HiMedia HD600A i B

mikei1

New member
Witajcie. Czy ktoś próbował podłączyć do HiMedia 600B odtwarzacz blu rey. Chodzi mi o mały czytnik podpięty przez usb, taki jak zewnętrzny napęd do laptopów. Chciałbym mieć czasem możliwość puszczenia czegoś z płyty a nie bardzo uśmiecha mi się zakup kolejnego wielkiego i drogiego "pudła" stacjonarnego odt. bluray. ? Jak ktoś używał takiego połączenia to proszę o odp jak wrażenia?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wrażenia normalne - po prostu działa. I to zarówno podpięty przez USB (Sony), jak i przez eSata zwykły komputerowy 3,5 - calowy LG.
 

Ricardo11

New member
A JEDNAK... - po dokonaniu zmian w settings trzeba je zatwierdzić naciskając dwa razy HOME na pilocie- sprawdzałem trzy razy- działa :)
Może ktoś, kto miał problemy z zapamiętywaniem, sprawdzi u siebie

U mnie też działa. :smile:
Ale co z migającym ekranem? Po wgraniu Sidewindera ekran z menu znika co klika, kilkanaście sekund a po 2 sekundach czarnego ekranu znów jest menu. Też tak macie? Wyjątkowo irytujące.
 

rykowski

New member
Udało mi sie uruchomic za pomoca pliku .pls Radio Pin w tym playerze. T.zn. Player podpiety do internetu i radio pin w streamingu. Gdyby ktos byl zainteresowany pozniej moge opisac temat.
 

rykowski

New member
Nie gadaj tylko opisuj ;-)

Pozdrawiam,

Sprawa z radiem nie dawala mi spokoju. Shoutcast'a nie mam bo wciaz wersja instalacyjna (1.0.4.21).
No wiec szukalem rozwiazania, i zauwazylem w opisach ze player daje rady z plikami z rozszerzeniem .pls. Kilka sciagnietych z sieci, albo przygotowanych przez mnie plikow nie zadzialo. Kilka dni temu poszukalem znowu. Istnieje stronka (nie wiem czy moge pisac) Radio internetowe | nadaje.com, ktora stream'uje w internecie muzyke, i audycje radiowe (fakt nie wiem czy legalnie), i teraz zbadalem strukture portalu i jak to tam dziala u nich ten streaming. Otoz okazuje sie ze jest podstronka (znow nie wiem czy moge pisac): SHOUTcast Administrator a tam link Listen i elegancko spreparowany link .pls ktory odpalamy z playera i dziala, znaczy nadaje... radio pin dziala. Sprawdzalem tez trojke i tez ladnie dziala.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
I to działa :) zasada podobna jak radio w HD PLAYER Argosy HV335T. Tworzymy sobie katalog np. RADIO i wrzucamy tam stworzone przez siebie pliki PLS wg. szablonu który podrzucił kolega rykowski.

[playlist]NumberOfEntries=1File1=http://91.121.164.186:7900/
Klasyka Muzyki Elektronicznej

[playlist]NumberOfEntries=1File1=http://91.121.157.213:8350/
Chilli Zet

[playlist]NumberOfEntries=1File1=http://94.23.89.48:7000/
Antyradio

czekałem na takie wieści :) Jeden plik - jedna stacja radiowa.
 
Ostatnia edycja:

rykowski

New member
Dobra. Stawiam sobie kolejne wyzwanie.
1. okladki zamiast nuty podczas odtwarzania
2. dodanie wlasnego elementu menu na stronie glownej/startowej. Czyli np. obok File Manager mam po prawej linka do stworzonego prze mnie folderu, badz linka bezposrednio lokacji na dysku

