hk 355

Simon_1973

New member
Ja na naklejce mam listopad 2008 ale Ampli jeszcze w pudle spakowany po czeka na kolumny. Czy fakt produkcji z listopada od razu oznacza problemy z pykaniem itd. czy jest szansa, że w moim egzemplarzu problemów już nie ma ?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Ja mam AVR255 z października 2008 i nie pyka. Miałem pykanie na samym początku, ale po wgraniu nowego softu ustało.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wiatraki to nie kwestia wiatraków, tylko częstotliwości dudnieniowej, bo pracują z taką sama prędkością :) Nie są wymieniane , a zmieniana jest prędkośc obrotowa jednego z nich i po problemie. Problem dotyczył tylko pierwszych amplitunerów.
 

furi_dp

New member
tak trochę z innej beczki, ale temat dotyczy avr355 więc się dołączę.

podłączyłem ostatnio do niego (najnowszy soft) PS3 po HDMI. ustawiłem co trzeba od strony konsoli, następnie włączyłem film w DTS TRUE HD.
co ciekawe, na wyświetlaczu było tylko 'DTS'.
i teraz się zastanawiam, czy to faktycznie było to co chciałem (np pełen napis się na ampli nie wyświetla) czy coś nie tak jednak.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Furi_dp sprawa jest prosta.PS3 posiada na pokładzie wszystkie kodeki dzwięku HD i wysyla takowy do amplitunera już rozkodowany w postaci LPCM dlatego w amplitunerze nie zapali ci się zadna lampka sygnalizująca dzwięk HD a przy poprawnej konfiguracji powinno Ci wyświetlić multichanel(czy coś w tym stylu).Jak wyświetla Ci DTS to znaczy,że w konsoli masz źle skonfigurowany dzwięk.Musisz zaznaczyć aby szedł jako LinearPCM i wtedy możesz być pewien,że w głośnikach gra dzwięk HD.
 

furi_dp

New member
dzięki za odpowiedzi.

Amra Lew, dokładnie to było tak, że jak miałem ustawione w konsoli LinearPCM to przy wyborze dźwięku DTS TRUE HD na wyświetlaczu miałem MultiCHannel PCM.
tak faktycznie niezależnie od tego czy dźwięk po stronie konsoli ustawiałem na DTS czy Dolby 5.1 czy inny format - zawsze na wyświetlaczu było MultiCHannel PCM.
przy bitstream miałem DTS, Dolby Digital etc.
a prawdę mówiąc muszę powiedzieć, że moim zdaniem przy bitstream dźwięk wydawał się dużo lepszy :confused:
ps. byłem trzeźwy :)
 

Jimmy

New member
Przy bitstream konsola nie przepuszcza dźwięku HD, czyli nie przepuszcza DTS HD MA, ani Dolby True HD. Te formaty przepuszcza tylko po LPCM. Jeśli grało ci to lepiej na bitstreamie to znaczy, ża masz złe ustawienia aplitunera. Dodam na wszelki wypadek, że musisz mieć połączenie PS3 z ampli przez HDMI, aby mieć formaty dźwięku HD.
 
Ostatnia edycja:

furi_dp

New member
Dodam na wszelki wypadek, że musisz mieć połączenie PS3 z ampli przez HDMI, aby mieć formaty dźwięku HD.

dzięki, o tym wiedziałem

zastanwiam się w takim razie co mogę mieć nie tak z ustawieniami ampli ale to już muszę pogrzebać sam :) - ps3 pożyczyłem od kumpla celem potestowania przed ewentualnym zakupem konsoli.

czyli reasumując przy połączeniu ps3 z avr355 via HDMI i ustawieniach w ps3 LPCM niezaleznie od wyboru dźwięku dajmy na to filmu na wyświetlaczu apli będziemy mieli napis MultiChannel PCM.

dzięki za komentarze i pomoc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
witam,właśnie wymieniłem mojego harmana z listopada 2008 roku na ten sam model ale z lutego 2009 i.....
teraz dopiero jest komedia:).Na ampli widnieje naklejka jak byk że luty 2009 a soft jest z pażdziernika 2008!!!jak to możliwe???
po drugie, przeprowadzam kalibracje,wszystko jest ok ale zaraz po skonczeniu jak tylko chce coś posłuchać to nie ma w ogóle dzwięku,próbowałem podpiąć tylko frontowe głośniki ale kompletna cisza a tylko wpinam mojego starego denonka to wszystko jest ok,czyżbym zapomniał czegoś przestawić w ustawieniach?
 
zdecydowanie nowe ale mają też tzw.clearance bargains i wtedy może się trafić jakiś odpakowany lub po serwisowy ale zawsze jesteś o tym poinformowany no i cena jest atrakcyjna,jeżeli zaś chodzi o te harmany co miałem to były to nówki sztuki zapakowane oryginalnie ze wszystkimi foliami itd.
od kilku lat korzystam z tego sklepu i nie jedno u nich kupiłem także zdecydowanie wina stoi po stronie tego złomu harmana,no cóż ja już dałem sobie spokój i oddałem go właśnie do sklepu także poszukam sobie czegoś innego.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@marcin1980 i dobrze ze oddales mam tylko nadzieje ze nie do skupu zlomu (jak mozna nazwac HK zlomem?) - widocznie nie miales szczescia do HK.
Ja swojego mam september 2008. Soft wgralem najnowszy. Nic nie pyka, wentylatorow nie slychac. Moj Harman podpiety jest kablami ProCab, stoi na szafce sam - nic nad nim nic pod nim. Wentylacje ma dookola. Gra rewelacyjnie a wyglada jeszcze ladniej ;)
Moim zdaniem dostales jakies felerne modele - nikt Ci nic za darmo nie da. Cena atrakcyjna to i atrakcje zapewnione ;)
HK to tak samo jak JBL - bardzo duzo pochwal i rownie duzo krytyki. Choc moim zdaniem ostatnio na forum (nie tylko tym) coraz wiecej osob zamiast pomagac w wyborze sprzetu zalatwia swoje interesy. Lobby dociera wszedzie. za dobrze sie swojego czasu sprzedawal sprzet spod znaku HK & JBL.
Ja uwazam HK 355 za bardzo dobry sprzet. JBL ES rowniez.
 
Do góry