Hisense Laser TV i Laser Cinema 120 , duże obrazy dla wielkich emocji.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Hisense Laser TV i Laser Cinema 120 , duże obrazy dla wielkich emocji.​

1686782060308.jpeg

Hisense widzi przyszłość wielką, bardzo dużą, na bardzo dużych ekranach. W przypadku telewizorów laserowych posiadanie obrazu o przekątnej 120 cali, czyli ponad 3 metry po przekątnej, staje się powszechne… Spojrzenie wstecz na asortyment zaprezentowany przez producenta na targach CES w Las Vegas w styczniu zeszłego roku, gdy produkty pojawiały się w sklepach.

W 1969 roku powstała grupa Hisense. Przez wiele lat jego produkcja kierowana była głównie na rynek chiński. Początkowo skupiony na produkcji telewizorów, dla przypomnienia Hisense jest liderem rynku TV w Chinach i numerem 3 na świecie , ale sytuacja ta ewoluowała na przestrzeni lat. Marka stopniowo rozszerzała zakres swojej działalności, obejmując tak różne sektory, jak multimedia, sprzęt AGD, produkty brązowe, a ostatnio także sztuczna inteligencja. Ostatnio Hisense zainteresował się rynkiem europejskim, a w szczególności swoją ulubioną dziedziną, jaką jest telewizja. Kiedy po raz pierwszy pojawił się w Europie, był to zasadniczo sprzęt „pierwszej ceny”.

laser_tv_ust_technology.jpg

Ale Hisense szybko dokonał wyboru innowacji technologicznych, aby utwierdzić się jako marka zdolna do oferowania rozwiązań dla futurystycznej koncepcji. Jednym z przykładów takiego podejścia jest oferta Laser TV, która podejmuje koncepcję projektora wideo o ultrakrótkim rzucie do wyświetlania gigantycznych obrazów (patrz zdjęcie powyżej ). Jednocześnie, aby zwiększyć swoją rozpoznawalność, Hisense wdrożył strategię sponsoringu sportowego, stając się historycznym partnerem ostatnich mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

hisense_fifa_2022.jpg


Dostarczony tuner TNT, dźwięk, krótka ogniskowa i ekran​


Pod tym względem określmy, czym różni się telewizor laserowy od tradycyjnego projektora wideo o bardzo krótkim rzucie. W rzeczywistości dwie najbardziej uderzające różnice to obecność tunera naziemnej telewizji cyfrowej i ekran, podczas gdy projektory wideo nie mają tych funkcji. Rzeczywiście, aby zasłużyć na dodanie etykiety telewizyjnej do swojej nazwy, sprzęt musi bezwzględnie umożliwiać dostęp do programów telewizyjnych dokładnie tak, jak konwencjonalna telewizja. Dlatego podczas instalacji wystarczy poprosić Laser TV o „przeskanowanie” wszystkich dostępnych kanałów telewizyjnych, aby je wychwyciły i zapisały. Krótko mówiąc, jeśli chodzi o odbiór kanałów TNT, telewizor laserowy zachowuje się dokładnie tak, jak telewizor. Ponadto, jak wspomniano, tak zwany ekran techniczny jest zatem systematycznie dostarczany z telewizorami laserowymi, co nie ma miejsca w przypadku zakupu projektora wideo.

tnt_multiplex-fev2019_web_ea20c9c636.jpg


Telewizja laserowa, ekran techniczny jest częścią równania​


Należy zauważyć, że ta narzucona dostawa ekranu technicznego, znana jako ALR (Ambient Light Rejecting) lub CLR (Ceiling Light Rejecting), ma podwójny cel. Po pierwsze, składa się z mikrozwierciadeł ułożonych w tzw. strukturę Fresnela. Jego powierzchnia jest w całości pokryta mikroskopijnymi poziomymi smugami. Każdy z nich niesie maleńkie lusterko ustawione pod kątem 45 stopni.



laser_tv_detail_ecran_1000.jpg


Choć niewidoczna podczas korzystania z telewizora laserowego, konstrukcja ta ma dwie zasadnicze zalety. Przede wszystkim bardzo skutecznie kieruje światło z Laser TV w stronę widzów, a następnie przeciwdziała odbijaniu się na ekranie pasożytniczych świateł, takich jak okna czy światła. Sama struktura Fresnela zapewnia zatem zarówno wzmocnienie jasności telewizora laserowego, jak i rolę filtra antyrefleksyjnego. Powoduje to znaczny wzrost jasności postrzeganego obrazu i jego kontrastów. Tak więc, w przeciwieństwie do konwencjonalnego projektora wideo, telewizor laserowy może być używany w „naturalnym” świetle. Jak tutaj znowu tradycyjna telewizja. Absolutna czerń, aby skorzystać z (ogromnego) obrazu o wysokiej jakości, nie jest już koniecznością.

laser_tv_optimized-big-screen_1000.jpg


Inną zaletą udostępniania ekranu jest to, że nie jest konieczne stosowanie zoomu w celu dopasowania rozmiaru obrazu do rozmiaru ekranu. W telewizorze laserowym wszystko jest „z góry ustalone”. Jego odległość od ekranu jest stała, podobnie jak rozmiar obrazu. Jednak ze względu na swoje ustawienie względem ekranu, zwykła konwencjonalna soczewka sferyczna nie jest wystarczająca do skompensowania aberracji w geometrii obrazu związanych z tego typu układem. Nie zapominaj, że Laser TV jest nie tylko bardzo blisko ekranu, ale co więcej, pod nim ( patrz ilustracja poniżej). Pojedynczy obiektyw dostarczyłby tylko nieostry obraz trapezowy na całej swojej powierzchni. Tak więc układ optyczny telewizora laserowego oparty jest na soczewkach asferycznych o profilu umiejętnie przebadanym i modelowanym na komputerze w celu skorygowania geometrii obrazu i jego ogniskowania. Jeśli konstrukcja takiego obiektywu jest skomplikowana, jego wykonanie pozostaje znacznie mniej delikatne niż w przypadku wyposażenia Laser TV w zoom. Ten wybór stałego ekranu, a zatem o stałej ogniskowej, umożliwia obniżenie kosztów jego produkcji, a tym samym jego ostatecznej ceny rynkowej w porównaniu z projektorem o krótkim rzucie wyposażonym w obiektyw zmiennoogniskowy o równoważnych właściwościach.

laser_tv_integration.jpg


Laser tv, układ DLP i źródło laserowe​


Niemniej jednak prawdą jest, że serce telewizora laserowego jest identyczne z sercem projektora wideo. Do wyświetlania obrazu telewizory laserowe wykorzystują chip DLP Ultra HD 4K firmy Texas Instrument. Rozwiązanie stosowane również w tradycyjnych projektorach wideo. Wciąż oparty na szachownicy mobilnych mikroluster, ten chip ma zatem rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli. Istnieje zatem ponad 8 milionów luster, które są zorientowane, aby utworzyć obraz. Z drugiej strony źródło światła zostało całkowicie zmienione. Zamiast delikatnej i energochłonnej lampy zastosowano pojedynczą diodę laserową zdolną do dostarczania trzech podstawowych kolorów lub trzy diody laserowe ( patrz zdjęcie poniżej). Ta modyfikacja ma wiele zalet. Przede wszystkim dzięki lepszej wydajności niż lampy, diody laserowe nagrzewają się znacznie mniej. Punkt, który pozwala skojarzyć je z prostszym i cichszym obiegiem chłodzenia. Ponadto rozwiązanie laserowe upraszcza również ścieżkę optyczną, po której podąża światło, aby dotrzeć do układu DLP. Systemy lamp wymagają obecności koła chromatycznego, obracającego się z dużą prędkością, wyposażonego w sektory czerwony, zielony i niebieski, aby przywrócić kolorowy obraz. Z kolei telewizory laserowe najnowszej generacji wykorzystują trzy diody LEDlaser: jeden czerwony, jeden zielony i jeden niebieski. Koło chromatyczne można wtedy wyeliminować, a wybór koloru jest dokonywany przez elektroniczne przełączanie każdej diody. Brak elementu mechanicznego upraszcza również montaż urządzenia, co pozwala ponownie obniżyć koszty jego produkcji.

hisense_triple_laser.jpg

Telewizja laserowa, taka sama funkcjonalność jak w telewizorze​

O ile funkcje dostępne w projektorze wideo są ograniczone i porównywalne z tymi, które oferuje monitor komputerowy, o tyle w telewizorach laserowych znajdziemy te same specyfiki i funkcjonalności, co w telewizorze. Oprócz tradycyjnych złączy umożliwiających zwykłe połączenia, takie jak porty HDMI lub wejścia analogowe, telewizory laserowe mają funkcję Smart TV opartą na „własnym” systemie operacyjnym Vidaa OS z szóstą i ostatnią iteracją wbudowanego Głos Amazona Alexy. Następnie mają Content Hub oferujące między innymi bezpośredni dostęp do Netflix, Youtube, Prime Video itp.