1.Probowal moze ktos? Temat pierwszy to niemal na wage Forumowego Nobla pewnie jest.
2.Wydaje sie mozliwy do wykonania. Skoro symaptyczny iImax z Azji daje rade stworzyc swoj wlasny software i tam go sobie modowac to czemu my mielibysmy nie dac. Ktos juz probowal moze?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Sympatyczny iMax dołożył tylko do oficjalnego IMS w firmware HiMedia własne i Xteamerowe linki, wrzucając również ikony - co jest rzeczą w miarę nieskomplikowaną. Natomiast zastąpienie deafaultowej ikonki nutki w odtwarzaczu muzycznym wiąże się z dekompilacją, zaimplementowaniam do firmware dość sporej liczby linijek kodu i ponowną kompilacją. Ponieważ HiMedia kodu źródłowego nie udostępnia, więc ten pomysł, podobnie jak z własnym katalogiem, jest raczej nierealny. Choć próbować warto... :)
 

rykowski

New member
Sympatyczny iMax dołożył tylko do oficjalnego IMS w firmware HiMedia własne i Xteamerowe linki, wrzucając również ikony - co jest rzeczą w miarę nieskomplikowaną. Natomiast zastąpienie deafaultowej ikonki nutki w odtwarzaczu muzycznym wiąże się z dekompilacją, zaimplementowaniam do firmware dość sporej liczby linijek kodu i ponowną kompilacją. Ponieważ HiMedia kodu źródłowego nie udostępnia, więc ten pomysł, podobnie jak z własnym katalogiem, jest raczej nierealny. Choć próbować warto... :)

Za pomoca Googla dobralem sie do firmware w wersji 1.0.5.X

Na razie wiem tyle, ze trzeba bedzie zmodyfikowac plik: GuideMenu.rss
Standardowe ikonki maja podpiete taka strukture:

Kod:
 <item>
<title>$[GBROWSER_MUSIC]</title>
<media:thumbnail> ./guide_menu/image/Guide_Music </media:thumbnail>
<group> DB </group>
<onClick>
 <script>
  setmode= getCurrentSetting("$[VIEW_MODE]"); 
  if ( setmode=="$[FILE_MODE]" )
  {
   subStoragePath = getStoragePath("key");
   subStoragePath = subStoragePath + "DeviceSelects_Music.dat";
   StatusArray = readStringFromFile(subStoragePath); 
 
   if (StatusArray == null){      
    ViewSel = "List";
    StatusArray = pushBackStringArray(StatusArray, ViewSel);
    writeStringToFile(subStoragePath, StatusArray);
   }
 
   ViewSel = getStringArrayAt(StatusArray, 0);     
   MMType = "Music";  
 
   APName = "GBrowserGridViewAP";
   Source = "Dev";
   print("select::", Source, ViewSel, MMType);
   menuCmd(APName, Source, ViewSel, MMType, BltType);
  }
  else
  {
   if(DBReady == "true"){
    subStoragePath = getStoragePath("key");
    subStoragePath = subStoragePath + "MusicSelects.dat";
    selectArray = readStringFromFile(subStoragePath);
    if (selectArray == null){
      selectArray = pushBackStringArray(selectArray, "List");
        selectArray = pushBackStringArray(selectArray, "ByRectPlay");
        selectArray = pushBackStringArray(selectArray, "All");
        writeStringToFile(subStoragePath, selectArray);
    }
    APName = "GBrowserGridViewAP";
    MMType = "Music";
    SrcSel = "DB";
    ViewSel = getStringArrayAt(selectArray, 0);
    SortSel = getStringArrayAt(selectArray, 1);
    ShowSel = getStringArrayAt(selectArray, 2);
    if(ShowSel != "All"){
     SortSel = "None";
    }
    print("select::", ViewSel, SortSel, ShowSel);
    menuCmd(APName, SrcSel, ViewSel, MMType, ShowSel, SortSel, BltType);
   }
  }
  null;
 </script>
</onClick>
</item>

Ok. troche bedzie trzeba posiedziec nad tym. Dam znac jak cos wymysle. Na razie bez odbioru.

