HK 260 + kolumny 5.1

crx2000

New member
Witam

Proszę o pomoc w doborze kolumn 5.1 do amplitunera, którego w sumie już wybrałem - HK AVR 260. Budżet ok 4000 zł - same kolumny 5.1.
Moje preferencje to mniej więcej 60% kino i tv, 40 % muzyka (gatunek ciężko określić, pod tym względem jestem uniwersalny, muzyka bardzo różna np. Within Temptation, a więc tzw. gothic metal, Kenny G - Smooth jazz, ale również tzw. muzyka pop, dance, house - to co leci na MTV etc, i to w sumie przeważa). Chciałbym, aby fronty cechowały się dobrym basem. Myślę nad zestawem składającym się z Kef C7, C3, C6 LCR, C4 SUB. Z tym, że tutaj przyznam się, że się troszkę waham, ponieważ o ile KEF C7 zbierają dobre opinie to już np C3 oraz C5 wypadły bardzo słabo w whathifi
http://whathifi.com/Review/KEF-C3/
http://whathifi.com/Review/KEF-C5/
Czy C3 "grają" rzeczywiście tak słabo? Czy jeśli ich przeznaczenie będzie tylko jako surround, to czy to ma to znaczenie w ujęciu całościowym kina?

A może polecicie mi coś innego? Blackninja ile by wyszedł zestaw 5.1 na bazie MA BR5?

Aha, na koniec wymiary pomieszczenia:
Kawalerka połączona z pół otwartą kuchnią oraz przedpokojem. Jakby wydzielić tzw. living room to będzie ok 15m/2. Do tego jak już wspomniałem połączona z pokojem pół otwarta kuchnia ok 6m/2 oraz również połączony z pokojem przedpokój o wymiarach ok 3,5m/2. Piszę o tych wszystkich wymiarach bo nie wiem czy w tym przypadku powinno się wszystkie powierzchnie zliczyć i traktować jako jedną powierzchnię?

http://img33.imageshack.us/img33/5169/pokojs.jpg

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do kina C3 jako tyły się nadadzą, przy zastosowaniu już jako fronty wypadają mizernie. Lepiej zagra zestaw oparty o BR5 ale cena wyższa.
 

crx2000

New member
Ok, załóżmy, że byłbym w stanie dołożyć do tych BR5. Powstaje teraz kilka pytań:

1. Jak one wypadają pod kątem basu w porównaniu do Kef C7?
2. Które są bardziej uniwersalne, z naciskiem na bardziej dynamiczną muzykę?
3. Do jakiej maks powierzchni nadają się BR5?
4. Z tego co widzę, BR1 mają bass reflex z tyłu, a "efektówki" chciałbym powiesić na ścianie, czy mogą one "wisieć"?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ad1 Ogólnie więcej mają C7 ale jest twardszy w porównaniu z BR5.
ad2 Wszechstronniej zagrają BR5.
ad3 To zależy jak chcemy głośno słuchać. Normalnie i do kina 18m2 spokojnie sobie poradzą w zestawie z subem i dobrymi efektami.
ad4 Mogą wisieć będą potrzebne uchwyty np Voegla VLS200, z tej serii jednak do powieszenia są przygotowane BRFX.
 

dziubek123

New member
Ja do AVR 260 mam HKTS 11, nie mam dużych wymagań więc w muzyce są dla mnie wystarczające ale w kinie są poprostu niesamowite.
 

apei

New member
Witam.
A czy MA BR5 zagrają z pełną jakością na AVR260. To sa kolumny 6 Ohm, a na tylnej ściance AVR260 pisze 8 Ohm?
Czy nie będą mniej skuteczne od kolumn 8 Ohm?
Np słabszy sopran lub bas?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Też zastanawiam się nad zestawem złożonym z Kefa, tylko że do HK 255 ...
ale póki co nie słyszałem jak to gra
może jutro się wybiorę i jak mi się uda posłuchać to opiszę.

A może już ktoś słyszał ten zestaw?
Fajnie byłoby poczytać opinie innych i porównać z własnymi...
Pozdrawiam
 

HILUX

New member
Ja właśnie słucham ONKYO 607 + MA BR5

mnie akurat rozwalił na łopatki tweeter ... wysokie są zajebiaszcze ...

bardzo detaliczne ... bez sybilantów ... naturalne ... otwarte ... gładkie ... błyszczące ... super hiper extra :)
 

Trakkah

New member
The Pepe: mam na frontach Kef C7 podłączone do H/K AVR 255. Z zestawów które przesłuchiwałem dla mnie grały najlepiej. Pokonały Jamo, JBL serie E i ES, Klipsch Synergy F1 i F2 i jeszcze jakieś dwie kolumny... Niestety nie słyszałem wtedy MA Br5 więc nie mam porównania. Kef C7 w stereo grają bardzo fajnie, przyjemnie... Znajomy miał również C7 do Onkyo podpięte i też spisywały się bardzo dobrze... Teraz zamienił je też na Kefa tyle że iQ70 :) C7 na pewno warto wziąć pod uwagę i odsłuchać samemu... :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ja właśnie słucham ONKYO 607 + MA BR5

mnie akurat rozwalił na łopatki tweeter ... wysokie są zajebiaszcze ...

bardzo detaliczne ... bez sybilantów ... naturalne ... otwarte ... gładkie ... błyszczące ... super hiper extra :)

co i jaki sygnal podaje ?
 

gesman

New member
Ja proponuje Ci przesłuchać z harmanem kolumny firmy Klipsch seri Reference. Według mnie te kolumny są stworzone do harmana. Chodzi mi tu o modele frontów RF52(około 2400zł para ) i RF62 tylne RB51(około 1200zł para) i centralny RC52(1200zł) a suba z Kefa. Stereo na harmanie miażdzy. Kolumny mają bardzo wysoką skuteczność i są bardzo dynamiczne nie tracąc przy tym na szczegółowości. Zarówno filmy jak i muzyka brzmią na nich świetnie. Pozdrawiam
 

HILUX

New member
Sygnał podaje DVD Sony - zwykły za 400 pesos :)

kabelek coaxial do amplitunera ...

kabelki do kolumn - zwykłe druty OFC voice kraft

pokój 3x5m ...

płyty - cd audio + mp3 + FM --> katie melua cd , sinead o,connor cd i mp3 , Suzanne Vega mp3 ... REM cd, AMJ cd , Metallica cd i mp3 , Morcheeba cd ... kilka innych ...

Cd juz mam bardzo mało bo całkowicie chcę przejśc na laptopa z HDMI ... lub coś podobnego ( jakis serwer muzyczny ) ... FLAC i mp3 mi wystarczy w zupełności ... w zależności jaka płyta.

Muszę dokupic banany bo mnie juz dobija przekręcanie kabli.

jeszcze nie czytałem czy mogę połączyć zone 2 i płynnie przełączać miedzy strefami ....

coś jak było A / B
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
HILUX - moja opinia jako posiadacza onkyo 605 ,br5 +br lcr +br2 :
stereo (cd) wlasciwie sobie odpuscilem - dla mnie tak kiepskie ,ze lepiej sie nie meczyc...;)
w wielokanalowce (zarowno filmy jak i koncerty) - pelnie mozliwosci slychac dopiero przy BD , tzn.
stare DD i DTS w porownaniu do nowych formatow brzmia jakbym glosniki recznikami nakryl...:D
no i nie moge oprzec sie wrazeniu ,ze brakuje wtedy (przy DVD) 1/4 w dolnych czestotliwosciach
a soprany sa zbyt zbite ze srednica. poprostu zachowujac glowny charakter brzmienia dostaje sie inny dzwiek , przestrzen i kontrola basu - bez porownania.
tak wiec - najlepsze przed toba...:D
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Dzięki Trakkah, mam nadzieję dziś je przesłuchać ...
;]

Pozdro

Z odsłuchu dziś nici ... zostały mi jeszcze dwa miejsca gdzie może uda mi się coś odsłuchać w przyszłym tygodniu, w tym MM, a chciałem go uniknąć :/

Mam nadzieję że nie przyjdzie mi kupować w ciemno...

Trakkah, mam jeszcze pytanie do Ciebie. Jakiej muzyki słuchasz na C7 i w jakim pomieszczeniu? Bo póki co nie mam możliwości przesłuchania

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry