HDTV(prowizorka)

czocza

New member
Witam od kilku godzin jest userem tego forum, troche poczytalem ale nie umialem znalezc odpowiedzi na moje pytanie(moze zle szukalem jak tak to przepraszam)

Od dwóch dni jestem userem LCD Samsunga HDReady jestem abonamentem Canal+ tak jak wszyscy wiedza Canal+ ma kilka programow nadajacyh w HD, moj tuner nie ma wejscia HDMI, tam gdzie kupowałem telewizor koles powiedział ze mozna zrobic prowizorke HDTV kupic kabel HDMI - 3xczincz i jako tako bedzie te HDTV. Czy to jest prawda? Czy do czasu zakupu tunera HD mozna na czyms takim cieszyc HDTV? Prosze o nie smianie sie ze mnie bo nie kazdy urodził alfa i omega i po to jest forum zeby sie nauczyc nowych rzeczy. Człowiek przez całe zycie sie uczy... Z góry dziekuje za odpowiedz za takie laickie pytanie.
 

timbot

New member
Bez reklam
bez sensu (pomijajac fakt ze taki kabelek wedlog mojej wiedzy nie istnieje i nie moze istniec) dopoki nie masz dekodera hd, to puszczanie sygnalu po hdmi do tv jest bezcelowe (chyba ze pomiedzy bylby np amplituner z funkcja farjauda sztuczenie poprawiajacy jakosc przy upscalingu - zwiekszaniu rozdzielczosci) a kase zamiast wydawac na kabel lepiej przlej mi na konto :D
zostan przy podlaczeniu normalnym do tv, takim jak masz, najlepiej component
 

czocza

New member
emigrant napisał:
prowizorke hdtv hehe ;) , musisz miec tuner hdtv dvb-s2 , nie ma innej mozliwosci,
Wiedzialem ze Ci sie spodoba temat tego topicu :p

timbot napisał:
bez sensu (pomijajac fakt ze taki kabelek wedlog mojej wiedzy nie istnieje i nie moze istniec) dopoki nie masz dekodera hd, to puszczanie sygnalu po hdmi do tv jest bezcelowe (chyba ze pomiedzy bylby np amplituner z funkcja farjauda sztuczenie poprawiajacy jakosc przy upscalingu - zwiekszaniu rozdzielczosci) a kase zamiast wydawac na kabel lepiej przlej mi na konto :D
zostan przy podlaczeniu normalnym do tv, takim jak masz, najlepiej component
Chodzi Ci o ten component?
http://allegro.pl/item221129978_kabel_3xrca_3xrca_component_video_hq_1_5m.html

Znalazłem jeszcze taki component czincz-hdmi to jest chyba ten co temu kolesiowi chodzilo gdzie kupowalem TV ze niby HDTV ale z opisu aukcji wyczytalem ze tylko ma to zastosowanie do konsol? Dobrze wyczytalem? Jesli nie to poprawcie

http://allegro.pl/item218514237_kabel_component_lcd_plazmy_zlote_wtyki_ps2_ps3.html

Przepraszam za laickie pytania ale mam doczynienia z telewizorem HDReady od kilku dni ;)

P.S. Mam znow takie laickie pytanie nie bede zakladaj nowego tematu czy jesli nie moge właczyc PIP'u to moze byc wina tunera? Mam tuner z Kenwooda oryginalny z cyfry+?


Z góry wielkie thx za odpowiedz.
 

Pestos

New member
"P.S. Mam znow takie laickie pytanie nie bede zakladaj nowego tematu czy jesli nie moge właczyc PIP'u to moze byc wina tunera? Mam tuner z Kenwooda oryginalny z cyfry+?"


Nie wiem jaki masz dokładnie model tego samsunga,ale pip pewnie zadziała jeżeli podłączysz coś do niego przez hdmi.
 

Mac6

New member
czocza napisał:
Znalazłem jeszcze taki component czincz-hdmi to jest chyba ten co temu kolesiowi chodzilo gdzie kupowalem TV ze niby HDTV ale z opisu aukcji wyczytalem ze tylko ma to zastosowanie do konsol? Dobrze wyczytalem? Jesli nie to poprawcie

http://allegro.pl/item218514237_kabel_component_lcd_plazmy_zlote_wtyki_ps2_ps3.html
Kabel, do którego zalinkowałeś nie ma nic wspólnego z HDMI. Ta wtyczka, która wydała ci się podobna do wtyczki HDMI, to nietypowe analogowe złącze stosowane w konsoli PS2 do przesyłania sygnału YPbPr.

Złacze HDMI służy do przesyłania sygnału w formie cyfrowej, złączami typu COMPONENT (3 x RCA) przesyła się analogowy sygnał YPbPr. Nie może istnieć żadna pasywna przejściówka (kabel) do konwersji pomiędzy tymi typami sygnałów. Istnieją konwertery sygnału ze standardu HDMI do YPbPr, ale 1. są drogie, 2. nie mogą (ze względów prawnych) supportować protokołu zabezpieczeń HDCP. To ostatnie oznacza, że konwertery takie nie nadają się do współpracy z tunerami satelitarnymi HDTV.
 

czocza

New member
timbot napisał:
mozna takim.
a jak masz podlaczony w tej chwili dekoder do tv? scart (euro)?
W tej chwili mam TV podlaczony z tunerem przez Euro(Scart)

Jest duza róznica w obrazie miedzy podlaczeniem TV a tunera przez euro a component? Bo zakup tego komponentu wiaze sie u z zmiana tunera. Teraz mam tuner z firmy Kenwood i nie ma on takich wejsc ;/
Mam tuner taki sam jak na tej aukcji
http://allegro.pl/item220954730_kenwood_zobacz_bo_warto.html

Zastanawia mnie jedna rzecz czemu na aukcji
http://allegro.pl/item221129978_kabel_3xrca_3xrca_component_video_hq_1_5m.htm
[FONT=Verdana,Tahoma]Przewód służy do łączenia urządzeń wyposażonych w gniazda Component Video, m.in. projektorów z DVD, DVD z TV, satelity z TV, jak również dekodera telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV (np.'N', Cyfra+) z TV itd. Przewód może również służyć do przesyłania sygnału wizyjnego (Composite Video) i dwóch fonii (dźwięk stereo). [/FONT]
Moze ja zle to rozumiem albo szukam bledow w calosci nie wiem czemu pisze ze moge podlaczyc TV i tuner i ogladac telewizje w wysokiej jakosci(HDTV). Tak ja to rozumiem. @Mac6 pisał kabel HDMI przesyła sygnał cyfrowo a kabel czincz analogowo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry