele dodatkowych opcji ktore moga mi sie bardzo przydac. Airplay i swietnie dzialajaca opcja z podlaczeniem do routera zeby z urzadzen mobilnych wysylac do ampli.

bac sie uzywanych ampli? tam sie w ogole moze cos zuzyc?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Harman avr156 (nowy) powinien kosztować z 900zł, Z tych dwóch wybrałbym Denona. Co do używanych to rożnie bywa. W amplitunerach jest co się psuć. Czasem można trafić na używki jeszcze na gwarancji wtedy jest trochę bezpieczniej. Z kolumn zobacz Jamo 506, Taga 606.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Denon posiada autokalibrację, której chyba brak w HK 156. Też raczej bym poszedł w stronę Denona. Z kolumn jeszcze zobacz Quadral Quintas 5000, Jamo s426.
 

libros

New member
Zdecydowalem sie na ampli denona a kolumny (tak wg waszych opini - jeszcze bez odsluchu)

1. jamo s426 hcs
JAMO S426 HCS + SUB 210 Gw 2 LATA 2 Kolory RATY 0% (3560409298) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2. HK HKTS 20BQ
HARMAN KARDON HKTS 20BQ - KREDYT 10x0%, ODSŁUCHY (3562984328) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

3. Taga TAV 606v3 + TSW-90
Taga TAV 606v3 + TSW-90 dostawa gratis lub WROCŁAW (3574947495) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wszystkie opcje sa 5.1 podobne cenowo. Wykraczaja troche po za budzet ale z subem nic nie ma. Wezme w raty (duzo jest ofert 0%) to sie tak nie odbie od razu.

jesli ktos mialby brac cos z tych trzech to co? prosilbym o konkretna odpowiedz

mi osobiscie podoba sie HK bo jest maly a zawsze lubilem bardziej rzeczy ktore nie wygladaja a maja moc niz odwrotnie. Wielkie pudla ktore oczywiscie tez pieknie graja ale jednak efekt mniejszy
 

libros

New member
W tym budżecie to Harman AVR-170.

Blackninja skoro mowisz ze w tym budzecie jak taniej 1650zl za sam ampli nie znalazlem. Masz az tyle taniej ten sprzet?

Jak lubisz też muzykę to lepiej coś z drewna, a jak tylko pod filmy to mogą też być HKTS.

No chcialbym zeby ten sprzet byl jak najbardziej uniwersalny. Glownie bedzie przez niego leciec tv i blue ray ale na tv lub BR tez poleci jakas muza czy koncert. Sama muzyka, z cd, bedzie rzadko. Przejmowac sie tym HKTS w takim razie?

bo jamo s426 wychodza dosc tanio z subem
 
Ostatnia edycja:
Do góry