HG10 czy HG20

Kejmol

New member
Witam, nie znalazłem takiego tematu więc założyłem.
Proszę o radę, którą kamerkę wybrać.
Wiem, że HG20 jest nowsza i troszkę ulepszona, ale nieznacznie (przynajmniej tak wynika z porównywarki na stronie CANONA), a ceny na allegro są podobne.
Jedyną przewagą, która mnie przekonuje do HG10 to wizjer, za który przy HG20 trzeba dopłacić 1000zł (HG21), a ponoć bardzo przydatny w słoneczny dzień, kiedy nic na wyświetlaczu nie widać.

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat tych dwóch kamer, chociaż wcześniej brałem pod uwagę SONY HDR-SR11, ale jak zobaczyłem beznadziejne łapanie ostrości i gorsze nagrania przy słabym świetle to zdecydowałem się na CANONA.
 

bemx2k

New member
Zgadza sie bez apelacyjnie ze wizjer jest przydatny ,
i jest to duzy plus na kozysc HG10
drobnym minusem jest chyba gniazdo kart pamieci mini SDHC :/
w HG20/21 SDHC wieksze i tansze.

Suma sumarum byc moze HG10 bedzie lepszym rozwiazaniem
warto ten temat bardziej poglebic .

Tylko sprawdz czy Aby HG10 nagrywa w Full HD 1920x1080
bo cos mnie sie zdaje ze tylko 1440x1080 :)
 
Ostatnia edycja:

Kejmol

New member
bemx2k napisał:
drobnym minusem jest chyba gniazdo kart pamieci mini SDHC :/
w HG20/21 SDHC wieksze i tansze.
Na dzień dzisiejszy raczej nie jest to problem, gdyż uważam że te pamięci zrobiły się naprawdę tanie i mają cenę podobną do SDHC

bemx2k napisał:
Tylko sprawdz czy Aby HG10 nagrywa w Full HD 1920x1080
bo cos mnie sie zdaje ze tylko 1440x1080 :)
Też się nad tym zastanawiałem, gdyż producent podaje
"4 HD recording quality modes (HXP, XP, SP, LP)", a nie wiem jaki to jest tryb HXP.

Szkoda, że HG21 jest taki drogi.

Pozdrawiam,
Kejmol
 

WiruSSS

New member
HXP z tego co pamiętam oznacza nic innego jak podwyższony bitrate (coś koło 15 mbps) ..co do rozdzielczości to nie wiem bo nigdzei nie mogę znaleść ale jestem prawie pewien że powinna rejestrować pelne 1920x1080
 

bemx2k

New member
Niestety HG10 tylko max 1440x1080
Full HD zaczeli dopiero od HF10/100
http://www.slashcam.com/ mozna porownac mnostwo kamer
Canon.uk zawsze mozecie zapytac via email ;)

Tylko czy ta rozdzialka az taka wazna , przetwornik CMOS w HG10 jest napewno lepszy niz w HF10/100 ( chyba ten sam co w HV30 ) .
i w marnym swietle na HG10 powinno byc lepiej .
 

Kejmol

New member
W sumie zdecydowałem się na HG10, lecz ta rozdzielczość trochę mnie zmartwiła. 1440x1080 to jednak 4:3, a technika idzie w stronę 16:9 (1920x1080). Czy obraz na telewizorze Full HD będzie miał czarne marginesy, czy może będzie interpolowany?

Pozdrawiam.
 

bemx2k

New member
Kejmol

Na TV HD Ready / Full HD wszystko bedzie OK
Pomiedzy 1920x1080 a 1440x1080 w przecietnym nagraniu
wielu ludzi z odleglosci 3m nie zauwaza roznicy
wiem co mowie bo robilem testy na znajomych ;)
 

Kejmol

New member
bemx2k

Jestem takim typem, że nie podejmę decyzji jeśli nie mam pewności.
Muszę osobiście sprawdzić i pewnie pan w sklepie będzie miał trudne zadanie podłączenia obu kamer do telewizora :).

Dzięki za pomoc i wyjaśnienie kilku niejasności.

P.S. bemx2k, ponieważ posiadasz HG20 powiedz, czy teraz jeśli miałbyś kupić kamerę wybrał byś tę samą, czy coś innego?
 

WiruSSS

New member
Kejmol napisał:
W sumie zdecydowałem się na HG10, lecz ta rozdzielczość trochę mnie zmartwiła. 1440x1080 to jednak 4:3, a technika idzie w stronę 16:9 (1920x1080). Czy obraz na telewizorze Full HD będzie miał czarne marginesy, czy może będzie interpolowany?

