hk 980 czy yamaha as 500

rafix01

Member
Bez reklam
Niestety zawsze tak będzie, że ilu słuchaczy tyle opinii ... co do kabli, to nie wiem o jakich piszesz, RCA czy głośnikowych... ja miałem na testy RCA od 100 do 1000 i głośnikowe od 20 do 150zł/mb i również niestety wzrost jakości, poprawy dźwięku nie jest wprost proporcjonalny do wzrostu ceny :)
u mnie pozostały RCA za 500 i głośnikowe za 700 (2x3m), wg mnie, ja na droższych kabelkach ślepego testu bym nie zdał :)

co do głośników, moje są trójdrożne, zamknięte, z dodatkową mambraną pasywną, RF znowu 2-way z bas reflexem, mniej średnicy, ale bas powinień buczeć, że aż miło ;)

stara prawda mówi, że trzeba odsłuchać osobiście :)
 

stanh

New member
Zapewne słoń na moje ucho nie nadepnął. Słuchałem osobiście i to nie były delikatne różnice tylko kolosalne.
Yamacha grała troszkę bardziej detalicznie, z mniejszymi szumami, ale strasznie sucho, STRASZNIE!!!!
Harman też nie jest idealny, ale w tym przedziale cenowym wystarczająco.

Może to ma znaczenie - kolumny Klipsch RF 62 i kable jakieś za ponad 1000 zł. bardzo grube były podpięte - może te kable zabrały ducha tej Yamaszce.
Harman sobie z nimi poradził:)
wlasnie przesluchiwalem yamahe 300 a teraz mam hk 980 i bardziej podchodzi mi yamaha moze nie jest tak ciepla ale wokal duzo lepszy wrecz sterylny lepsza scena troche bas taki jakis pudelkowaty moze nawet bym sie zdecydowal na hk ale jego wyglad i obsluga to koszmar slucham na klipsch 62 muzke popularna mysle o 500 tylko nie wiem czy jest roznica jakas do 500. Pozdrawiam:bober:
 
Do góry