HDTV, pierwsze ale głębokie rozczarowanie

Gucio50

New member
Bez reklam
1. Mam dekoder nki od grudnia zaszłego roku
2. U sąsiada mogę oglądać C+HD
3. Mam odtwarzacz BR
4 Mam kamerę Sony HDR


Co z tego punkty od 1-3 dają albo wątpliwy HD (MGM HD :p )
Same powtórki Discovery HD :(

A do tego, zarzut największy, właściwie nie ma na BR, nce czy C+ NICZEGO "do ogladania". Same barachło

Oczywiście wiem że to kwestia gustu, ale naprawdę nie obejrzałem w ciągu ostatnich 6 miesięcy ani jednego wartościowego filmu HD.
Przecież tandeta taka jak Przekręceni czy kryminalni nie mogą budzić emocji. Nawe najwięksi minimaliści przestali się upierać na forach że MGM HD "to jest to"

Chciałbym raz w tygodni ogladać jeden wartosciowy film, a raz na kwartał koncert. Byle nie Dody oczywiście.

Niektóre pozycje z Discovery HD były ciekawe, ale na 1 godziną mamy 6 razy przerwy na reklamę i kończ7y się za 15-godzina. No i te powtórki. Coś nowego jest nie częściej jak raz na 3-4 tygodnie.


Co mogę zrobić. Nic. Nie porzucę C+ ani nki bo alternatywy brak.

Zapłaciłbym nawet 200zł za kanał filmowe w wersji HD z filmami naprawdę dobrymi lub chętniej za PRAWDZIWE VideoOnDemand HD

Ale pewnie jak i autostrady z Wrocławia do Warszawy tak i takiego VOD po prostu nie dożyję.

Kolegom, którzy są zadowoleni z repertuaru :hmm: , gratuluję i zazdroszczę.
 

iqpablo

New member
no ja jestem w pelni twojego zdania, tez bym dal ze 200 zl zeby ogladnac sobie jakis porzadny film w hd (mysle ze tak z 10 pozycji miesiecznie za 200 zl czyli po 20 zl za film bylo by ok). ale niestety zyjemy w takim a nie innym kraju i nic sie nie da zrobic.

jesli chodzi o br to jakies tam filmy sa, nie przesadzajmy. na hddvd to nic nie ma ale na br cos tam jest.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Kup sobie dostęp do Sky HD
2. Kup odtwarzacz WMVHD - filmów jest kilka tysięcy - więc powinieneś złapać coś dla siebie
3. Toshiba szumnie zapowiada dużą liczbe lilmów HD DVD i to w niedługim czasie
4. Filmy na BR -kupuj na Amazon.
pozdrawiam
 

autorus

New member
Ja cały czas liczę na vod w n. A to z prostej przyczyny. Skoro, picture box będzie można wybrać ale nie trzeba, to żeby n zarabiało musi dawać takie filmy które ludzie będą chcieli ogladać . Wiadomo ze to będzier kosztować ale dla mnie to zeden problem..:eek:k:
Autorus
 

MARAS

New member
Jakość filmów na C+hd to katastrofa

Oferta do bani to jedno a drugie to jakość.Zdecydowanie lepszą jakość mam z dvd po komponencie niż z Canal+filmHD o dźwięku lepiej nie mówić Niewiem co jest tego przyczyną bo NG HD jest wypas.Osobiście napewno od 1 sierpnia zrezygnuje z Canal+filmHD
 

piti

New member
Generalnie faktycznie nie ma za dużo treści w HD ale cały czas mam nadzieje że jednak idzie to w dobrym kierunku. Prawdziwym HD ciesze się dopiero od kilku dni więc nie obejrzełem jeszcze wszystkiego z discovery natomiast chciałem stanąć w obronie MGM HD bo obejrzełem ostatnio „Za kilka dolarów więcej” Sergio Leone i moim zdaniem film był na prawde dobrej jakości - chociaż oczywiście nie wszyscy lubią westerny ale ja obejrzełem z przyjemnością dobrej jakości film mimo że jakimś specjalnym fanem tego gatunku także nie jestem...
piti
 

pazuzu

New member
Z tego co pamiętam to n-ka nie informowała że MGM jest HD. Filmy są "podrasowane" prze cyfową obróbkę ale nie emitowane w rodzielczości HD. No ale na tle innych kanałów jakość emisji na MGM jest naprawdę niezła. Szkoda tylko że nie HD.
 

fan HDTV

New member
pazuzu napisał:
Z tego co pamiętam to n-ka nie informowała że MGM jest HD. Filmy są "podrasowane" prze cyfową obróbkę ale nie emitowane w rodzielczości HD. No ale na tle innych kanałów jakość emisji na MGM jest naprawdę niezła. Szkoda tylko że nie HD.
A w czym jak nie w HD?

Jak dotąd może z 2-3 razy natknąłem się tam na filmy w SD i to w formacie 4/3. Na moje wyczucie ponad 90% pozycji emitowanych na MGM, to materiały zeskanowane z celuloidu z rozdzielczością 1920 x 1080. Oczywiście niekiedy oryginalna taśma była już nędznej jakości, ale rozdzielczości im nie brakuje.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
pazuzu napisał:
Z tego co pamiętam to n-ka nie informowała że MGM jest HD. Filmy są "podrasowane" prze cyfową obróbkę ale nie emitowane w rodzielczości HD. No ale na tle innych kanałów jakość emisji na MGM jest naprawdę niezła. Szkoda tylko że nie HD.

A jak się nazywa kanał? :twisted:
 

dnc

Moderator
VIP
Jeśli ktoś będzie porownywał materiał z HDDVD lu b BD z tym co leci w telewizji to rzeczywiście można się obawiać o HD. Niestety tak jak w przypadku SD materiał nagrany na DVD jest zazwyczaj lepszy od nawet najlepszej transmisji w TV. Telewizja cyfrowa niestety ma to do siebie, że o ile wzorzec jest idealny o tyle operatorzy TV mogą go nieźle obrzydzić. Nie bedę tu pisał o N-ce bo nie mam dostępu, ale na C+ obraz super ma tylko NGCHD co mogę "zwalić" li tylko na fakt, że materiały kręcone są w USA i Kanadzie, a tam nikt sobie nie pozwala na półśrodki. Po za tym NGC jest nadawany z tp Globecast UK co pewnie pozwoliło na danie ludziom materiału wartego tych 6 zł (większy bitrate, fullHD materiał w całości). C+ stosuje półśrodki co powoduje konsternację wśród telewidzów. Pół biedy jeśli ktoś ma CRT TV i nie zobaczy różnicy, ale na plaźmie czy LCD już jest zauważalna.
Moim zdaniem trzeba poczekać do zakończenia wakacji, a najlepiej do końca roku, kiedy pojawi się, chyba, Polsat HD. Zobaczymy wtedy jak to wszystko będzie wyglądać.
Moim zdaniem jedynie NGC w tym momencie jest warty swoich pieniędzy. Reszta... to zależy od klienta i jego wiedzy jak ma być a jak jest.
 
Do góry