Pozdrawiam.


kamera nagrywa z tej rozdziałce ale z aspektem 1:1,33 ..obraz bedize miaeć proporcje 16:9 wiec nie masz sie co martwić ;)
 

bemx2k

New member
Kejmol

Na dzien dzisiejszy kupil bym HG20
no chyba ze gdzies w super promocji HG21 ( brak mi wizjera w HG20 )
bo wedlug mnie jest ciut za droga .
Oblookaj swiatowe sajty ,nawet jak nie znasz jezykow to pokukaj
w wykresy / rankingi , w tym roku tylko Canon .
Jak juz cos z innej stajni to Sony SR12E .
 
Ostatnia edycja:

Kejmol

New member
Dokonałem analizy za i przeciw i jednak przekonałem się do HG20.
Posiadam, aparat cyfrowy z wizjerem LCD i nigdy z niego nie korzystałem, bo to nieporozumienie (jest niewygodny). Robiłem zdjęcia w górach na śniegu, a także w różne bardzo słoneczne dni i nie było najgorzej. I nie wydaje mi się, że aparat sprzed 4 lat ma lepszy wyświetlacz LCD niż nowe kamerki.

Dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc,
pozdrawiam Kejmol.
 

bemx2k

New member
Gratuluje slusznego wyboru ,
nie zapomnij o kupnie zapasowej bateri ;)
ewentualnie szklo szeroki kat .
Zasadniczo dwie najwazniejsze rzeczy do kamkordera
 

Kejmol

New member
No i kupiłem, w sklepie internetowym. W poniedziałek mam ją mieć.

bemx2k
Czy ten akumulatorek będzie ok? (Na allegro aukcja numer 499836843)
Czy może coś tańszego?

A gdzie można kupić to szkiełko?

Pozdrawiam,
Kejmol.
 

bemx2k

New member
Kejmol

Co do aku to pasuja te z modeli HF10 HF100
podrobka koszci 90zl orginal ponad 300zl
wez kup sobie duza pojemna podrobke za 120zl
Co do szkla 37mm 0.45X Wide Angle lens , sam zamowilem na Ebay'u i szlak trafil 15£ ta kto bywa z sprzedawcam iz Hong-Kongu :/
Poszukaj na alegro
bardzo przydatne szczegolnie jak krecisz w miejscach z ograniczona przestrzenia
 

Kejmol

New member
No i odebrałem dzisiaj swoją kamerkę (HG20). Jestem nią mile zaskoczony poza jedną rzeczą: nie ma trybu podczerwieni tak jak ma to miejsce w kamerkach SONY (0lx), a nagrywanie przy minimalnym świetle w trybie 0.2lx to porażka. Lepiej wypadają kamery przemysłowe za 1000zł.

Kejmol.
 

mstomek

New member
Zgadza sie bez apelacyjnie ze wizjer jest przydatny ,
i jest to duzy plus na kozysc HG10
drobnym minusem jest chyba gniazdo kart pamieci mini SDHC :/
w HG20/21 SDHC wieksze i tansze.

Może czegoś nie doczytałem, ale wydaje mi się że zasadniczą różnicą poza wizjerem jest brak możliwości nagrywania filmów przez HG 10 na kartach pamięci. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi kartami mini SDHC w HG 10.

Pozdrawiam.
 

darko79

New member
Kilka pytań o HG20

Witam wszystkich serdecznie. Kilka dni temu stałem się posiadaczem kamery HG20. Mam w związku z tym kilka pytań.
1) Po ustawieniu trybu PF25 obraz na monitorku LCD podczas nagrywania nie jest płynny lecz "skacze". Czy tak ma być?
2) Po wybraniu trybu nagrywania "nocny" obraz skacze. Czy tak ma być?
3) Po przyzoomowaniu objektu znajdującego się mniej więcej 30-40 cm od kamery, kamera nie potrafi złapać ostrości. Trzeba zmniejszyć zoom albo oddalić kamerę od obiektu i wtedy łapie. Czy to jest w porządku?

Serdecznie dziękuję za wszystkie sugestie i odpowiedzi.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
odp 3 za blisko, trza macro wł
odp 1 itd nie mam canona, ale zdaje sie ze przeplot i to jest przyczyna
 
Ostatnia edycja:

darko79

New member
Obraz w trybie 1080i nie skacze w żadnych trybie nagrywania, natomiast w PF25 i nocnym skacze jakbym miał z 15 klatek na monitorku LCD. Czyżby kamera nie wyrabiała rejestrować pełnych 25 klatek?
 
Do góry