W sprawie ikonki nutka wyswietlanej podczas playback'u muzyki:
Plik nazywa sie: IMAGE_AUDIOPLAYBACKMENU_MUSIC_DEFAULT, IMAGE_AUDIOPLAYBACKMENU_MUSIC_INFO (tlo ktore wyswietlane jest pod informacjami z jedynych zczytywanych tagow z pliku)

Wykorzystywane sa w pliku: DvdPlayer, ktory jest core'owa aplikacja calego softu. I patrzac na: http://www.mhdworld.de/fr/component/content/article/90-petition-qpublic-free-dvdplayer-sourcesq.html moze rzecywiscie byc trudno doprowadzic to wlasciwego dzialania.

Na razie tyle.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
HiMedia Radio PLS - update

Aktualizacja pliku HiMedia.Radio.rar
Teraz jest 45 stacji radiowych. Dodane kanały tematyczne Radia 1.FM, radio PIN i inne......


http://dl.dropbox.com/u/39660571/HiMedia600/HiMedia.Radio.rar

 

rykowski

New member
a takie pytanie z innej beczki?
Czy na soft'cie: firmware Xtreamera?

Podczas odtwarzania muzyki, jest tez nutka?/inny znak graficzny? Czy moze widac okladke odtwarzanego pliku ?
 

brejhart

New member
Z tego co pamiętam, jest wyświetlana okładka folderu.
Edit: Wygląda to tak jak tu:
http://tiny.pl/hj8n7
Tylko tu są jakieś duże czcionki i mało tytułu widać. Z tego co pamiętam w rzeczywistości wygląda to bardziej przejrzyście.
 
Ostatnia edycja:

kicaj222

New member
Czy sprawdził by jakiś użytkownik himedia z softem od xtreamera czy aplikacja Xtreamote na androida działa?
było by miło używać telefonu jako pilota, bez włączania tv, jako klawiature itd. :-o

ewentualnie niech ktoś sprawdzi bez zmiany softa podobno działa zaczytałem ja jakimś



Zakupiłem to i jestem mile zaskoczony, poprzednio miałem popcorn a200. :)

Chciałbym rozwiać wątpliwości związane z aplikacją xtreamote. Można używać działa bez zarzutu, jedyny warunek to soft od xtreamer i webserver włączony :)




Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
 

rykowski

New member
Ok. Troche bawie sie ostatnio firmware oferowanymi w tej chwili dla tego Playera
1.0.4.21 - orginalnie ktore dostalem w playerze
1.0.5.7 - dla zwyklego -takiego jak ja, i byc moze wielu zastanawiajacych sie nad nowa instalka - uzytkownika, nowa zmiana to pojawienie sie ShoutCast Radio - ale fatalnie sie nawiguje, i biorac pod uwage moja akcje z radiem w stream + kawal dobrej roboty kolegi: cypisek_xl
troche jakby traci sens. O wiele latwiej i przyjemniej bezposrednio uruchamiac z folderu niz nawigowac po shoutcast
1.0.6.6 iMax - kolega jest na pewno zdolny i duzo zrobil dobrego. Ale nic w opcjach odtwarzania muzyki/filmow/zdjec sie nie zmienia. A to jest glowny powod posiadania odtwarzacza - ewentualnie przegladanie web. Ustawienia(Settings) sa takie same w powyzszych, Web Browser takze taki sam. Duzo nowego/dobrego jest w IMS. Tylko pozostaje inne pytanie. Godzine nawigowalem po chinskich krzaczkach, probojac dojsc do tego "co gdzie i jak". Generalnie uwazam, ze nie ma tam nic co by kazalo przeinstalowac posiadany soft na iMax. Chyba ze sa opcje ktorych nieodkrylem, ale nie dalem rady w krzaczkach niczego ciekawego znalezc.

I dalej: wszystkie najważniejsze (nie mowie ze sa super dopracowane) aplikacje: FB, Google, YT, WebBrowser, Flickr, Picassa sa w standardowym sofcie.

GroveShark, Deezer, Pandora, Last.fM, Spotify, Twitter i innych naprawde dzisiaj waznych brak.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nowy firmware: tym razem ZHW mod z 31 stycznia, poszerzona konsola web, nowe IMS. Oparty na oficjalnym 1.0.6.6. Link do pobrania z naszego zbioru linków w "przyklejonych".
 
Do góry