hisense-vidaa-6.0.jpg

Telewizja laserowa, dźwięk jest częścią doświadczenia​

Wreszcie, prawie systematycznym jest również to, że projektory wideo są wyposażone tylko w dźwięk „embrionalny” lub są go całkowicie pozbawione. Po raz kolejny telewizory laserowe zaznaczają swoją różnicę. Skomplikowane rozwiązanie zaproponowane przez Hisense integruje prawdziwy soundbar we wszystkich swoich modelach. Kompatybilny z Dolby Atmos , jest gotowy do odtworzenia atmosfery kina. Krótko mówiąc, renderowanie dźwięku zgodne z rozmiarem wyświetlanego obrazu.

laser_tv_dolby-atmos-audio_1000.jpg

2023, rodzina Hisense Laser TV powiększa się​


Ponadto Hisense wciąż ma w swoich pudełkach wiele pomysłów i marka od 2023 roku wzbogaca swoją ofertę o produkty odpowiadające oczekiwaniom nowych konsumentów, a zwłaszcza tych, którzy są sceptycznie nastawieni do projekcji wideo. O ile seria L5, wyposażona w pojedynczą diodę laserową, jest debiutem marki wśród telewizorów Laser wyposażonych w ekran, o tyle seria L9, wyposażona w oznaczenie Trichroma wskazujące na obecność trzech źródeł laserowych RGB, stanowi sektor równoległy. znacznie lepszy szacunek dla kolorów. Nowością są referencje Hisense PL1 (po lewej na zdjęciu poniżej) i Hisense PX2‑Pro (po prawej na zdjęciu poniżej), w nowej serii Laser Cinema, nazwanej tak, ponieważ ma regulowaną ogniskową i nie ma ekranu. Jednocześnie urządzenia z serii PL1 i PX1 są odpowiednio wyposażone w ekskluzywne systemy Vidaa OS i Android, dzięki czemu mogą mieć bezpośredni dostęp do strumieniowych źródeł treści .



hisense_pl1-px2.jpg


Telewizor laserowy Hisense 120LX Ultra HD 8K w drodze​


Mianowicie Hisense zapowiada w najbliższej przyszłości model 120LX. Ten bardzo wysokiej klasy telewizor laserowy, zaprezentowany na targach CES w Las Vegas 2023 na początku stycznia, jest oparty na chipie 8K DLP zaprojektowanym w ścisłej współpracy z firmą Texas Instrument, twórcą technologii DLP ( zobacz nasze aktualności (Aktualizacja) CES 23 > Laser Hisense 120LX Telewizor 8K, aktualizacja specyfikacji ).

ces-23-laser-tv-8k-hisense-120lx-mise-a-jour-specifications_01454828.jpg

Hisense Laser, koczownik twojego życia​


Wreszcie, Hisense stawia również na mobilność i nomadyzm. Aby sprostać oczekiwaniom generowanym przez te nowe rynki, marka oferuje Miniprojektor Smart wraz z Cube C1. Nowy sprzęt w połowie drogi między Laser TV a projektorem wideo, pomimo swojej zwartości (254 x 216 x 179 mm), stawia na bardzo wysoką jakość obrazu po przekątnej do 300'' (762 cm). W tym celu jest wyposażony w potrójne laserowe źródło światła (etykieta Trichroma) i system operacyjny Vidaa OS, aby uzyskać bezpośredni dostęp do wszelkiego rodzaju źródeł treści, na przykład transmisji strumieniowej.

hisense_kv-c1.jpg

Hisense, każdemu jego dyfuzor…​

Ale Hisense nie ogranicza swojej produkcji do produkcji Laser TV. Choć marka oferuje tego typu produkty od 2014 roku, aby do 2023 roku mieć bogaty w referencje asortyment, opanowała również wszystkie istniejące dotychczas technologie wyświetlania (Laser TV, QLED, Mini LED i Oled). Pozycja, która pozwala jej być czwartym co do wielkości producentem telewizorów na świecie i pierwszym producentem Laser TV. Daje to użytkownikowi możliwość wyboru technologii, która najlepiej odpowiada jego oczekiwaniom pod względem budżetu, jakości obrazu i/lub rozmiaru ekranu.

Hisense Laser TV i Laser Cinema, duże obrazy dla wielkich emocji
avcesar
 
Do góry