helikopter-test

newmirek

New member
Czy ktoś wie skąd można ściągnąć dźwięk helikoptera do testowania prawidłowego ustawienia głośników kina domowego, czy komputera.
 

Jarod

New member
Tez szukam czegos podobnego - kiedyś była płyta demo akai. Dzwięk bitego szkła, helikopter właśnie i takie inne teraz dorwać nigdzie nie mogę takich rzeczy
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Poza efektem to ma to mało wspólnego z testowaniem.

Do ustawienia służą np. "szumy testowe".
 

qura12

Member
Bez reklam
mam takie cuś w programie obsługującym karte dźwiękową w kompie (zintegrowana) nazywa sie to Xear3d ale wątpie żeby udało ci się zgrać z tego dźwięk
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tak, jak powiedział Ar2, do prawidłowego ustawienia głośności w poszczególnych głośnikach należy wykorzystać wbudowany w amplituner test. Później warto wybrać kilka filmów i na nich określić optymalne ustawienie głośników w pokoju.

ArtS :)
 

gurolpl

New member
płyta testowa

ja mam coś takiego - płyta testowa audio CD, co prawda ma już kilka lat ale jest niezła - w sumie ma chyba tylko surround ale przynajmniej można np. fazy głośników sprawdzić. Jakby byli chętni to mogę wrzucić na rapidshare. Są tam nadlatujące helikoptery, hamujące samochody i próbki różnej bogatej dźwiękowo muzyki. Nie pamiętam jak się ta płyta nazywa ale przegrywał mi ją kumpel który pracował w salonie Hondy i używał jej do testowania/prezentowania systemu car-audio.
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
poczatek filmu SWAT - lata helikopter, super wrazenie dzwieku przestrzennego
kill bill vol 2. pierwsza walka w domu - super tluczone szklo ze wszystkich stron
a do pokazania mocy subwoofera - War of Worlds
subiektywnie wedlog mnie naujlepsze sceny do prezentacji kina
 

Michal999

New member
gurolpl napisał:
ja mam coś takiego - płyta testowa audio CD, co prawda ma już kilka lat ale jest niezła - w sumie ma chyba tylko surround ale przynajmniej można np. fazy głośników sprawdzić. Jakby byli chętni to mogę wrzucić na rapidshare. Są tam nadlatujące helikoptery, hamujące samochody i próbki różnej bogatej dźwiękowo muzyki. Nie pamiętam jak się ta płyta nazywa ale przegrywał mi ją kumpel który pracował w salonie Hondy i używał jej do testowania/prezentowania systemu car-audio.


było by fajnie ;)
 

jan_jose

New member
mam pożyczoną płyte demo z logo THX, raczej nie jest do testowania ale posiada pare kawałków z efektami do słuchania jest jeszcze demo z dolby digital i dts
 

Eni

New member
Ja polecam początek filmu "Kaena", gdzie kamera powoli przelatuje przez rozpadający się i wybuchający ogromny statek kosmiczny :)
 

meksykanin

New member
Płytki dts 5.1 Pink Floyd : "DARK SIDE ON THE MOON" ,"WISH YOU WERE HERE"- super się to słucha a naljlepsze wrażenie DVD- Audio: Metallica "The Black Album"- potężna dawka energii i "przewietrzone" wszystkie głośniki.
 

PLaYA

New member
Dołączam sie do prośby co do płyt i sampli testowych, a w ogóle fajnie jakby został ten wątek przypięty i dalej rozwijany ;).

Niedawno nabyłem kino i montował mi je fachowiec ze sklepu i jak już wszystko poustawiał to wyjął etui z płytami. Chyba z 10 ich tam miał nie chciał dać przegrać kurde :D. Miał 2 częściowy demo disc THX-a z samplami z TeX-em, filmowe urywki z Alien,Pirates of carribean, Indiana Jones i Star wars. Incredibles gdzies tam też jest. Inne płyty zawierały fajne demka filmowe (najlepsze urywki z akcji) przeplatane urywkami koncertów super sprawa. Dostałem tylko jedna płyte z THX w prezencie niestety, ale cały czas szukam jakiś innych. Te co filmowe/koncerty miały w rogu kręcące się logo DtS i Dolby Digital gdzieś się na nie można w sklepach natrafić na niektórych TV lecą. Wie ktos może gdzie takie coś można sciągnąć czy ew. nabyć kto to wypuszcza w ogóle?.


ps. natknąłem się na ciekawy materiał do sciagnięcia za free z DTS różnych koncertów: http://www.dts.com/cyberlink.php?campid=cyberlink_from_shop
Może któs znajdzie coś takiego tyle że z filmami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry