HiMedia HD300A

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dzięki za szybka reakcję. Ale jak Ty to robisz, że potrafisz to znaleźć jeżeli nie jest tam podana nazwa?

Duże archiwum własne z dużą bazą sklepów, forów itp.

A dlaczego i "po czemu" HAD600A

Pod linkiem, który podałem są opisane możliwości sprzętu, co stanowi odpowiedź na to pytanie. A w największym skrócie: po co kupować sprzęt na starszym i słabszych chipsecie, gdy jest dostępny na nowym i mocniejszym, z większymi możliwościami. Co prawda jeszcze firmware kuleje, ale to kwestia czasu...

Tutaj opisałem skrótowo możliwości procesora 1185 http://www.hdtv.com.pl/forum/641443-post6.html
 

okruch

New member
Tutaj ma jeden dżentelmen (...), ale warto byłoby go zapytać czy jest HiMedia, bo na jednych zdjęciach wygląda, że tak, a na innych, że to Diyomate S9 (bez przycisku reset) z lewej strony obudowy.
Chyba jednak sobie odpuszczę - coś mi się zdaje, że żeby kupić to co naprawdę chcę, to musiałbym zrobić doktorat z rozpoznawania chińskich podróbek chińskich produktów ;)
A nie mam na to czasu niestety. Chyba się zdecyduję na Hyundaia mBox L110
Jednak gdybym teraz kupował, to raczej zdecydowałbym się na najnowszą wersję Reateka 1185 i np. ten model
A to już jest w sprzedaży?

A dlaczego i "po czemu" HAD600A
W tym przypadku "po czemu" = za ile mozna to coś dostać?

Pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Chyba się zdecyduję na Hyundaia mBox L110

Odradzam, kiedyś testowałem - słaby. Nie jest rozwijany firmware, procesor DD, szkoda kasy. Za mniejsze pieniądze można kupić kilka nowszych konstrukcji, z możliwością crossflashingu, a przy L110 można o tym zapomnieć.

Aczkolwiek nadal uważam, że HiMedia jest, przy obecnej cenie playera, klasą dla siebie.
 

okruch

New member
Odradzam, kiedyś testowałem - słaby. Nie jest rozwijany firmware, procesor DD, szkoda kasy.
Będąc na ich stronie doniosłem raczej wrażenie, że dość aktywnie rozwijają firmware ale pewnie to tylko wrażenie.
Za mniejsze pieniądze można kupić kilka nowszych konstrukcji, z możliwością crossflashingu, a przy L110 można o tym zapomnieć.
Jakieś konkretniejsze propozycje ale najlepiej takie, które nie wymagają specjalizacji w odróżnianiu podróbek - na tym na pewno polegnę.
Aczkolwiek nadal uważam, że HiMedia jest, przy obecnej cenie playera, klasą dla siebie.
Przeglądając to forum zdołałem się zorientować, że masz duże doświadczenie więc ufam na słowo. Ale jest jeden problem - skończyły się okazje na HD300A (albo ja ich nie potrafię namierzyć).

Co do HD600A, to wydaje mi się, że premiera przewidziana jest na maj 2011. Czy może już gdzieś widziałeś ją w sprzedaży?

Korzystając z Twojego doświadczenia - co sądzisz o A.C.Ryan PlayOn!HD Mini2 (PV73800). Dostępny w Polsce za ok. 500 zł. Wart ceny? Jak z aktywnością firmy w sprawie firmware'u? Nie wiem, czy pojawia się na e-bayu, bo nie bardzo potrafię rozróżnić nie brandowane produkty.

Pozdrawiam.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
co sądzisz o A.C.Ryan PlayOn!HD Mini2 (PV73800). Dostępny w Polsce za ok. 500 zł. Wart ceny? Jak z aktywnością firmy w sprawie firmware'u? Nie wiem, czy pojawia się na e-bayu,

Miałem go tylko przez jeden wieczór, przyznam, że to solidna konstrukcja no i ten nowy chipset. Tutaj jest bardzo obiektywna recenzja:

AC Ryan Playon!HD Mini 2 Media Player (ACR-PV73800) Review - Introduction

500 zł to cena troszkę wygórowana. Tutaj masz ceny w europejskich sklepach on line.
A.C.Ryan Playon!HD mini 2 (ACR-PV73800) Porównanie cen | Cenowarka.pl UE

Ja raczej kupuję sprzęt za granicą, bo wychodzę z założenia, że tego rodzaju urządzenia się nie psują same z siebie. Pady playerów, które miałem w posiadaniu w ciągu ostatnich kilku lat były wyłącznie z mojej winy, sam z siebie żaden nigdy mi się nie zepsuł, więc w ramach zabezpieczenia roczna gwarancja wystarcza, a zyskuje się czasem nawet kilkaset złotych.

Himedia HD600A jest na razie tylko w przedsprzedaży w chińskich sklepach online, pewnie też szybko pojawi się w Australii i Nowej Zelandii. Normalna sprzedaż ma być od maja.

Jeżeli chodzi o Himedia 300A w tej chwili można sobie kupić raczej na Dalekim Wschodzie. Sugeruję: Home - Play Smart,

1080P full HDD player HD300A Realtek 1073 Networked HIMEDIA player-HD300A PLUS - HiMedia HD300A - HiMedia (China Manufacturer) - Products

Welcome to Usb.brando.com (tylko 3 dolary przesyłka, płatność PayPal)

HiMedia HD300A Networked Media Center - 5400.net (tutaj ok. 100$ z przesyłką)

LumenGear - Networked Media Centers

Powyższa firma sprzedaje również na eBay
HiMedia HD300A+ Networked Media Player (2nd Gen) 2.5" | eBay

Inna oferta z eBay z wysyłką do Polski HiMedia HD300A+ Networked Media Player (2nd Gen) 2.5" | eBay

I to byłoby na tyle :)
 

ellah

New member
Czy ktos z szanownych uzytkownikow moglby napisac prosta instrukcje jak uzywac torrentow na tym zmodyfikowanym firmware od Max32?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy ktos z szanownych uzytkownikow moglby napisac prosta instrukcje jak uzywac torrentow na tym zmodyfikowanym firmware od Max32?

Nie instalowałem tego firmware, ale jakoś nie kojarzy mi się, że czysty fw Mede8er ma jakiegoś klienta sieci Bittrorrent. Najlepiej sprawdź z poziomu przeglądarki internetowej, wpisując w pole adresu IP playera.
 

ellah

New member
Chodzilo mi raczej o firmware od Maxa32, nie ten z med8era -przy okazji soft taki sobie, jak dla mnie denerwujaca jest czcionka napisow (tylko 1), brak youtube itp...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jak na samym urządzeniu odpalić torrenta bez dodatkowych narzędzi?

Przy standardowym firmware nie ma takiej możliwości. Jest kilka modowanych fw, np dla Asusa, ACRyana, z dodatkiem moServices, które umożliwiają to z poziomu urządzenia i pilota, ale chcą się nimi bawić trzeba mieć pilota Logitech Harmony zaprogramowanego na odpowiedni player.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kolegów, którzy mieli plany ściągania HiMedia HD300A informuję, iż wrzucam na Allegro mój playerek - stan oczywiście idealny. Przyznam, że trochę mi szkoda, ale pięć sztuk w domu to przesada.
Teraz więcej aktywności będzie w wątku o modelu 600.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Z wyjaśnień Maxjojo, który regularnie moduje, uzupełnia i publikuje firmware do HD300A/B i HD600A/B wynika, że w modowanych wersjach fw 1.0.4.6 był usunięty język polski i stąd problem, że po wybraniu tego języka player w kółko się restartował. Maxjojo poinformował, że problem został rozwiązany i obecnie można w pełni korzystać z polskiego menu.
 

ellah

New member
Niestety ale ten topic podumiera, nei wierze ze nie ma aktywnych uzytkownikow tego playerka.

Ostatnio projekt maxjojo zostal zdjety z google code, czy ktos namierzyl juz jakas strone z innym alternatywnym firmware?
 

ellah

New member
Jakiego softu teraz uzywacie?

Czy nie zauwazyliscie ze player przy odtwarzaniu muzyki po pewnym czasie sie jakby zawiesza na najnowszym sofcie?
 
Do góry