HDX BD-1 ciekawy sprzęt za przyzwoitą cenę

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Spotkałem się niedawno z urządzeniem typu NMT oznaczonym HDX BD-1, które można kupić już za 219 dolarów US. Jest to "chińczyk" oparty na Sigma Designs SMP8642, 667MHz, ma 512MB DDR2 DRAM, 256MB NAND Flash i 1GB wewnętrzny flash drive . Biorąc pod uwagę specyfikację zapowiada się bardzo ciekawie. Obsługuje praktycznie wszystkie kontenery, jest wyposażony w Gigabit Ethernet, imponujący jest zestaw software: Bonjour, UPnP SSDP, UPnP AV, Windows Media Connect, Windows Media Player, NSS, Samba, NFS, UPNP Media Servers: TVersity, Twonkymedia BitTorrent P2P, Usenet downloader, NAS Access : SMB, NFS, FTP. Do wnętrza można zapakować HDD eSata (2TB, 3,5'') lub odtwarzacz Blu ray, może je podłączać również na zewnątrz (eSATA, USB). Obsługuje pełne menu w ISO, IFO i AVCHD.

Co ciekawe, jest już ponoć polskie menu...
 
Ostatnia edycja:

pr30@tlen.pl

New member
Spotkałem się niedawno z urządzeniem typu NMT oznaczonym HDX BD-1, które można kupić już za 219 dolarów US. Jest to "chińczyk" oparty na Sigma Designs SMP8642, 667MHz, ma 512MB DDR2 DRAM, 256MB NAND Flash i 1GB wewnętrzny flash drive . Biorąc pod uwagę specyfikację zapowiada się bardzo ciekawie. Obsługuje praktycznie wszystkie kontenery, jest wyposażony w Gigabit Ethernet, imponujący jest zestaw software: Bonjour, UPnP SSDP, UPnP AV, Windows Media Connect, Windows Media Player, NSS, Samba, NFS, UPNP Media Servers: TVersity, Twonkymedia BitTorrent P2P, Usenet downloader, NAS Access : SMB, NFS, FTP. Do wnętrza można zapakować HDD eSata (2TB, 3,5'') lub odtwarzacz Blu ray, może je podłączać również na zewnątrz (eSATA, USB). Obsługuje pełne menu w ISO, IFO i AVCHD.

Co ciekawe, jest już ponoć polskie menu...

Specyfikacja bardzo podobna jak w przypadku Dune Prime 3.0 (wersje BD/HD).

Jeśli produkt będzie dostępny w Polsce w cenie poniżej 1000 zł - to byłaby to znakomita alternatywa dla Popcorna C200 i Dune Prime 3.0 - zdecydowanie najlepsza relacja cena/możliwości.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
... ale pracują nad oprogramowaniem

Sprzęt może i ciekawy, ale oprogramowanie już nie... ;)
http://www.mpcclub.com/forum/showthread.php?t=22467

To prawda, sporo narzekań jest na zachodnich forach, większość dotyczy urządzenia jako serwera i funkcji sieciowych ... Ale producent bierze sobie chyba do serca uwagi, bo poprawiają bugi, ostatni firmware 9.2.1.4.9.0 (z 10 lutego) ponoć sporo ich zlikwidował, a już słychać, że w marcu ma być kolejny. Przy tym podejściu to naprawdę mogłoby być interesujące urządzenie na nasz rynek...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tego nie wie nikt...

Czy wiadomo kiedy to cacko będzie w Pl.

... bo jak na razie żadna firma się tym chyba nie zainteresowała. W Europie jest drogie. Zadałem sobie trochę trudu i sprawdziłem ceny: Belgia, Francja, Hiszpania i Włochy - 249 euro, Holandia - 279 euro. Ale np. w Kanadzie tylko 277 CAD, czyli cena całkiem, całkiem... W Australii 329 ichnich dolarów. Wniosek z tego, że najlepiej kupić w Chinach (219 dolarów, około 30 dolarów wysyłka) i Kanadzie.
 

apsiq

New member
Chyba odlicz VAT? Tak jest przy wysyłce i wywozie za granicę...
Dolicz cło i vat !
Ale jak paczka nie będzie duża, dhl i poprosisz żeby była jako gift czyli faktura schowana w pudle i żadnych oznak na paczce o wartości i zawartości to powinno przejść bez cła i vatu.
tyle że cła na elektronike z chin to nie ma tzn jest 0%, no ale vat trzeba będzie zabulić jak się przyczepią na cle.
 

drjones

Member
Dziś na ibood.com

Dziś na ibood.com za 630 PLN. Pytanie do kolegów na ile firma przyłożyła się do firmware? Bo sprzętowo wygląda bardzo atrakcyjnie w tym zewnętrzne DVD/BD z CSS.
Myślę nad kupnem ale nie chcę wtopić. Ostatni firmware z sierpnia.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Właśnie przyglądałem się temu na Ibood, ale ta cena była dobra na początku roku. Choć przyznam, że nadal urządzenie jest atrakcyjne pod względem wielości funkcji.
 

drjones

Member
Testuję właśnie HiMedia HD300A i też to ma. Cena 114 dolarów australijskich z kosztami wysyłki. Napiszę może wieczorem parę zdań.

O pięknie czekam z niecierpliwością, super cena.
Wygląda na klonik EG-R1B ciekawe jak z softem ?
Model 300B ma miejsce na 3,5'' dysk i FullHD. Cena ok 140$.
 
Ostatnia edycja:

christo

New member
kurcze kupilem western digital 2 TB ( WD20EARX ) na sata , podlaczylem do HDX BD-1 ....... i dupa :( - slychac ze dysk rusza, ale nie pokazuje sie ze jest dostepny. Nie zauważyłem żadnych opcji formatowania ani nic podobnego. Jak go zainstalowac poprawnie ?
 
Do góry