Hisense U8QF vs Sony XH90

risver

New member
Witam , przymierzam się do zakupu nowego tv na black friday i stąd moje pytanie - który telewizor będzie lepszym wyborem?
 

Mariobull23

New member
To zależy od potrzeb. Sony ma hdmi 2.1, androida i był testowany w Polsce. Hisense ma więcej stref wygaszania dobre recenzje zagraniczne ale i problemy z szarościami i ruchem. System jest zamknięty i mam podobno mało apek. W Polsce sprzedaje go tylko jedna siec i nikt go nie może lub nie chce przetestować [emoji6]
 

risver

New member
Ogólnie telewizor ma służyć do oglądania telewizji i filmów, żadna konsola nie będzie podpięta, więc najbardziej zależy mi na jakości obrazu, jedynie co mnie przekonuje w stronę Sony to lepszy system. W Hisense jest autorski i nie mam pojęcia czy są aplikacje takie jak ipla, player i spotify na których mi zależy.
 

Petru23

Banned
Zamiast strefami, aplikacjami, hdmi itp może warto zwrócić uwagę na podstawowa kwestie w TV czyli jak sobie radzi z sygnałem telewizyjnym?
 

Petru23

Banned
Nie miałem, nie widziałem tych Tv ale się wypowiem w oparciu o dane ze specyfikacji ;)
Nie mam pojęcia jak sobie radzi. Widzialem skalowanie q7xT otaz hx80 z naziemnej. Sony gorzej zarówno w kwestii skalowania jak i optymalizacji ruchu.
Druga sprawa to indywidualny odbiór każdego z nas. Ja nie lubię jaskrawych i przesycinych kolorów. Lubię naturalność. I dla mnie taki panas hx580 ma lepsze kolory niż q77t. Ale nie samymi kolorami obraz tv żyje ;)

Musiałbyś sam sprawdzić co w danym TV Ci odpowiada a co nie.

Co do hisense, to poczekalbym trochę z jego ocena. W USA jest ceniony albo inaczej - popularny. Ale to nie stanowi o jakości czy trwałości a możliwościach vs cena i promocja na danym rynku. Tcl też jest tam popularny ale wiele to nie zmienia.
I trzeba mieć na uwadze, że sprzęty mogą się różnić od siebie w zależności od docelowego rynku, w szczególności między kontynentami. Amerykanie lubią wygodę kosztem jakości. Widać to choćby po wykonaniu samochodów na ich rynek a na nasz. Tam Samsung i Galaxy są na snapdragonie, na Europę na Exynos. Jest sporo różnic w obrębie danego modelu w oparciu o rynek docelowy.
Nie zdziwił bym się, jeśli te same modele są u nas ciut inne. Na razie hisense jest tylko w expert i jest pozycjonowana jako budżetowa marka. Te drogie modele to taka sonda rynkowa, badają jaki będzie odbiór marki w wyżej półce. Tcl jako tako się przyjął, ale nie ukrywajmy - Kiki robi marketing na tym forum, kupa osób to czyta. Nawet w sklepie jak zapytałem o Tcl to mi powiedziano, że taki jeden Kiki to promuje wraz z philipsem w sieci :D
Xiaomi dało kasę na marketing szemrany i efekty są widoczne.
I udział w rynku nie ma tu nic do rzeczy. Bentley ma znikomy udział w moto a jest hiper premium. Skoda ma znaczna część rynku i wcale nie świadczy to o tym, że jest lepsza od bentleya ;)
Hisense, Tcl, vestel i cała reszta to jeden pies.

Do tego dochodzi pandemia i problemy jakościowe w produkcji, wynikające z braku ludzi i komponentów. Normy jakościowe przesunięto w dół z racji braków ilościowych, i tak sprzęty które rok temu nie przeszłyby kontroli dziś są dopuszczane do sprzedaży. Firma musi zarabiać.
 
Ostatnia edycja:

risver

New member
Niestety to jest ten problem, brakuje polskich recenzji U8QF, model dostępny w USA odpowiadający europejskiemu różni się dosyć znacząco. Pod lupę jestem skłonny jeszcze wziąć Q80T, tyle że na razie nie zapowiada się, żeby staniał. XH90 można znaleźć za 3650zł, do piątku pewnie jeszcze cena pójdzie w dół, U8QF da się kupić za 3500zł. Ogólnie zależy mi żeby nie przekroczyć tych 3500zł, może znacie jeszcze jakieś propozycje warte uwagi w tej cenie ?
 

MIIKI

New member
3400 aktualnie w Media Expert
Kilka testów na YouTube i tekstowa recenzja na avforums. Generalnie wydaje się bardziej konkurencją dla Q90T...
 

Petru23

Banned
Z rtings, a oni w tej kwestii nie gdybaja, tylko wiedzą ;)

The Sony X900H is a mid-range LED TV that replaces both the Sony X850G from 2019 and the Sony X900F from 2018, and it sits just right below the Sony X950H in the 2020 lineup. It competes with the Samsung Q70/Q70T QLED, Vizio P Series Quantum 2020, and the LG NANO90.

Nie dojdziesz segmentacji. W szczególności, gdy Samsung namieszal z następstwem modeli, ich numeracją w tym roku.
 

risver

New member
Czyli wychodzi, że U8QF będzie najlepszy, tylko dalej nie jestem przekonany do ich systemu w którym brakuje wielu aplikacji ...
Ewentualnie Q80T jeżeli jego cena spadnie.
 

risver

New member
Tak, widziałem tą recenzję ale czy pomimo tych wad nie jest to dalej najlepszy tv z tego zestawienia jeżeli chodzi o stosunek cena-jakość ?
 

risver

New member
Okej, więc zostaje XH90 i Q80T, zobaczę co jutro będzie bardziej przystępne cenowo i to wybiorę. Dziękuję wam za pomoc :)
 

risver

New member
Wydaje mi się, że oled nie sprawdzi się w moich zastosowaniach gdzie w 70/80% będzie oglądana telewizja. A o co chodzi z pakietem dla niebieskich ?
 
Do góry