HiMedia HD600A i B

asikpl

New member
panowie mam problem z BT Player mianowicie po podłączeniu dysku pokazało mi ze BitTorrent jest operating (operacyjny) chciałem dodac torrenta i nieudało sie wyskoczyło failed co robie zle i teraz jest tak i dalej nic nie moge zrobic

BT Player.jpg
 

klio

New member
and2000, dzięki

ale napotkałem pierwszy problem z tym oto plikiem:

The.Mechanic.2011.PL.BDRip.XviD.AC3-BTGIGS.avi
Rozmiar: 1.75 GiB, Długość: 1h 32mn, Format: AVI
Video: XVID, 720x304, 2 241 Kbps, 2.35:1, 23.976 fps
Audio: AC-3, 448 Kbps, 6 channels, 48.0 KHz

a mianowicie dźwięk czasem zanika i jest za wcześnie a na PC jest wszystko ok co moze byc nie tak?
 

klio

New member
kolejna sprawa
jak to jest z udestepnieniem zasobow HD600B w sieci czy jak jest ustawione wygaszenie HDD po np 15 min to jest jakas metoda aby wzbudzic go przez siec bo na chwile obecna nie potrafie tego uczynic
zasoby sa widziane w sieci tylko jak dysk sie kreci a tak mi sie to nie zabardzo widzi bo po co ma on pracowac w nocy albo jak nikogo w domu nie ma
 

asikpl

New member
panowie mam problem z BT Player mianowicie po podłączeniu dysku pokazało mi ze BitTorrent jest operating (operacyjny) chciałem dodac torrenta i nieudało sie wyskoczyło failed co robie zle i teraz jest tak i dalej nic nie moge zrobic

View attachment 6519

dalej to samo dzisiaj nic nie moge zrobic ale mam pytanko drugie mam dysk twardy podłączony pod himedia A i leży sobie obok ale zauważyłem ze szybko sie grzeje czy jak kupie obudowe sama to wystarczy czy jeszcze dodatkowo zeby miała wentylator
 

xbartx

New member
dalej to samo dzisiaj nic nie moge zrobic ale mam pytanko drugie mam dysk twardy podłączony pod himedia A i leży sobie obok ale zauważyłem ze szybko sie grzeje czy jak kupie obudowe sama to wystarczy czy jeszcze dodatkowo zeby miała wentylator

Każdy dysk się grzeje jeżeli jest używany i pracuje. Obudowa po prostu chroni go przed ewentualnymi uszkodzeniami, kurzem etc. Wentylator w obudowie jest czasami dlatego, żeby schłodzić dysk, który może się właśnie przegrzewać przez to, że jest zamknięty w obudowie (powiedzmy obudowa jest niezbyt dobrej jakości i słabo odprowadza ciepło przekazywane z dysku. Pomijam tutaj sytuację dla jakiś dysków które są bardzo szybkie i grzeją się z natury dlatego wymagają dodatkowego chłodzenia - ale takie modele to raczej rzadkość). Przeczytaj na dysku jaki jest zakres temperatur dla jego pracy i będzie wszystko jasne. Jeżeli dysk nie leży np na wylocie ciepłego powietrza z jakiegoś urządzenia - czyli nie jest dodatkowo podgrzewany z zewnątrz, to może sobie leżeć i nic mu nie będzie. Obudowa to po prostu estetyka, jakieś tam zabezpieczenie przy przenoszeniu, przed kurzem etc ale jeżeli dysk ma leżeć w jednym miejscu a Ciebie jego widok (golasa) w oczy nie kole, to nie ma sensu kombinować.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
mam dysk twardy podłączony pod himedia A i leży sobie obok ale zauważyłem ze szybko sie grzeje

Grzeją się wszystkie, jedne bardziej, inne mniej. Do wnętrza playera najlepsze są są różne serie Eco lub Green (niskie zużycie prądu, niska temp. pracy) z prędkością obrotową 5200 rpm. Na zewnątrz jest to praktycznie obojętne.
 

asikpl

New member
odtwarzacz stoi na dvd które żadko jest odpalane dysk sobie leży obok wszystko jest na półce w szafce pod tv więc jeśli bedzie chodził całą noc to nic nie powinno mu zaszkodzić a z tym BT Playerem że raz pokazuje dysk a raz nie
 

and2000

New member
Wersja imaxa z 6.10 miała mieć poprawione odtwarzanie shoutcast- u mnie dalej każda próba użycia kończy się komunikatem o zerwaniu połączenia przez serwer; u kogoś działa?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tutaj są informacje o działaniu firmware Xtreamer wraz z linkami do firmware:

Sprawa ciekawa, choć szkoda, że Max nie napisał więcej, Chciałem dodać komentarz do jego wpisu na blogu z prośbą o więcej uwag na temat działania HD600 z fw Xtreamera , ale za cholerę nie mogę. Czy ktoś już się tym bawił i może coś więcej napisać? Wygląda na to, choćby biorąc pod uwagę menu czcinek i VideoWall, że możliwości są spore...

Firmware, to i sporo innych, jest tutaj: 1073dd-ka8us -
 

_ZiP_

Member
Właśnie wgrywam, mam nadzieje że wszystko będzie ok :)
narazie podczas bootowania mialem ciekawą animację

Soft jakby szybszy, wifi podłączone pod USB nie działa, wybór języka polskiego nic nie zmienia, ape wraz z dts nie działa i z ac3 także :/. Nie mam jeszcze pociągniętej skrętki by sprawdzić serwisy. Oczywiście wyświetlacz w mojej wersji (B) też nie działa(wyświetla tylko BOOT).

Wracam do DIY

Jeszcze jedno, zauważyłem że klawiatura na frontowym panelu jest obsługiwana
 
Ostatnia edycja:

asikpl

New member
attachment.php

powiedzcie co robię nie tak czemu to nie chce zastartowć odchaczam pozycje 1 albo 2 i start i nic stoi co jest pomozcie:hmm:
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    19,5 KB · Wyś: 130

and2000

New member
_ZIP_ mógłbyś dać linka do wersji DIY z 7.10(October 7 104.21_7th)? - bo zakładam,że z niej korzystasz- lub podpowiedzieć gdzie na stronce hdpfans (po zalogowaniu) szukać downloadu
 
Do góry