HK 3490 + Jamo S506 + Jamo SUB650

|m|__|m|

New member
Witam,
przeglądając od dłuższego czasu fora wybrałem taki zestaw (budżet do 4000 zł):

HK 3490 + Jamo S506 + Jamo SUB650

Pokój 22 m2, muzyka elektroniczna/hip-hop/radio. Podstawą dla mnie jest miękki, niski basik, który słychać od najniższych poziomów głośności, ponieważ często lubię słuchać wieczorami, a nie chciałbym przeszkadzać sąsiadom (blok). Rzadko słucham głośno, czasami obejrzę jakiś film.

Co sądzicie o takim zestawie? Chciałbym w ciągu 2 tyg. już coś zamówić, bo czekałem z zakupem rok :cool:

Z tego co widziałem na forum jest użytkownik, który oferuje konkurencyjne ceny względem ceneo - także jakby coś proszę się odezwać na PW :D

EDIT:
Gdyby ktoś pytał po co mi sub, miałem wcześniej w 12 m2 przez 2 lata RX-797 + Jamo S708 i było dla mnie zdecydowanie za mało basu przy neutralnym ustawieniu potencjometrów. Taki trochę basomaniak ze mnie ;)
 
Ostatnia edycja:

adamllca

New member
Bez reklam
z harmanem nie powinienes narzekac na brak basu a zwlaszcza jak jeszcze dorzucisz jamo 650 kawal dobrego suba , sluchalem tego polaczenia w muzie i naprawde bez zarzutu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie za słabe kolumny do tych potrzeb. Musisz zacząć przynajmniej o Dali Concept, Dali Zensor ,Wharfedale DIAMOND, JBL LOFT,Roth Oli 40
 

|m|__|m|

New member
Za słabe w jakim sensie?

Nie słucham głośnio, niskiego zejścia też nie muszą mieć, ponieważ będą uzupełniane subwooferem. Zależy mi tylko na delikatnych wysokich - bez syczenia oraz nienatarczywej średnicy, powiedziałbym nawet, że lekko cofniętej.

Z tych kolumn co wymieniłeś to 1 szt. kosztuje tyle co para S506.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Gdyby ktoś pytał po co mi sub, miałem wcześniej w 12 m2 przez 2 lata RX-797 + Jamo S708 i było dla mnie zdecydowanie za mało basu przy neutralnym ustawieniu potencjometrów. Taki trochę basomaniak ze mnie

To właśnie zaleta Yamahy, że nie dudni i nie basuje jak HK, uwielbiam za to naturalne brzmienie tą firmę.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W tym budżecie i znając Twoje skłonności to HK3490 + Oli 50, bez suba będzie świetnie w tym zestawieniu.
 

adamllca

New member
Bez reklam
oli 50 w 22m2 spore ryzyko u mnie w 20m2 wlasnie min. z hk 3490 nie zagraly te kolosy potrzebuja przestrzeni ale nas bas nie bedziesz narzekal jest naprawde ogromny wlasnie ,choc moze warto sprobowac u ciebie moze akustyka u ciebie lepiej hula
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ostatni klient wstawił sobie takie do mniejszego pomieszczenia i jest wniebowzięty. Niestety jest fanem bum bum i w samochodzie wozi spory subwoofer.
 

|m|__|m|

New member
Sprzęt już wygrzany, także wypadałoby się pochwalić co wybrałem, a więc skorzystałem z oferty blackninja - HK3490 + Oli 50. To był strzał w 10-tkę, grają dokładnie tak jak sobie wymarzyłem, a nawet lepiej :D

Największe wrażenie na mnie zrobił piekielnie nisko schodzący bas przy neutralnych ustawieniach, a jak ustawię jeszcze podbicie w HK to z kolumn robią się dwa subwoofery - przy filmach wystarczy -30dB i rejestry 30-35 Hz przytykają uszy :twisted:

Z czystym sumieniem polecam taki zestaw osobom lubiącym miękki niski bas z łagodną średnicą oraz wysokimi :eek:k:

Jeszcze raz dzięki blackninja ;-)
 

|m|__|m|

New member
Po pół roku użytkowania zestawu stwierdziłem, że w filmach przydałoby się tego najniższego basu więcej. Od miesiąca użytkuję Jamo SUB660 i nie da się opisać słowami tego co on wyprawia :D Śmiało polecam go do tych kolumn i nie tylko, doskonale rozciąga pasmo w dół. Gra bardzo miękkim basem, niesamowicie czysto i ma tyle mocy, że kolumny nie są w stanie go zagłuszyć.

W końcu mogę stwierdzić, że posiadam zestaw marzeń i to dzięki blackninja, bo wybór Jamo to też jego zasługa :D Dzięki wielkie :!:
 
Do góry