hdtv a bravia e50-a11e

gonzolak

New member
Wlasnie przywiozlem do domu n-ke i zonk. Nie mam obrazu po HDMI. Czy ja dobrze rozumiem ale wydalem kiedys 6000 zl tylko po to aby dowiedziec sie ze nie bede mogl korzystac z hdmi bo jakis sprytek wprowadzil HDCP bo rozumiem ze ten model bravi tego nie ma. A moze sie myle. Bardzo prosze o odp bo szukam jak glupi po instrukcji i www czy aby napewno nie obsuguje. Moze ktos przerabial juz ten temat? Ew. czy component jest wyjesciem?

dziekuje i pozdrawiam
zrozpaczony
 

Mazoku

New member
Każdy telewizor z logiem HD Ready ma dekoder HDCP. Każdy telewizor posiadający złącze HDMI ma dekoder HDCP. Możliwe, że nie działa on jednak tak jak powinien.

1. Sprawdź kable i połączenie.
2. Pobaw się przyciskiem RES. Możliwe, że np. telewizor nie obsługuje trybu 576i.
3. Jeśli stwierdzisz ponad wszelką wątpliwość, że HDMI nie działa dzwoń na partyline i zgłoś im niekompatybilność podając model telewizora.
4. Czekaj na update firmware'u nboxa. Z dotychczasowych rozmów z infolinią wynika, że inżynierowie ADB pracują nad rozwiązaniem problemów z HDCP.
5. Do tego czasu możesz spokojnie użyć komponenta. Z dobrymi kablami jakość będzie zbliżona, a możliwe nawet, że lepsza.
 

gonzolak

New member
no wiec sprawa wyglada tak.. podlaczylem toto pod chincze jakies gdzies wygrzebane w lacze komonent. obraz rewelacja. jedyne zastrzezenia to ze jest on jakby meczacy, tzn jakbym mial tv 50hz:) wogole tak tez pisze mi w info opisu tv (720 /50) niewiem to wina tv czy kabla:) i ogolnie przycina czasem obraz albo wyglada to tak jakby tuner nie wyrabial z przetwarzaniem sygbalu czy to tylko u mnie tak czy tez macie tego typu problemy?
 
Do góry