HDMI w instalacji stałej budynku

jerzywaga

New member
Witam
Na początek, jako nowy uczestnik forum witam wszystkich zakręconych nowymi technologiami AV. Jestem z zawodu elektronikiem z wieloletnią praktyką w różnych instalacjach AV i teletechnicznych, ale do tematu HDMI podchodzę po raz pierwszy. I dlatego kilka pytań ( kto pyta mniej błądzi...:) )
1. Czy istnieją na rynku wtyki HDMI do "lutowania" ( czy łączenia w innej formie) z kablem ułożonym w instalacji stałej budynku ?
2. Co wynika z pierwszego pytania czysą kable instalacyjne w tym standarcie ?
3. W przypadku sterowania przez HDMI tylko projektora ( bez dźwięku) jak jest niezbędna ilość pinów, które należy "obsłużyć" i które to z nich.
4. Czy mając do dyspozycji kabel SSTP 6 lub 7 categorii ( do instalacji konputerowych - dla mniej zorientowanych info - to kabel w którym każda z czterech par jest indywidualnie ekranowana, całość jeszcze we wspólnym ekranie na około, testowny jest do 0,6 G ale dla długości 100mb) czyli 8 żył parami w ekranach jestem w stanie przesłać ten sygnał na odległość ok 15 m? Gdyby jeden kabel nie wystarczył w opcji mam ułożone w tym kierunku 3 szt.
Sprawa dośc pilna - ME za dwa dni.....
Pozdr.J.
ps przepraszam jeżeli nie do końca prawidłowo umieściłem post - tutaj jestto mój pierwszy....
 
Ostatnia edycja:

_spy_

New member
Sporo informacji o HDMI znajduje się na angielskiej wikipedii, zajrzyj tam. Piny będzie trzeba podłączyć prawie wszystkie (może obędzie się bez jednego-dwóch). Przy 15 metrach raczej będzie potrzebny dobry kabel HDMI, co nie znaczy że nie można spróbować na takich kablach o jakich piszesz - być może w tym przypadku korektor sygnału HDMI w telewizorze sobie poradzi. Jeśli nie, można też zastosować wzmacniacz sygnału HDMI.
 

gienek_pa

New member
jerzywaga napisał:
Witam
ale do tematu HDMI podchodzę po raz pierwszy. I dlatego kilka pytań ( kto pyta mniej błądzi...:) )
1. Czy istnieją na rynku wtyki HDMI do "lutowania"

Mam identyczny problem jak ty. Gniazda HDMI robi firma LEGRAND w nowej ofercie Mosaic45 o numerze referencyjnym 078768. Jest jeszcze coś takiego z gniazdem na odwrocie co sprzedaje sklep RMS. Ja wybrałem to drugie rozwiązanie tylko nie wiem jaki dokupić do tego kabel. Z tego co przeglądałem to ceny zwalają z nóg. 15 metrowy kabel potrafi kosztować 3000 zł

Bardzo mnie interesuje jakie rozwiązanie wybrałeś? Ile metrów kabla położyłeś i czy przechodzi ci nim full HD? Robię w mieszkaniu teraz remont i boję się że jeśli kupię 15 metrowy kabel za niecałe 600 zł to nie przejdzie mi nim pełen sygnał HD Potem kuć ściany to nie bardzo.
 
Do góry