HDTV, konsole, PC

OmniModo

New member
Witajcie dobrzy ludzie. Jak możecie to wspomóżcie dobrą radą jaki TV LCD 40" będzie miał małe Input Lag-i . Preferuję 3 marki: Sony , Sharp lub Toshiba

Mój TV 90% sygnału otrzyma z komputera i konsol, a dźwięk z tych urządzeń leci osobno światłowodem więc chciałbym zminimalizować efekt opóźnienia obrazu w stosunku do dźwięku ...
Cena max 5000 więc jak na razie mogę wybrać Sony 40 W5500 lub 40 Z5500 albo Sharp LE700, tylko na wprost stanowiska z TV mam okno i błyszcząca matryca może być katastroficzna w skutkach.

Ktokolwiek pomoże ktokolwiek coś wie ... ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
okno jest przodem do ekranu czy okno jest z tyłu telewizora - bo nie zrozumiałem ?
Grasz w dzień czy wieczorami ?
Ile godzin dziennie spędzasz przed telewizorem grając?
 

OmniModo

New member
okno idealnie na przeciwko ekranu, niestety jest to ustawienie nie zmienialne.
Mało wieczorami , no może w zimie siedzę więcej bo "wieczór" się zaczyna od 17 / 18
Zresztą nie chodzi o granie, ale o wszelakie korzystanie z TV za pomocą sygnału HDMI bez dzwięku, który jest osobno doprowadzany do wzmaczniacza
(czyli filmy z PS3 blueray albo ogólne korzystanie z kompa gdy TV zastępuję monitor)
Praktycznie TV działa non stop

Nie chodzi o same gry, to byłoby zbyt proste , wystarczyłoby przecież włączyć lub sobie ustawić tryb Game , aby obraz "szedł" bez przetwarzania.
Ale skoro w tym trybie musiałbym mieć go praktycznie cały czas ustawionego to po co mam płacić np. za BE3 czy 200 Hz ?
 
Ostatnia edycja:

OmniModo

New member
Acha, no i z tego co wyczytałem to tryb Game albo PC nadal lagują, znacznie mniej ale odczuwalnie
Ponieważ Toshiba nie ma nic dobrego w 40-stkach , a Sharp z 40 cali tłucze jedynie LE , a ten typ jest zbyt odblaskowy, to mój wybór zawęziłsię raczej tylko do Soniaczy 40W5500 lub 40Z5500 ale tu wielki dylemat :
Z5500 to lepszy obraz (podobno)
ale W5500 ma tylko 100Hz i "stary" przetwornik BE2
co powoduje znacznie mniejsze opóźnienia obrazu w stosunku do dźwięku, a może się mylę ... ?

copy.png
favicon.ico
 

OmniModo

New member
RE: "dosko10 - W5500 nie ma starego BE2 tylko BE3"

ach, tak. Dzięki za sprostowanie, czyli muszę celować serię 4500 aby zmniejszyć inputlag ...

A jak tam z4500 w porównaniu z 5,5 ? Duże będą różnice w przypadku sygnału HD (z wyłączonymi setkami Hz) ?
 
Do góry