HK 255 v Yamaha 765 do Dali Concept 5.0?

tremadook

New member
Pokój ok. 20 m2, KD/Stereo 30/70
Na razie wiem jedno -Dali Concept 5.0,
teraz pozostaje wybór AVR255 czy RX-V765?
Wiem, że ostatecznie tylko własne ucho może być podstawą właściwego wyboru, ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie?
 

lubicz

New member
Witam

co do tych Amplitunerów to mogę powiedzieć tak .
HK255 nie ma bi-amp-u ale bardzo ładnie gra basem
Yamaha 765 którą posiadam jest bardzo mocna i bogato nabita w nowinki technologiczne

Mi zależało na bi-ampingu więc Yamaha:p

trzeba to połączyć i gdzieś odsłuchać
pozostaje tylko pytanie do czego
miałem taki sam dylemat - dokładnie te modele i postawiłem na 765
Do dzisiaj wszystkiego nie wiem ale ucze się tego sprzętu


gra bardzo adnie z JAMO S606 5.1

wybór należy do ciebie

Miłego grania;)
 

Mati22

New member
Jak dla mnie Yamaha zaczyna sie od modelu 17xx i wyzej . reszta lepiej nie wypowiadac sie - wole za cene 765 kupic HK255 lub Onkyo 607
 

jankes15

New member
jestem świeżo po odsłuchu - HK255 i Onkyo 607. Mi zależało na mocnym przytupie i ciepłym brzeminiu i tu z tych dwóch zdecydowanie HK255. Onkyo był zdecydowanie ostrzejszy, słabszy bas, moim zdaniem w onkyo brakowało mocy... mimo że podobno 140watt na kanał. Tam gdzie w HK uderzał bas tam czasami w Onkyo był ledwo pomruk, trzeba było go bardziej wysilić. Dodam jeszcze że mi przypadły MA RX6, które również miały charakterystykę cieplejszą od np. Kef IQ70. Nie słychałem Yamahy 765 ale podobno gra jeszcze ostrzej niż Onkyo przy czym jest bardziej dynamiczna. Mój wybór padł na HK255.
pozdro
 

tremadook

New member
Jak wynika z powyższego
HK 255 zagra cieplej i pełniejszym basem - i generalnie tego szukam - to, że nie ma bi-amp nie jest dla mnie zmartwieniem bo wybrane Concepty 6 też nie dają możliwości takiego połączenia.
Co do "bajerów" Yamahy to chyba tylko w dwóch rzeczach bije ona harmana i dla tego jest dla mnie godna uwagi: puszczanie sygnału przez HDMI w trybie stand-by i uczący się pilot. No może jeszcze tryb "Pure Direct", choć HK też pozwala na odsłuch "czystego" stereo tyle tylko, że trzeba trochę pogrzebać w ustwieniach.
Coś jeszcze?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Harmana sam chciałem kupic ale 2 rzeczy skreśliły go u mnie pierwsza to chłodzenie 2 wiatrakami w środku a fuuj, druga to brak bi-ampingu, no i po ciężkich przemyśleniach i dolozeniu grosza zdecydowałem sie na Onkyo 905.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Harmana sam chciałem kupic ale 2 rzeczy skreśliły go u mnie pierwsza to chłodzenie 2 wiatrakami w środku a fuuj, druga to brak bi-ampingu, no i po ciężkich przemyśleniach i dolozeniu grosza zdecydowałem sie na Onkyo 905.
Dla mnie może i 15 wiatrakami chłodzić jeśli brzmieniowo będzie lepszy od innych, natomiast brak bi-ampingu to napewno mały minus. Tyle że spotkałem osoby które mówiły o połączeniu kolumn w bi-ampingu ale przewodami którymi bym żelazka nie podłączył do sieci. :)
 

hawk11

New member
Harmana sam chciałem kupic ale 2 rzeczy skreśliły go u mnie pierwsza to chłodzenie 2 wiatrakami w środku a fuuj, druga to brak bi-ampingu, no i po ciężkich przemyśleniach i dolozeniu grosza zdecydowałem sie na Onkyo 905.

Aby mieć prawdziwy Bi-amp to trzeba 2 trafa (osobne zasilanie) reszta to taki chłyt marketingowy.;)
 

PeterMac

New member
Bez reklam
nie sądze aby AVR255 brzmieniowo byl lepszy od Onkyo 905 nie ta półka :) no 15 wiatraków to by zagrało głośniej od całego tego amplituera :p
 
Do góry