HK AVR 147, szum w głośnikach

Yannicker

New member
Witam,
Kupiłem amplituner HK AVR 147 i zestaw 5.0 Rubicon RP 26. Po podłaczeniu (na razie tylko fronty) przyszedł czas na pierwsze próby odsłuchowe i tu ..... kupa. Jeśli ustawię jakieś niepodłączone wejście jako źródło bądz wyciszę dzwięk na komputerze podłączonym do wejścia w głośnikach słychać szum. Jest on wyraźnie słyszalny również przy słuchaniu radia i towarzyszy odtwarzaniu wszystkiego. Przy głośności ustawionej powyżej -20dB i ciszy na wejściu normalnie słychać go z pozycji słuchacza, przy ciższym słuchaniu dobrze slyszalny po zbliżeniu ucha do głośnika. Słychać go we wszystkich trybach i systemach. Jest to mój pierwszy kontakt z tego typu sprzętem (ampli, KD) i jestem w kropce. Czy tak powinno być? Może to kwestia ustawień?
Z góry dziękuję za pomocne sugestie,
Pozdrawiam,
Y.
 

yazz007

New member
Masz pewnie w menu ustawiony subwoofer na none - ustaw cokolwiek innego i pozbędziesz się szumu.
Pozdro
 

tolko

New member
Yannicker napisał:
Witam,
Jeśli ustawię jakieś niepodłączone wejście jako źródło bądz wyciszę dzwięk na komputerze podłączonym do wejścia w głośnikach słychać szum. Jest on wyraźnie słyszalny również przy słuchaniu radia i towarzyszy odtwarzaniu wszystkiego.
Y.

Drobny szum chyba jest zawsze (tym bardziej jak odbierasz radio) choć muszę zauważyć że sprawdziłem wszystkie ustawienia (na 255) i ten szum słychać tylko jeżeli dany tryb jest ustawiony jako analog, przy wyborze źródła z hdmi szum zanika :hmm: wygląda to następująco

dvd z hdmi/hdmi - nic nie słychać
dvd z hdmi/analog - coś już słychać

Sprawdziłem to bez podpięcia źródła.

Mam nadzieje że nie jest to jakaś wada ;) bo będę musiał zmienić zdanie o h/k :krol:
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
brawo , czas reakcji na poziomie matryc sharpa .. tylko to ze to ampli szumia mozna wyczytac juz w pierwszym poscie :lol:
 

Yannicker

New member
Skręciłem trochę wysokie i szum przestał się tak rzucać w uszy. Trudno, nauczę się z nim żyć, a do kompa poszukam karty USB z cyfrowym wyjściem.
Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam,
Y.
 

Yannicker

New member
Cena przekracza koszt moich głośników :).
A coś takiego nie wystarczy?
allegro.pl/item543966395_karta_muzyczna_usb_prawdziwe_5_1_7_1_spdif_hq.html
 

Yannicker

New member
Witam po krótkiej przerwie.
Kupiłem sobie zewnętrznego Sound Blastera Live! 24BIT na USB (a właściwie stację dokującą Toshiby na usb) i podpiąłem do ampli przez coaxial. Szumy nadal mają się dobrze i nie ustąpiły. Powinienem coś skonfigurować w ampli poza wybraniem dla CD jako źródła coaxial 1? Mam jakiś metr do głośnika jak siedzę przy kompie i może dlatego ten szum jest taki uciążliwy...
Pozdrawiam,
Y.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ciężko ocenić poziom szumu przez forum. Osobiści tego ze sprzętów HK nie uświadczyłem, chyba, że przyłożysz ucho do głośnika wysokotonowego, coś wtedy cicho szumi.
 
Do góry